atarionline.pl prince of persia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime2 Feb 2012 zmieniony
     
    stan surowy gierki już jest :)


    sterowanie:
    - przełączanie plansz - joy bez fire
    - sterowanie kidem - joy + fire
    na razie nie ma animek w pionie, ale kid przeskakuje z poziomu na poziom, pozatym porusza się tylko po planszy startowej

    at0mic - gierka na pewno nie zmieści się w całości w 64kb :) wszystkich animek też nie jestem w stanie sam zrobić, ale bieg w prawo będzie, i może coś jeszcze dorzucę, zobaczymy ile zostanie pamięci. kolizje to duuży problem (przynajmniej dla mnie), ale może coś się wymyśli :)

    anonymus - ten obrazek jest z emulatora?

    prince80 - zmiana grafiki to mały problem, trzeba tylko przerysować fonty, nie ma tego aż tak dużo - 8 zestawów. zestawy mają na razie po mniej więcej 20-40 znaków i łatwo je wyciągnąć z xex'a
    • 2:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime2 Feb 2012
     
    Tak, a800win 4.1
    • 3: CommentAuthorXuio
    • CommentTime2 Feb 2012
     
    Piekne :-)
    • 4: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime3 Feb 2012
     
    Allee rewelacja! działaj! działaj! niezłe emocje zobaczyć to na a8 - a jak się zmieści w 64kB (intro może być oddzielnie) to masz u mnie czteropak.
    • 5:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime3 Feb 2012 zmieniony
     
    Zrobienie tej gierki to kilka miesięcy, jak nie lat intensywnej pracy. Osobiście nie wierzę w powodzenie projektu, jednak życzę wszystkiego najlepszego.
    Na ogół jest tak, że ktoś zrobi jakąś drobną rzecz i już ogłasza, że będzie gra, nie zdając sobie sprawy z tego ile jest jeszcze pracy: oprogramowanie logiki gry, inteligencji przeciwników, optymalizacja i testowanie gry pod kątem błędów i jeszcze wiele innych bardziej lub mniej szczegółowych rzeczy.

    @at0mic: nie napalaj się. Sorry, ale w temacie PoP na razie nic nie zostało zrobione. Wyświetlanie komnat i klatek głównego bohatera jest naprawdę proste do zrobienia.
    • 6: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime3 Feb 2012 zmieniony
     
    w 100% zgadzam się z Rastanem, poza tym o specyfikacjach
    technicznych tego tytułu mądrze napisał Tebe.

    Gonzo, cieszy mnie to ,że eksperymentujesz,
    rozwijasz się ale w tym co się robi należy
    być konsekwentnym i mam nadzieję ,że weźmiesz
    to do serca puszczając następnym razem w świat
    jakieś techniczne demo gry.

    osobiście mnie tam na PoP'ie również nie zależy, mimo że to gra
    kultowa to podejrzewam , że nikt tu z obecnych tej gry bez trainera nie ukończył. po prostu ta gra jest nużąca po pewnym czasie i dodatkowo w czym (wersja Atari) miała by być lepsza od istniejących wersji ( bo na "dzień dobry" nie będzie zgodna w 100% )
    • 7:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime3 Feb 2012 zmieniony
     
    A ja ostatnio przeszedłem bez trainera POP Classic (do ściągnięcia z PSN lub Xbox Live - jako ciekawostka ostatni etap to cholernie trudna walka, której nie było nigdzie na 16-bitowcach). Moim zdaniem gra nie jest nużąca, każdy etap ma coś nowego i zaskakującego. Wersję z Amigi (wg mnie najlepsza) z tego co kojarzę też przeszedłem bez pomocy. W każdym razie ja jestem jak najbardziej za kontynuowaniem projektu ile czasu by nie trwał. Nie znam się na programowaniu i mogę jedynie oceniać i dyskutować nad produktem końcowym. Wg mnie POP może powstać na Atari i będę trzymał kciuki za każdego który przykłada się do tego projektu. A zamiast czteropaka jestem w stanie postawić całą zgrzewkę, albo nawet dwie.
    • 8: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime3 Feb 2012 zmieniony
     
    @String.
    Czy PoP się podoba to sprawa gustu - dlatego napisałem "osobiście" i jasne w czasach amigowych katowałem ją niemiłosiernie i mimo to jej nie skończyłem - (irytacja
    dała za wygraną )

    oczywiście fajnie było by zagrać w pełną wersje gry
    na Atari, ale żeby taki tytuł powstał potrzeba mnóstwo czasu
    , umiejętności i bycia konsekwentnym,
    to co napisał Rastan - odtworzenie samej mapy nie
    jest żadnym krokiem milowym w powstaniu gry

    poza tym czy Gonzo rzucając się w "wir" pracy nad grą,
    przeanalizował poszczególne etapy?

    wątpię.

    np. jak chce rozwiązać odwrócenie ekranu gry
    po wypiciu jednego z eliksirów ??, no tak
    ale za nim do tego dojdzie , jak sam Gonzo
    wspomniał trzeba stworzyć silnik kolizji i detekcji platform.

    dla mnie to utopijny projekt na dzień dzisiejszy.

    w POP classic na PS3 nie grałem , są tam znacznie ciekawsze tytuły :)
    • 9: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime3 Feb 2012 zmieniony
     
    potraficie panowie podcinać skrzydła - defetyzm - obecnie cecha bardzo polska. Chyba nikt nie wątpi ze zrobinie takiej gry do morderczy wysiłek i masa czasu - jestem realistą i wierzę że jakby zamiast dołowania Gonza zebrała się grupa projektowa to ta gra byłaby za 4 - 6 miesięcy zrobiona. Biadoleniem na trudności jeszcze nikt nieczego nie osiągnął - najwyżej skapitulował. Gonzo pełen luz i rób swoje, nikt Cie nie goni! Cegiełka do cegiełki i jdzie do przodu. Gra jest Super - kultowa. Doświadczenie które zdobywasz jest na wagę złota - do zastosowania w innych grach (nie tylko na A8).


    Pełen szacun dla Gonza!
    Keep the job!


    najstarszy polski portal o grze: ->link<-

    na C64 w 1994 demo tak wygladąło:

    więc mimo że na A8 przy palmach są błędy kolor (do naprawienia) wygląda to o nibo lepiej:


    paleta Gonza jest nawet lepsza od bardziej kolorowego obrazka z C64:
    • 10: CommentAuthorkade
    • CommentTime3 Feb 2012
     
    Zniechęcacie tylko Gonzo do projektu... da się na Atari zrobić rzeczy typu Yoomp!, da się zrobić 3d jak w Projekt-M, a nie można zrobić platformówki ?
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Feb 2012 zmieniony
     
    Rzecz w tym, że Gonzo narobił nam już smaka zajawkami Flimbo's Quest, Ghost'n Goblins, itd... Defetyzm jak defetyzm, może bardziej realizm? Ja trzymam kciuki by Gonzo zrobił ten krok milowy i skończył którąś z tych konwersji (może bazując na silnikach oryginałów jak xxl, bo po co wymyślac koło od nowa?)... Te wszystkie wprawki wyglądają bardzo smakowicie, aż za bardzo by nic z tego nie było :-)
    • 12: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime3 Feb 2012
     
    @Atomic.

    niech wypowie się Gonzo, czy przewidział wszystkie
    aspekty tej gry?
    ponieważ chyba było by szkoda działań Gonza, kiedy za
    te 4-6mcy o których napisałeś nagle dojdzie do faktu
    że to wszystko idzie na marne.

    o defetyzmie mi nie pisz - walczyłem prawie 2 lata
    aby demo C-Drug się ukazało

    @Kade.

    Yoomp - jest grą oryginalną , nie konwersją/portem,
    tu sami twórcy nakładali ograniczenia dla zachowań gry
    wiec przykład jest nietrafny.

    Projekt-M - grałeś w pełną wersje?? gratulacje
    ja tech-demów widziałem pełno i na razie jest jedno
    wielkie futro..

    dobrym wzorem na pewno jest Space Harrier XL,
    tworzony przez 10 lat,
    więc nadzieja na PoPa jest również :)
    • 13: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime3 Feb 2012 zmieniony
     
    @powrooz przy grach w rodzaju PoP, Last Ninja, czy Amaurote jak się pisze z marszu to nie sposób wszystkiego przewidzieć, co innego jak się 5 lat kontempluje kombinuje to potem 2 miesiące wystarczą we trzy osoby: grafik, muzyk i koder.

    a co do wypowiedzenia się to chyba widać że Gonzo wypowiada się przy każdej kolejnej poprawionej wersji i pisze dość rzeczowo w przeciwieństwie do malkontentów ;)

    czy to nie jest tak że im trudniej tym lepiej ? jak było przy C-Drug ? @powrooz
    • 14: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime3 Feb 2012 zmieniony
     
    .
    • 15: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime3 Feb 2012
     
    Gonzo, chociaż nie jestem fanką PoP, to trzymam kciuki za całe przedsięwzięcie :) Racze nie ma sensu gdybać, czy coś się uda, czy też nie. Uda się - super, nie uda się - nic się nie stanie, wszak to tylko zabawa.
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Feb 2012
     
    Jak się nie uda to może ktoś inny to skończy. Bo warto.
    • 17: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime4 Feb 2012
     
    pałac +
    drzewka na horyzoncie +
    fioletowy pasek zamiast tego prześlicznego brązu --

    mam C64c i przedawkowanie fioletu, poza tym że się z brązem gryzie i pomarańczowym
    • 18:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime4 Feb 2012
     
    Mała poprawka, ~5 minut w g2f, zlikwidowałem ten fioletowy dół.
    • 19: CommentAuthorw1k
    • CommentTime4 Feb 2012
     
    hmm, the best version of screen i seen
    • 20: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime4 Feb 2012 zmieniony
     
    pls dajcie to w png bo mi pod linuxem nie działa g2f
    wine jakieś komunikaty wywala o pamięci że nie może być READ
    ;)
    • 21:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime4 Feb 2012
     
    oj, męczysz... ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Feb 2012 zmieniony
     
    Miker, dodawaj #.png na koniec linku :)

    • 23:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime4 Feb 2012
     
    Ojtam, zapominam, a nie mogłoby się samo dodawać? :)
    • 24:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Feb 2012
     
    No ta ostatnia wersja wygląda już świetnie - oprócz braku fioletowego dołu o wiele jaśniejszy jest ten obrazek, co daje dobry efekt :-)
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Feb 2012
     
    Fiolet to przeklenstwo dla obrazkow z commody. Praktycznie w 99% jest ten kolor, tak podswiadomie nieuzywany i nielubiany przeze mnie. Dobrze, ze na Atari jest odmiana. :)
    • 26: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime4 Feb 2012 zmieniony
     
    jak dla mnie wersja Gonza (poprawiony pałac i palmy) jest najlepsza tylko nie zmieniałbym tego brązu ani na czerwień jak w kommodorku ani na fiolet. Wiem że to kwestia gustu ale chciałbym mieć takie kolory na komodzie. Użyję tej palety przy robieniu strony www dla jednej fundacji. Ciemny niebieski ma zupełnie inny charakter niż w C64(PAL) - bardziej jak w NTSC w stronę seledynu niż fioletu.

    Dodam tylko że kolory C64 w NTSC są nieco inne niż w PAL i dla mnie powalające. Próbowałem kręcić trochę modulatorem (taki ładny potencjometr z miejscem na wkrętak z białego niełamliwego tworzywa) i trymerem w generaorze sterującym (metalowy krzyżak) VIC'a i co nieco poprawiłem ale i tak jak niebieski ładny to czerwony zbyt bordowy a jak czerwony ładny to niebieski zbyt fioletowy... Nie mogliby od razu zrobić indeksowanych kolorów i wybór ze 128 albo 256 ?...(sorry za OT to nie to forum) :-(
    • 27: CommentAuthorsecon
    • CommentTime5 Feb 2012
     
    Gonzo dla mnie rewelka, ale moim zdaniem nie ma co się ściskać na 64KB a zrobić na 130. Z chęcią zagrałbym w POP na maluchu i to z wielką.

    ps. jeżeli projekt będzie wymagał finansów to mów można wtedy zrobić zrzute:)
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Feb 2012 zmieniony
     
    Kolory na maluchach generuje się:
    RGB + modulator (spectrum, amiga, st, pc, mac)
    HSV (Atari wszystkie modele 8-bit, włącznie z 2600, Commodore), gdzie w Atari S=0-1 H=1..15 V=0..15 A w C64 jest jakiś związek pomiędzy H i V.

    HSV jest prostszy do sterowania.

    Stąd nie mamy czerwonego koloru, tylko taki brudnoczerwony, za to inne są ładne na Atari, a na c64 wiadomo.
    • 29: CommentAuthorurborg
    • CommentTime5 Feb 2012
     
    Ja tez się na POP nie napalam, bo to co pokazał Gonzo to tak jakby pokazać makietę samochodu zrobioną z dykty, a nie samochód. Wygląda to prawie jak samochód ale pod maską nie ma nic, brak silnika, skrzyni biegów, układu kierowniczego itd.

    Nie piszę tego żeby kogoś dołować, czy deprecjonować pracę wykonaną przez Gonza. Piszę to bo widzę że parę osób się już napaliło jak szczerbaty na suchary :P

    Poza tym stwierdzenie Gonza że "stan surowy gierki już jest" to moim zdaniem nadużycie, bo stan surowy rozumiem, działającą betę, jeszcze bez obrazka tytułowego, ewentualnie bez muzyki. Tymczasem tutaj jest obrazek tytułowy, jest muzyka, a gry nie ma.
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Feb 2012
     
    Ojtam, zapominam, a nie mogłoby się samo dodawać? :)


    Mogloby. Kto chetny zmodyfikowac kod forum - zapraszam :)
    • 31:
       
      CommentAuthorrako
    • CommentTime6 Feb 2012 zmieniony
     
    w dzisiejszych czasach chęci żeby cokolwiek spróbować zrobić to poza czasem towar deficytowy. dlatego jak ktoś ma zapał to tylko chwalić i trzymać kciuki.
    trzymam kciuki, a jak będzie składka na budżet do kontynuowania projektu to możecie na mnie liczyć
    • 32: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime10 Feb 2012 zmieniony
     
    .
    • 33:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime10 Feb 2012
     
    najs :)
    • 34: CommentAuthortebe
    • CommentTime10 Feb 2012
     
    fajne :)
    • 35:
       
      CommentAuthorPhilsan
    • CommentTime10 Feb 2012
     
    Very nice!
    • 36:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Feb 2012
     
    Cool!
    • 37: CommentAuthornodez
    • CommentTime11 Feb 2012
     
    wow!
    • 38: CommentAuthorBluki
    • CommentTime11 Feb 2012
     
    Ooo! :)
    • 39: CommentAuthorw1k
    • CommentTime11 Feb 2012
     
    iiiiii :)
    • 40:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime11 Feb 2012
     
    Przestańcie zawracać dupy i skończcie lizać lody przez szybę - lepiej wymyślcie jakąś "marchewkę" - która to już "gra obrazkowa" Gonza ?
    • 41:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Feb 2012
     
    WoW!
    • 42: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime11 Feb 2012 zmieniony
     
    mam zupełnie inne kolory ale też maksiarskie

    • 43: CommentAuthoremkay
    • CommentTime12 Feb 2012
     
    I'd like it a bit more original. And DLI changing in the foreground wood-pillars destroys the depth a bit.

    • 44: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime24 Feb 2012 zmieniony
     
    .
    • 45: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime24 Feb 2012 zmieniony
     
    wykrzacza się ... jest super ale są błędy - do poprawienia!
    • 46: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime24 Feb 2012 zmieniony
     
    .
    • 47: CommentAuthornosty
    • CommentTime24 Feb 2012
     
    @Gonzo - nie powinno byc, ale są! Przynajmniej na emulatorze. Po pociagnieciu joya w lewo wezyr wjezdza od razu jako kwadratowa chmura pixeli, dokladnie jak na obrazku od at0mic'a. Potem sie juz wszystko dokumentnie pie...
    • 48: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime24 Feb 2012 zmieniony
     
    .
    • 49:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime24 Feb 2012
     
    nosty, a dajesz - lewo (do zatrzymania), dół (do zatrzymania), góra (...), prawo (...) ?

    no i wykrzacza się na 100% jeżeli joy masz razem z wykrywaniem klawiszy strzałek ("allow using also as regular keys")
  1.  
    Działa i wygląda świetnie! Gratulacje :)

    Tylko wezyr znika jakoś dziwnie koło tego słupka :)