atarionline.pl Adapter dla myszy USB (Atari STE) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgsgalezowski
    • CommentTime8 Jan 2012 zmieniony
     
    Czy ktoś używał adaptera dla myszek USB do Atari STE? Kupiłem to ostatnio i żadna z posiadanych myszek nie działa. Testowałem to m.in. na myszce Netscroll 310 Genius Optical (ta myszka zdaje się była wymieniona wśród działąjących na aukcji) podłączyłem także inne i na koniec testowałem to na na myszce PS/2 podłączonej przez dodatkowy adapter PS/2-USB. Może ktoś mi pomoże i wskaże konkretny model działąjący z tym adapterem?
    • 2:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime8 Jan 2012
     
    Nie wiem jak z STE, ale dla moimch testów z 1040STFM: nie wszystkie myszki działają; logitechy z przjściówkami ps/2->usb działają pod warunkiem, że "universal serial bus supported" czego niestety często nie pisze się na opakowaniach, a wyłącznie w kartach katalogowych; inne myszki na usb działają pod warunkiem, że wspierają protokół ps/2 zgodny z microsoft-cośtam - takie myszy działały na przelotkach, które zamówiłem na SSAwKę#4. Z myszkami ps/2 podłączanymi bezpośrednio do przejściówki nie miałem żadnego problemu (mam przejściówkę typu "combo": 2JOY+USB+PS/2).
  1.  
    Możesz zaproponować mi jakiś konkretny model myszki, który mógłbym przetestować? Chyba nie powinno być problemu, że to jest STE a nie ST?
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime9 Jan 2012 zmieniony
     
    Ja używam tej przejściówki z Falconem i myszką ART AM-61 swego czasu były na allegro.
    Jak kupujesz myszkę to musi ona spełniać odpowiedni protokół..
    W aukcji jest dokładnie opisane jaki protokół ma mieć myszka.
    Ale po co kombinować ART AM-61 i zabawa jest naprawdę bardzo przyjemna.

    ->link<- dokładnie taką tylko usb
  2.  
    Wielkie dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Standardy standardami, ale nie zawsze to się sprawdza. Dlatego interesowała mnie konkretna myszka by mieć pewność, że wszystko będzie dobrze.