atarionline.pl Kupię układ POKEY (CO12294) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorSileNT
    • CommentTime11 Jun 2011
     
    Witam.
    Poszukuję sławnego POKEY'a, którego można znaleźć w 8-bitowcach Atari do rozbudowy mojego projektu - ->link<- .

    Ma ktoś może na zbyciu taki scalak w niewielkiej cenie?
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Jun 2011
     
    Pod takie coś to ew. emulator pokeya na atmedze moża zrobić. Sid na atmedze już jest (działa jako tako).
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Jun 2011 zmieniony
     
    Biorąc pod uwagę popularność muzyki z Game boya to można się niebawem spodziewać koncertów z napisem "SileNT" ;)

    Powodzenia !
    ps. jak ktoś Tobie sprzeda GTIA to też da się na tym grać, ale raczej w podobnym TONIE jak masz teraz ;)

    ps. 2 A jakby podłączyć ANTICa do głośnika to też by był interesujący generator 15 kHz trzasków :P
  1.  
    SileNT: Fajny projekt. Dźwięki wydawane przez tą klawiaturę przypominają mi te z klasycznych gier pod DOS :) Swoją drogą ciekawe, czy można by podłączyć pod to układ YM 2149 znany np. z Atari ST. Można by wtedy uzyskać naprawdę ciekawe brzmienie :)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Jun 2011
     
    Naprawdę ciekawe brzmienia ma POKEY a nie YM ! :P:P

    YM jest nowsza, przez to ma pewne zalety, jednak POKEY to jest coś wspaniałego, szczególnie jak się np. uwzględni dorobek jego wysokości (na forum post #2 :P) mojego przedmówcy Kuby, a również ogólnie jeśli chodzi o np. bogactwo brzmień.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Jun 2011
     
    @tdc, jesteś mi winien piwo za guza na czubku głowy (walnąłęm się o sufit).
    • 7: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime14 Jun 2011
     
    TDC, herezje opowiadasz. Wyciagnij z Pokeya to co Yerzmyey tutaj z Aygreka,

    ->link<-

    Kaminari, grane na ZX spectrum 48 z moim Ay Magicem z Yamaha lub ay 3-8910 na pokladzie.

    Silent, dalej szukasz tego Pokeya?
    • 8: CommentAuthorSileNT
    • CommentTime14 Jun 2011
     
    Na układzie Yamahy też oczywiście dałoby się to zrobić, jednak jak napisał tdc, POKEY jest najlepszy i z nowszym układem to nie byłoby już to samo ;-). Widziałem emulator SIDa i być może zrobię to na nim jak nie znajdę nic lepszego albo zacznę pisać częściowy emulator w wakacje.
    • 9: CommentAuthorSileNT
    • CommentTime14 Jun 2011
     
    Sorry za post pod postem - tak, dalej.
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime14 Jun 2011
     
    Znajdzie sie, odezwij sie do mnie na aarea albo na gg 3456993.