atarionline.pl Współtwórca internetu nie żyje - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Mar 2011
     
    Calkiem niedawno informowalem o smierci tworcy fraktali ( ->link<- ) , a tu zmarl kolejny czlowiek, ktory ksztaltowal wspolczesne oblicze techniki komputerowej:



    ->link<-

    Paul Baran, który w latach 60. położył podwaliny pod dzisiejszy internet, zmarł w sobotę w wieku 84 lat. Był znany jako pomysłodawca cyfrowego przełączania pakietów.

    Baran, amerykański informatyk o polskim pochodzeniu, urodził się w Grodnie w 1926 r., ale dzieciństwo i młodość spędził w Filadelfii. Po ukończeniu studiów inżynierskich na UCLA, rozpoczął pracę w RAND Corporation, dla której opracował swoje największe dzieło, tzw. "packet-switching".

    Packet-switching, czyli inaczej: komutacja pakietów, był pomysłem na budowę zdecentralizowanych sieci komputerowych. Rozwiązanie zastosowano w sieci ARPANET, która przekształciła się we współczesny INTERNET. (...)


    Calosc tutaj:
    ->link<-
    • 2: CommentAuthordanos
    • CommentTime1 Apr 2011
     
    Wielka szkoda, że odchodzą wielcy ludzie.
    Był wielkim wizjonerem - według współczesnych Baranowi jego pomysł na Internet nie miał prawa działać.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2011
     
    Byl ponoc prawdziwym wizjonerem:

    - Mój ojciec był człowiekiem nieskończonej cierpliwości - powiedział syn zmarłego naukowca. Wspominał, że niedawno pokazał mu kartkę z analizą z 1966 roku dotyczącą przyszłości sieci telekomunikacyjnych. - Napisał, że około roku 2000 ludzie będą używać sieci do zakupów i zdobywania informacji - dodał syn Barana, cytowany przez portal bbc.co.uk.
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    Tak Pan Paweł Baran już wcześniej zwrócił moją uwagę, w wielu książkach z zakresu sieci jest o nim mowa.