atarionline.pl seltos i katalog auto - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorconrad
    • CommentTime24 Aug 2011
     
    W jaki sposób sprawić by korzystając z seltos automatycznie uruchamiać 2.06 po właczeniu (nie resecie) komputera? Wrzuciłem do AUTO na twardym dysku obraz tos tos206uk.img oraz program ramtos7.prg. I o ile po kliknięciu w program uruchamia się wyższy system o tyle po wyłączeniu kompa znów startuje zaszyty 1.62. Przecież z katalogu AUTO powinno się uruchamiać z automatu. Czy nalezy zrobić jakieś jeszcze przypisanie?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2011 zmieniony
     
    ZTCP: z katalogiem AUTO zawsze bylo cos nie tak, program owszem, startuje z automatu, ale jesli jest pierwszy na liscie plikow (teraz nie pamietam - czy wystarczy, ze pierwszy na liscie w katalogu posortowanym alfabetycznie czy pierwszy wpis logiczny w katalogu folderu).

    Sprobuj zmienic RAMTOS7.PRG na AAARAMTOS7.PRG a jak nie zadziala to wykasowac stary katalog AUTO, zalozyc nowy, a do niego wrzucic najpierw RAMTOS7.PRG. Jezeli dalej nie zadziala to potrzebujesz lepszego fachowca :D
    • 3: CommentAuthorjury
    • CommentTime11 Oct 2011 zmieniony
     
    Z katalogiem Auto zawsze wszystko było OK :P Ja przynajmniej nie kojarzę żadnego bug'u odnośnie obsługi tego katalogu. Ale teoria żeby go ( ten ładowator :) TOSu ) uruchamiać jako pierwszy w AUTO może mieć sens :)
    Tylko że to nie robi się tak że dodaje się na początku nazwy jakieś AAAAA ( to działa tylko w gazetach w rubryce ogłoszeń :P ) TOS bierze "pierwszość" wg kolejności wrzucania plików do katalogu AUTO. Więc aby zmienić kolejność, trzeba użyć specjalnej aplikacji ( nie znam nazwy bo nigdy nie korzystałem, ale na pewno coś takiego jest ) albo ( ja to tak robię :] ) wywalić wszystko z katalogu AUTO i powrzucać tam w odpowiedniej kolejności ;)
    • 4: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime11 Oct 2011
     
    A masz jakiegos config loadera np Xboot'a ?
    O ile pamietam tam byla mozliwosc posortowania plikow w danym katalogu startowym wiec moze trzeba ustawic aby seltos uruchamial sie jako pierwszy.
    • 5: CommentAuthorjury
    • CommentTime11 Oct 2011
     
    Hmm, a tak w ogóle to nie rozumiem pytania ( z pierwszego postu ) Przeczytałem to jeszcze raz i nie kleję o co się pytasz? O seltos czy ramtos ( czy może coś innego )?
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2011
     
    jury - z katalogiem AUTO nie wszystko jest ok, skoro jest program, ktory powinien odpalac automatycznie, a nie odpala :). Ta "specjalna aplikacja" do radzenia sobie z problemem to moze byc chocby wspomniany Xboot. Ladnie zarzadza wieloma plikami w katalogu AUTO, ktore maja sie odpalic.
    • 7: CommentAuthorjury
    • CommentTime12 Oct 2011
     
    Dobra, dobra. Jeśli aplikacja wymaga aby była uruchomiona jako pierwsza lub np. ostatnia ( tak wymaga MiNT ) to nie wina błędnie obsłużonego katalogu AUTO tylko użytkownika, że nie robi tego w odpowiedniej kolejności :P A co do programu ustawiającego kolejność w auto, to może ktoś zna inny niż Xboot?