atarionline.pl Jak zagrać w sieci przez emulator? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorYMorfeusz
    • CommentTime22 Apr 2012
     
    Witam po dłuższej przerwie.
    Od niedawna używam nowej wersji Emulatora Atari 130XE/XL
    w wersji "Atari 800WinPlus 4.0" a od kilku lat byłem użytkownikiem wersji 2.0.
    Zauważyłem bardzo fajną opcję "network game"
    aczkolwiek pisze mi na niektórych serwerach że
    gdy próbuję dać join game to wyskakuje mi błąd że nie mam
    jakiegoś pliku ROM dokładniej tak pisze:
    "this rom is not available on your computer"
    i brakuje mi pliku ROM faktycznie w ustawieniach ten ostatni z dołu Cartridge mam jako NONE.
    Nie wiem czy brakuje mi pliku czy trzeba coś odznaczyć w ustawieniach.
    Czy może poprostu trzeba sobie znaleźć serwer na którym gracze grają w tą grę co ja chcę (w moim przypadku była to gra Battle Ships v2 )
    a może znacie jakiś serwer co można zagrać w gry z Atari ?
    Bardzo bym prosił o odpowiedź.
    Dziękuje z góry i pozdrawiam !
    Morfi
    • 2: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime22 Apr 2012 zmieniony
     
    Z tego co pamiętam (a mogę zmyślać bo było to dawno:) obaj gracze muszą odpalać dokładnie ten sam plik z grą (.atr). Pozostaje kwestia dostosowania parametrów łącza. Najlepiej jakby jeden z graczy postawił serwer Kaillera, a drugi się do niego dołączył. Bez jakiegoś połączenia głosowego/czatu, żeby wsio zgrać między graczami, będzie to dość trudne. Zapewniam jednak że opcja network działa.

    UPDATE:
    Znalazłem jakiś swój wcześniejszy wpis w tym temacie:
    (...)
    Mnie sie udalo z powodzeniem zagrac z kumplem w necie w pare gierek (World Karate Champ., Joust, Mario Bros). Moze opisze kilka naszych spostrzezen:
    - obie wersje gry byly identyczne (ten sam plik xex, atr... )
    - oboje musielismy miec wlaczony Fast Disk Access
    - Connection Type ustawialismy na Bad(10keyframes/s) inaczej polaczenie potrafilo sie zerwac.
    - nie laczylismy sie do zadnych istniejacych juz serwerow, lecz jeden z nas stawial serwer Kaillery (download: ->link<- ) w ten sposob mniejszy byl ping.
    (...)

    Czyli z grubsza to co pisałem wcześniej. Tyle że mi to działąło hmmm no post był z 2003 r. :D Powodzenia :)
    • 3: CommentAuthorYMorfeusz
    • CommentTime25 Apr 2012
     
    Witam.
    To wystarczy odpalić ten server ten programik taki otwierany w "wierszu polecenia" ?
    Próbowałem sam ze sobą się połączyć podając zewnętrzne ip ale nie dało rady (nie wiem czy na routerze nie mam poblokowanych jakiś portów,dlatego tak chciałem sprawdzić)
    a to "fast disk access" to gdzie się włącza bo nie mogę tego jakoś znaleźć ?
    A czy to Kaillera to jest coś podobne do serwera przez Hamachi ?
    Może w taki sposób by to uciągło?
    Tak tylko się domyślam.
    Spróbuję znaleźć to ustawienie "fast disc access"
    chciałbym przez długi weekendzik majowy zagrać online z kimś, może uda mi się kolegę namówić a może Ty lub Ktoś inny by zagrał ?
    Tylko do końca nie wiem jak postawić ten serwer.
    Jeszcze po próbuje trochę. Dzięki za odpowiedź i z góry dzięki za kolejne ;)
    Pozdrawiam !
    • 4:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime25 Apr 2012 zmieniony
     
    Osobiście nie widzę potrzeby stawiania serwera, zawsze znajdzie się jakiś porządny i szybki na liście. Nie daję też głowy za konieczność włączenia SIO patcha (YMorfeusz, najłatwiej zrobić to klawiszem F11, albo wejść w Atari->Options), bo Kaillera uruchomiła się bez niego, no ale nie próbowałem się z nikim łączyć.
    Kaillera to specjalny klient pozwalający właśnie na granie sieciowe. Powinieneś mieć w katalogu z emulatorem bibliotekę o nazwie KailleraClient.dll. Warunkiem koniecznym do uzyskania połączenia jest identyczna wersja emulatora oraz gry dla wszystkich którzy chcą wziąć udział w zabawie. Gracz który będzie "stawiał" rozgrywkę uruchamia grę u siebie na emulatorze, a następnie wybiera opcję grania po sieci. Kaillera zaczyna wypluwać listę serwerów, radzę zaczekać aż skończy i wybrać sobie taki do którego obaj macie niski ping. W "username" należy wpisać jakąś ksywę po której będziemy identyfikowani przez serwery, w "connection type" podajemy jakąś rozsądną wartość. W czasach dzisiejszych łącz i komputerów śmiało można ustawiać 20 i wyżej, na moim przedpotopowym 1,3 GHz grywaliśmy z kumplami we trzech naraz w bardzo wymagające automatówki i nic się nie cięło. Następnie wszyscy wchodzą na wybrany wcześniej serwer. Jeden z graczy "stawia" grę przy pomocy opcji "create new game", ale uwaga! - nie każdy serwer pozwala na granie we wszystko (zostaniemy o tym poinformowani). Reszta graczy dołącza się używając opcji "join". Gdy mamy już na liście wszystkich którzy mają wziąć udział w rozgrywce, gracz "stawiający" klika na "start game". Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie, to u wszystkich podłączonych emulator się resetuje i uruchamia się gra. Ot i wszystko.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Apr 2012
     
    To teraz test praktyczny - komus sie udalo zagrac we dwoch?
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime27 Apr 2012 zmieniony
     
    Ja kiedyś grałem - kilka razy, ale wcale mnie to nie wciągnęło - ciekawiej gra się na dwóch graczy gdy znajdują się w jednym pomieszczeniu :)

    Oczywiście da się tak zrobić mając dwa komputery i drugiego gracza pod ręką :). Jednak chyba trzeba grać przez internet, bo wymagany jest server?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Apr 2012
     
    Jasne, ze we dwoch obok lepiej. Ale teraz mozna miec namiastke, mozna sie polaczyc kamerka na skype czy czyms takim i tez sie widziec i rozmawiac w czasie gry.
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime27 Apr 2012
     
    W moim przypadku to odpada. A czy jest możliwość podłączenia dwóch emulatorów na dwóch komputerach bez pośrednictwa Internetu? Jakiś wirtualny serwer czy coś ;)?
    • 9: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime28 Apr 2012
     
    @Kaz: Tak, ale to było już dawno temu. Sądzę jednak, że nic się pod tym względem nie zmieniło i dalej powinno to działać tak jak opisałem ja i Tenchi.

    @QTZ: Tak, jak pisałem wyżej na jednym kompie stawiasz serwer Kaillery i się do niego łączycie. Jak macie kompy połączone przez tcp/ip to nie ma różnicy czy masz dostęp do Internetu czy nie, lokalne adresy też powinny działać.
    • 10:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime29 Apr 2014
     
    Jest jakaś lista gier, które to wykorzystują?
    • 11: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime29 Apr 2014
     
    Każda gra w którą można grać na dwóch i więcej graczy - ->link<-
    • 12: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime30 Apr 2014 zmieniony
     
    O serwerze:

    ->link<-