atarionline.pl Szukam starusieńkiego dema... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime13 Aug 2011 zmieniony
     
    ...i ozłocę każdego, kto będzie mi w stanie pomóc trafić na jego ślad. Demo, cóż - nie dam za to głowy że tak się naprawdę nazywało, ale nazywaliśmy je Iron Maiden. Na ekranie stał zakapturzony gostek z kosturem w ręce (nie pamiętam już czy czasem nie była to sztandarowa maskotka Ironów), z literki "r" (chyba) kapała krew, a do wyboru były cztery muzyczki: Mountain Bike Racer, The Extirpator, Jet Set Willy i Colony. Przeglądałem już wszystkie demka z tej stronki i albo je przeoczyłem, albo zwyczajnie go tam nie ma. Niestety, nie dam rady udzielić żadnych bliższych informacji o nim, za to będę wdzięczny za wszelaką pomoc w znalezieniu go.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Nov 2011
     
    Czy nie było inspirowane megademem TRSI (The Red Sector Inc.)? ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime25 Nov 2011 zmieniony
     
    Ciężko stwierdzić, choć loading screen Megadema faktycznie wykazuje pewne podobieństwo. Tyle że to atarowskie demo bankowo było w jednym pliku (no chyba że to wyrypany fragment większej całości zgrany na kasetę). Muzyczki wybierało się na planszy z owym zakapturzonym gościem i na 1000% była to produkcja polska. Oglądaliśmy je z kumplem na jego Atari w przedziale czasowym 1990-1992. Pamiętam że dwie gry miały dopiski w menu przed tytułami: "osławiony The Extirpator", "stary Jest Set Willy". Albo nie w menu tylko w płynącym scrollu, bo chyba też jakiś był...?
  1.  
    Cześć,
    Odkopuję wątek, bo kolega przypomniał sobie stare demko i próbuje je odnaleźć. W sumie jedyne co wiadomo, to to, że były w nim trzy duże prostokąty, które migały w rytm muzyki :) Możliwe, że był to jakiś fragment większego dema.

    Wiem, że to dość mało informacji, ale może ktoś coś :)
    • 5:
       
      CommentAuthorarchieil
    • CommentTime7 Jul 2020
     
    A to nie Axel napisany w BASIC?
    • 6: CommentAuthorDope
    • CommentTime7 Jul 2020
     
    Passionately ?
    • 7: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime7 Jul 2020
     
    Hej. 3 duże prostokąty migające w rytm muzyki pamiętam z dyskietki z CMC. Ale bardziej mi się kojarzy, że był to player w Basicu do muzyczek z CMC.
  2.  
    Dzięki za wszystkie sugestie! Sprawdzę, czy to to :)
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Jul 2020
     
    ja kojarzę takie trzy albo cztery,duże prostokąty migające w odcieniach niebieskiego,możliwe że to to,i chyba był to fragment większego dema choć głowy nie dam,sprawdzę i dam znać.
  3.  
    OK, sprawa wyjaśniona. Chodziło o player do CMC :)
    Dzięki!