atarionline.pl Speed Initializer 3.0 - pomocy! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    Jak tego uzyć? Przecież ja sie zaraz pochlastam.
    Błagam, czy ktoś może mi pomóc, opisać w dwóch zdaniach, jak sie tego używa?
    Rozumiem, że to jest taki bootstrap dla plików file'owych.
    • 2: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime10 Dec 2011 zmieniony
     
    nie wszytskie działają z atr pod emulatorem

    zazwyczaj odpalało się, wkładało dyskietkę do zainicjowania i naciskało spacje lub start

    w speedzie wkładasz dyskietke do zainicjowania i naciskasz 1

    użyj chaos initializera - napewno działa

    jak chcesz podeśle ci obraz z różnymi lub szukaj w archiwum AOL
    • 3: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    Wszystko fajnie, tylko że ja nie mam jak przenieść czegokolwiek z PC na A8, nie mam Sio2PC (tzn. bede miał, ale jewszcze nie mam).
    Obecnie mam tylko speeda.

    Aha. Speed po prostu NIE OBSŁUGUJE TurboToms'a.
    Tylko obsługuje standardowy DD.
    A jaki bootstrap obsługuje TurboTomsa?
    • 4: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    nie na sprzęcie powinno gadać.
    Toms dokładał od siebie chyba tylko buforowanie ścieżek

    a speeda odpalasz z dosu czy z zainicjowanej dyskietki ?
    • 5: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    sprawdziłem

    najpierw inicjujesz czystą dyskietkę (opcja 1)

    nagrywasz na nią pliki bin, com, exe, bas

    wracasz do initializera i po wybraniu opcji 2 wprowadzasz nazwy dla poszczególnych plików
    • 6: CommentAuthorseban
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    nie wiem czy dobrze pamiętam ale w przypadku Speed-Init którego miałem pliki musiały mieć status "locked" aby były widoczne przez Speed-Init.
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    faktycznie, byl chyba taki trik...
    • 8:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    Speed 3.0 wymaga zainstalowania na czystej dyskietce zanim nagra sie na niej gry. To loader dedykowany przyspieszaczom zgodnym z Ultra Speed (TOMS Multi, Happy Warp itp.) ma zaimplementowane własne procedury SIO (baaardzo szybkie) w zwiazku z tym inne turba obsługuje tylko z prędkością standardową
    • 9: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime11 Dec 2011
     
    @Pecus
    oraz pozostali przedmówcy.

    Dziękuje za zainteresowanie.
    A jest tak:

    Jak mamy Toms'a

    1.Najpierw formatujemy dyskietkę przy włączonym TurboToms;
    2.Potem Odpalamy Speed'a 3.0 i press <3> - format DD
    3.Potem WYLĄCZAMY Turbo i kopiujejmy na dyskietkę programy file'owe
    4.Teraz zabezpieczamy je
    5.Teraz Odpalamy znowu Speed'a 3.0 i sprawdzamy nazwy

    6.Teraz resretujemy wszystko, odpalamy stację z Turbo, wybieramy gdzie ma załadowć system Turbo - a więc START;
    7.Wybieramy grę i wczytujemy ją z prędkością 70.000

    CO BARDZO WAŻNE! TYGRYS!
    Uwaga Pecusa jest bardzo ważna, że Speed 3.0 obsługuje tylko Toms'a. Sprawdziłem to npdst. Tygrysa, i tutaj nie uzyskamy takiej prędkości. Uzyskamy wprawdzie przyśpieszenie transmisji, ale mniejsze. Co ciekawe, przy takiej kofiguracji transmisja (sumarycznie, finalnie)będzie najszybsza nie na double (d), a na enhanced (C)!

    Obecnie testuję do Tygrysa inny loader, Tyrys Initializer, polączony z również dedytkowanym dla Tygrysa Fast Formaterem.

    Zapytacie, po co dwa systemy?
    Ogólnie, Tygrysa warto instalować w tych Ca2001 z "krótkim sterownikiem", bo tom Toms'a sie nie dało. Mam dwie Ca2001, i druga właśnie z "krótkim", wiec tam siedzi Tygrys (...przyczajony, ukryty smok). W dodatku ta właśnie stacja jest mniej dojechana, i niektóre już naprawde zajeżdżone dyskietki nie dają się ani odczytać, ani sformatować na Ca2001-Toms, i takie są przeznaczone dla Tygrysa.

    Niestety, jeżeli nie posiada się cartridge'a z oprogramowaniem do Tygrysa, a POSIADA się np. wbudowany TTP (jak ja), to w jakimś stopniu determinuje do uzywania Toms'a. Tygrysa też można uzywać, ale - jak wspomniałem - daje to albo troche mniejsze, niż przy Tomsie efekty, albo trzeba się trochę więcej napracować.

    Natomiast inaczej się ma sprawa z oryginalnym produkcjami całodyskowymi (których jestem i wielbicielem, i kolekcjonerem). Ponieważ prawie zawsze są one nagrywane w gęstości enhanced (C), uzycie Tygrysa świetnie się sprawdza, często lepiej niż Toms. A zapisanie takiej calodyskowej gry w innej gęstości i innym formacie jest często niemożliwe.

    Ta
    • 10: CommentAuthorBluki
    • CommentTime11 Dec 2011
     
    A czemu używasz SPEED 3.0 a nie 5.0?

    • 11: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime11 Dec 2011
     
    Bo:
    1.Nie mam łączności z PC (chwilowy brak SIO2PC), a 3.0 po prostu mam na dyskietkach;
    2.A czym sie różni 3.0 od 5.0, oczywiście różni się np. tym pieprzonym Lockiem (że go ma, to +), ma też Directory ale poza tym predkości Tomsowi chyba nie dokłada?
    Czy się myle?

    oczywiście jak bede miał sio2pc to bede korzystal z 5.0

    Ale na razie najważniejszy jest dobry loader do Tygrysa.
    Aha, już wiem, że po prostu TTP nie obsluguje Ultra Speeda, czyli Tygrysa właśnie. Trzeba korzystać z Qmga (też mam) - no ale sprawa loadera zostaje.
    pewnie trzeba będzie korzystać z Tygrys Initializer.
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Dec 2011
     

    bartcom:

    Natomiast inaczej się ma sprawa z oryginalnym produkcjami całodyskowymi (których jestem i wielbicielem, i kolekcjonerem). Ponieważ prawie zawsze są one nagrywane w gęstości enhanced (C), uzycie Tygrysa świetnie się sprawdza, często lepiej niż Toms. A zapisanie takiej calodyskowej gry w innej gęstości i innym formacie jest często niemożliwe.

    Skoros znawca calodyskowek, to napisz prosze czy i jak odpala sie u Ciebie pare dziwnie napisanych produkcji - np. Energy Zine #1 (tam jest jakis "IRQ-loader" w intrze i nigdy dotad nie udalo mi sie odpalic go na "tygrysiej" stacji, nawet jak tam nie wlaczalem turbo).
    • 13: CommentAuthorBluki
    • CommentTime11 Dec 2011
     
    5.0 domyślnie uruchamia szybką transmisję ze stacji TOMS. Włączasz lub resetujesz komputer i nie przejmujesz się "klawiszologią".
    • 14: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime11 Dec 2011
     
    @Dracon
    Skąd wniosek że jestem znawcą, coś Ty.
    To są jedynie pierwsze spostrzeżenia, ktorymi się dzielę, chętnie wyslucham komentarzy może się czegoś nowego nauczę.
    @Bluki
    Tak, w wypadku Toms'a. A jak w Tygrysie?
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Dec 2011
     
    @bartcom:
    Ponownie prosze Cie o przetestowanie, czy Tobie chodzi pod Tygrysem pierwszy numer zinu ENERGY. Link do downloadu tutaj:
    ->link<-
    • 16: CommentAuthorBluki
    • CommentTime12 Dec 2011
     
    Jak w tygrysie? Dobre pytanie - niestety nie mam tego systemu, więc nie mogę sprawdzić.