atarionline.pl Sonda - sciezka dzwiekowa - mała pomoc w poszukiwaniach - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorstreak
    • CommentTime13 Mar 2011
     
    Poszukuje informacji nt. utworu ktory pojawia sie w sondzie w odcinku rafinada.

    Utwór mozna uslyszec tutaj:



    Utwór rozpoczyna sie: 7:40

    Dzięki z góry.
    StreaK
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Mar 2011 zmieniony
     
    Ten pierwszy brzmi jak "Waiting for Cousteau" Jeana Michela Jarre'a.

    PS. A w napisach koncowych tego odcinka nie ma zadnych informacji?
    • 3: CommentAuthorstreak
    • CommentTime14 Mar 2011
     
    Dzieki Kaz, sprawdze to zaraz na YT, chociaz z tego co pisze na wiki "waiting for.." wydano w 1989-1990, a te odcinki to chyba w okolicach 81-85
    • 4: CommentAuthorstreak
    • CommentTime14 Mar 2011
     
    PS. Nigdy nie dodawali info o utworach na koncu SONDY.
    • 5: CommentAuthorfaust
    • CommentTime14 Mar 2011
     
    Imo, na pewno nie jest to Jarre, calkowicie niepasuje mi do niego ta aranżacja. Napewno to nie jest WFC, bo WFC to hipnotyczne plumkanie przez 40 minut i potworny dyskobolski kawalek, ktorego nazwy juz nie pamietam.
    • 6:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime14 Mar 2011 zmieniony
     
    Myślę że to jest jakieś stock music. Słyszałem ten kawałek także w programach z lat 90.
    • 7:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime15 Mar 2011 zmieniony
     
    Jakby ktoś chciał mam dość duży zestaw "Sond" w postaci torrentowej. Nie są to wszystkie odcinki, ale parę GB jest. Mogę wystawić na żądanie torrenta i poseedować.
    • 8: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime15 Mar 2011
     
    Generalnie ja mam wszystkie odcinki jakie pojawiły się w sieci - emule wtedy było najlepsze do tego i tak one się chyba rozeszły po sieci.
    Utworu niestety nie poznaję, ale to faktycznie raczej nie Waiting for Cousteau.
    Niestety źródeł podkładów nie było nigdy podanych, bo nie było takiej potrzeby za komuny.
    A może by tak wyciąć kawałek czysty bez głosu lektora i wrzucić do rozpoznawarki jakiejś?
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Mar 2011
     

    jakubd:

    Utworu niestety nie poznaję, ale to faktycznie raczej nie Waiting for Cousteau.


    Panowie, nie mylcie pierwszego utworu w wideo z tym, o ktory chodzi Streakowi. Napisal, ze jego interesuje utwor zaczynajacy sie 7:40.

    Po drugie nie napisalem, ze ten pierwszy utwor to "WfC" tylko, ze "brzmi jak".
    • 10:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime15 Mar 2011
     
    @jakubd: A jak można by było od Ciebie zassać brakujące odcinki?
    Możesz podesłać listę tego co masz?
    • 11: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime15 Mar 2011
     
    Na emule znajdziesz wszystkie odcinki. To ci zajmie sporo czasu, ale się da. Ew. wpadnij kiedyś z dyskiem na jakiś spot Atarowski, PDACLubowy lub Ocatvia Club Polska w Warszawie :)
    • 12: CommentAuthorBanan
    • CommentTime16 Mar 2011
     
    nie wiem czy mozna tutaj wrzucac linki z rapida lub hotfile.
    jezeli tak, to jest dostepnych wieeeeleee odcinkow :)
    a jezei nie, to poprosze o namiary i wysle na priva.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Mar 2011 zmieniony
     
    Tak, mozna wrzucac linki. Wkleja sie je bezposrednio - kopiuje z przegladarki i pstryk.
    • 14: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime16 Mar 2011
     
    Shazam ani SoundHound nie rozpoznały utworu. A są piękne 15 sekundowe kawałki bez overvoicu. Albo stock jakiś, albo coś mało znanego spoza mainstream. Ale raczej nie polskie.
    • 15:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Mar 2011
     
    ->link<-
    Tu znajdziecie absolutnie wszystkie odcinki Sondy, jakie sie uchowały.
    • 16: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime17 Mar 2011 zmieniony
     
    W jakim znaczeniu "znajdziecie"? Bo forum jest oficjalnie "wymarłe" z zaleceniem przejścia na astro4u.
    A lista odcinków jest na Wikipedii.
    Natomiast tu jest wątek o muzyce wykorzystanej w Sondzie:
    ->link<-


    Znalazłem - tego kawałka też szukają:
    ->link<-
    • 17:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Mar 2011
     
    masz rację, coś mi się pokiełbasiło.
    • 18:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime17 Mar 2011
     
    Jesli eMulujesz to linki (na 100% wszystkie ;) ) są tutaj:
    ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Mar 2011
     
    no o to mi właśnie chodziło :))))))
    • 20: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime17 Mar 2011
     
    SONDA na wesoło ;)

    • 21: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime17 Mar 2011 zmieniony
     
    oops (offtop), jest tu też let's all chant by michael zager - kawałek, który można sobie odpalić na atarce dzięki Jakubowi, inne kawałki też są fajne, hmm, a to muza sprzed 30 lat...
    • 22:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime18 Mar 2011
     
    @Pecus - dziękuję bardzo za linki. Chyba nie mam wszystkich dwustu odcinków, posprawdzam.
    Czytałem, że była petycja o uwolnienie Sondy i niestety TVP zlała problem.
    Brakuje też następców dla tego programu.
    Ze współczesnych tego typu, to oglądam, zdaje się niemieckie, Galileo.
    • 23: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime5 Sep 2011
     
    Kolega QTZ przekazał mi wiadomość którą mam się z wami podzielić, a mianowicie że od piątku 2.09 na TVP Historia codziennie oprócz weekendów o godzinie 18:30 można obejrzeć program SONDA
    • 24: CommentAuthorstreak
    • CommentTime5 Sep 2011
     
    Gat demet, a ja nie mam TVP HISTORIA [aktualnie] :/
    • 25: CommentAuthorstreak
    • CommentTime6 Sep 2011
     
    ->link<- -> wszystko co piekne szybko sie konczy.. wyemituja tylko 10 odc.
    • 26: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Oct 2011
     
    Wyemitowali więcej i ciągle emitują :)

    TVP HISTORIA jest dostępna na DVB-T na coraz większym obszarze kraju - szczególnie w większych miastach i ich okolicach.
    • 27: CommentAuthorstreak
    • CommentTime2 Oct 2011
     
    To mile. W sumie ogladalem juz okolo 200 odcinkow wsieci [yt i inne serwisy]. Ciekawi mnie czy wyemituja cos co jeszcze nie wyplynelo do sieci.
    • 28:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime3 Oct 2011
     
    Nie. .... W sieci jest parę odcinków więcej niż zachowało się w TVP. (Taśma była droga, więc się w tamtych czasach zagrywało i to nie nasz polski przypadek tylko, na świecie było tak samo - polecam ostatni serial dokumentalny o Monty Pythonie).
    • 29:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime15 May 2013
     
    Dzięki uprzejmości Yerzmyeya, który poczęstował linkiem...

    SMACZNEGO! :)

    • 30:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime15 May 2013
     
    Ha! Dzięki!!!! :))
    Tak więc odwieczna tajemnica muzyki z czołówki Sondy została rozwiązana!

    Swego czasu toczyła się zażarta dyskusja na temat autorstwa tejże muzyki na łamach forum Estrady i Studia.
    • 31: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime19 May 2013 zmieniony
     
    miker - wow! super. ale tak w ogóle to skąd oni brali taką muzę... skąd wiedzieli, że jest taka?! bravo dla kurka i kamińskiego!
    mały off top, ale chyba w klimacie tamtych lat :)

    • 32:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime19 May 2013 zmieniony
     
    Troszeczkę później, bo ten singiel pochodzi z 1992, a Sonda skończyła się w 1989. Ale coś mi się widzi, że w końcu trzeba będzie bliżej zainteresować się twórczością obojga - Adamskiego mam tylko pierwszy album, a Ninę znam wyłącznie z angielskiej wersji piosenki Alchemy of Love nagranej na potrzeby anime Tenchi Muyo! in Love (nota bene całą ścieżkę dźwiękową do tego filmu skomponował sam Christopher Franke, którego można kojarzyć chociażby z grupą Tangerine Dream).
    W każdym razie dzięki za hinta - o ilu fajnych rzeczach człowiek wciąż nie wie, a życia coraz mniej...
    • 33:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 May 2013 zmieniony
     
    @Gonzo: Czołówka Sondy to typowa muzyka podkładowa z późniejszych lat 70 i wczesnych 80, czyli elektronika+klasyczna perkusja,wibrafon,gitara basowa.
    Pooglądaj filmy z tamtych lat i wsłuchaj się w podkład muzyczny.

    Natomiast Adamski to na słuch jest raczej dance/house z lat świetności Technotronik (czyli wczesne 90) - prawie 20 lat różnicy z tamtymi.
    To nawet nie jest zbliżony klimat, nie wspominając o tym że zupełnie nie z tamtych lat.

    Edit> teraz dopiero przeczytałem co podklinkował Tenchi i by się zgadzało -> 1992r.
    • 34:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 May 2013
     
    A tutaj kawałek często używany jako muzyka podkładowa w różnych programach popularno-naukowych i informacyjnych z lat 80 i 90:

    (Giorgio Moroder - Midnight Express)
    • 35:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 May 2013
     
    Ogólnie, jeśli kogoś interesuje co było grane jako muzyka do popularnych programów z lat '80 polecam gorąco tego chomika:

    ->link<-
    • 36: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime19 May 2013
     
    @TheFender "Czołówka Sondy to typowa muzyka podkładowa z późniejszych lat 70 i wczesnych 80, czyli elektronika+klasyczna perkusja,wibrafon,gitara basowa.
    Pooglądaj filmy z tamtych lat i wsłuchaj się w podkład muzyczny."
    Ze oficjalnej strony: Czołówka dźwiękowa: nazywana jest zwykle w telewizji sygnałem początkowym lub sygnałem dźwiękowym. Czas trwania 46 sek. Zmontowała ją Teresa Bancer na taśmie 50 sek. z następujących utworów:
    Quincy Jones - "Gruby tatuś"(Fat Poppadaddy);
    Teresa Bancer - "Milczenie";
    Karlheinz Stockhausen - "Etiuda";
    Otto Luening & Vladimir Ussachevsky - "Król Lear";
    Maliszewski - "Zmienność myśli"
    (informacje z fonoteki - w takiej kolejności utwory są wypisane na obwolucie - tekturowym pudełku przechowywanym w dźwiękowym archiwum TVP S.A.).
    ->link<-
    • 37: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 May 2013 zmieniony
     
    Tyle tylko ze ta informacja okazala sie nieprawda juz jakis czas temu. Moze pudelko pochodzilo od innej tasmy? Autorem calosci jest, jak juz tu nadmieniono, Mike Vickers, utwor nosi tytul Visitation i ulegl do celow czolowki jedynie nieznacznemu cieciu w jednym miejscu.
    • 38:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 May 2013 zmieniony
     
    Tak jak napisał wieczor, a ja jeszcze raz powtórzę że swego czasu toczyła się dyskusja (dochodzenie) na ten temat na łamach forum znanej gazety "Estrada i Studio".

    ->link<-

    Dlatego też ucieszyłem się, że tajemnica źródła tejże muzyki została w końcu wyjaśniona :)
    • 39: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 May 2013
     
    I wygląda na to, że płyta jest biblioteką muzyczek do użycia w podkładach itp. - Standard Music Library - Dramatic/Moog, zawiera krótkie utwory różnych twórców. Może się okazać, że użyty został zupełnie legalnie :D
    • 40:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 May 2013
     
    Dokładnie.
    • 41: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime23 Jun 2013 zmieniony
     
    ciekawe czy sonda używała kawałków tangerine dream, hmm...

    • 42: CommentAuthorstreak
    • CommentTime3 Jun 2014
     
    Uff, znalazlem po paru latach poszukiwan:

    To co leci w odcinku rafiniada to:
    Sammy Burdson - thats funky 1

    • 43: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime3 Jun 2014
     
    Z dwa, trzy miesiące temu trójka wydała drugą edycję muzyki z programu Sonda. Ten utwór jest na pozycji 7 a pochodzi ze zbioru Contemporary Sounds and Underscores z 1980r.

    Nie wiem czy tę płytę można jeszcze kupić. Pierwszy nakład rozszedł się w mgnieniu oka, ledwo załapałem się na drugi.

    ->link<-
    • 44: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime21 Sep 2014
     


    ten kawałek z tego co pamiętam był chyba dosyć często wykorzystywany
    • 45: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Oct 2014
     
    Dziś przypada 25. rocznica tragicznej i nagłej śmierci twórców "Sondy" ->link<-
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Nov 2017
     
    Artek o muzyce w Sondzie:

    ->link<-
    • 47:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime23 Nov 2017
     
    Artek to za dużo powiedziane. Szkoda czasu na czytanie