atarionline.pl mikro orchestra w Mam talent 2011 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime9 Oct 2011 zmieniony
     
    Wprawdzie temat nie jest stricte Atari, ... ale jest retro i zresztą sami popatrzcie (o ile ktoś wcześniej nie oglądał)

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Oct 2011
     
    Zrobili ze spokojnego goscia idiote. A zespol fajny, moze powinni wpasc na jakis zlot?
    • 3: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime9 Oct 2011
     
    Polecam ich stronę, oraz przesłuchanie innych utworów: ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Oct 2011 zmieniony
     

    Kaz:

    Zrobili ze spokojnego goscia idiote.

    Ktoś w necie napisał że widział wielką pustkę w głowach obu Pań z jury (sorry jury ! :D)
    Tak to jest jak pustka w głowie spotka brak pustki;)
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime10 Oct 2011
     
    ... no ale (jako jury) powiedzieć coś trzeba, prawda? ;)
    Pozatym Foremniak to nie jest żaden znawca niczego, poza aktorstwem oczywiście bo tym się para. Natomiast Chylińska cóż, ... spodziewałem się więcej otwartości na nowe formy twórczości.

    Z 2 strony patrząc od strony dzisiejszego muzyka taka twórczość to jest totalny odłam undergroundu w elektronice. I ktoś, kto nie zwiedza tamtych rejonów nie zrozumie tego. To zrobiło się w pewnych kręgach muzycznych bardzo modne (szczególnie syntki na SIDzie) - ale w kręgach tych modne są również inne niszowe syntezatory. I teraz co z tego ma zrozumiec Pani Małgosia Foremniak, która pewnie nie wie nawet co to jest syntezator a konsola do grania kojarzy jej się pewnie z 9 latkami ;)

    A znowu z 3 strony jesteśmy my, którzy doskonale rozumieją taką twórczość i niejeden z nas chętnie wyskoczyłby na scenę z Atarką i powyżynał na retro chipach (np na Pokey'u) ;)

    Niemniej szacunek dla kolegów z Mikro Orchestry za to, że zaistnieli w mediach :D Myślę, że występ w tym programie potraktowali z przymrużeniem oka i żaden z nich nie liczył na przejście "dalej" . I to jest właśnie fajne :)
    • 6: CommentAuthornosty
    • CommentTime10 Oct 2011
     
    Ja uwazam ze to i tak cud ze przeszli dalej. Zrobili duzy blad wybierajac taki trudny w odbiorze kawalek do takiego programu. W koncu wiedzieli dla kogo beda grac.
    Ale gdyby zrobili takie show jak Press Play On Tape , to bylaby miazga:
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime10 Oct 2011
     
    BTW, czy ktos moglby polecic jakies zespoly albo plyty z muzyką z klasycznych gier, ale nie chiptuny, czy oryginalne nagrania z gier, tylko covery wykonywane na bardziej klasycznych instrumentach: jak np wspomniany Press Play on Tape (http://www.pressplayontape.com/default.asp?pid=cd) albo to co kiedys zrobil Franklyn (http://atarionline.pl/v01/index.php?subaction=showfull&id=1272844501&ucat=1&ct=nowinki).
    Przepadam za taką wlasnie muzyką, a nielatwo ją znalezc.
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Oct 2011 zmieniony
     
    Tez taka lubie, ale obawiam sie, iz nic takiego, poza wyjatkami (np. ->link<- ), nie zostalo nagrane i wydane w szerokim swiecie. :|
    Pozostaje "zapuszczac zurawia" na strony pokroju remix.kwed.org i podobne...
    • 9:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime10 Oct 2011
     
    @nosty ->link<-

    post #5

    Przeglądnij "Ciekawostki", znajdziesz trochę amatorskich wykonań.
    • 10: CommentAuthorw1k
    • CommentTime10 Oct 2011
     
    • 11: CommentAuthornosty
    • CommentTime10 Oct 2011
     
    A ja jednak wlasnie znalazlem (choc cos mi mowi ze moze odkrylem na nowo - przy mojej pamieci to mozliwe ;)
    Tu jest sporo wydanych albumow:
    ->link<-

    Tytul najbardziej odjechanej (a przy tym miazdząco profesjonalnej) kapeli przyznaje Visa Roster. Pierwsze zdanie z wiki mnie powalilo :) ->link<-
    Ale posluchajcie co potrafią na scenie!
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Oct 2011
     
    Rzeczywiscie V.R. to dobra grupa, a gdzie dorwac ich album(y) ??? ;o
    • 13:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime10 Oct 2011 zmieniony
     
    nosty, a o takiej grupce słyszałeś? Grają co prawda głównie motywy z gier komodorowskich, ale nie sprecyzowałeś że to mają być muzyki tylko z Atari. Chłopaki czadują na gitarach elektrycznych i IMHO wychodzi im to kapitalnie.
    • 14: CommentAuthorScalak
    • CommentTime10 Oct 2011
     
    a ja baaardzo lubię Covox'a i jego Switchblade Squadron
    • 15:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime10 Oct 2011 zmieniony
     
    Korzystając z okazji i w ramach przypomnienia przypominam składankę chiptunów OKTA-BITS, którą powstała w 2008 roku i którą pilotowałem oraz współtworzyłem. Wprawdzie na FL Studio ale za to z udziałem naprawdę retro wtyczek :)

    Zajawka na Youtube:
    ->link<-

    A stąd można zasysać:
    ->link<-

    Miłego przypominania :D
    • 16: CommentAuthornosty
    • CommentTime10 Oct 2011 zmieniony
     
    Tenchi jestem Ci bardzo wdzieczny! Album (albo jego fragment - chyba 4 kawalki w sumie razem z tym do ktorego link podales) tej grupy jakims cudem do mnie trafil i jest chyba najczesciej sluchanym na moim playerze mp3. Tyle ze nie wiedzialem dotąd kto to gra! I za nic nie moglem znalezc w necie tej informacji. Teraz poszukam innych ich kompozycji. Super :) To jest wlasnie to co lubie najbardziej.

    EDITED: Ha! prawda okazala sie jeszcze inna. Doszedlem po nitce do klebka. Te kilka kawalkow ktore mialem to mix, oprocz genialnej Giany Sisters autorstwa Machine Supremacy, reszta jest zagrana przez Instant Remedy. Inny styl, nie ma niestety tak wspanialych gitar, ale tez polecam:
    • 17:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime11 Oct 2011 zmieniony
     
    Cała przyjemność po mojej stronie. Bardzo dobrze że napisałeś o tych realnych instrumentach, w tym momencie Machinae to była pierwsza grupa jaka mi się nasunęła. No i trafiony - zatopiony, zupełnie niechcący. :)