atarionline.pl RastaConverter by Jakub Dębski - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime21 Apr 2024 zmieniony
     
    @ilmenit
    W kwestii cmake to problemem nie jest zrobienie projektu cmake, tylko to, że cmake to trochę więcej niż make. Jego zadaniem jest m.in. zarządzanie zależnościami. SDL można w cmake łatwo wyrazić, bo ma do tego standardowe mechanizmy, za to FreeImage jest czymś, z czym trzeba sobie poradzić. Jak pisałem - w tej chwili zakładasz, że to jest. Napisanie cmake, który przemilczy to i założy to samo nie ma sensu - jak robić cmake, to taki, który sobie z tym poradzi. Chyba najprościej to zrobić submodule z tym repo i go użyć: ->link<-

    Póki co dokończyłem migrację z pthreads na stdc++ i natknąłem się na jakiś runtime error, zerknij proszę na issues.
    • 2: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime21 Apr 2024
     
    Tu chyba nowsza wersja ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime21 Apr 2024
     
    Widzę że jest kilka na githubie, więc jest z czego wybierać, ta wygląda na solidniejszą, więc będę mógł to dodać jak ogarnie się resztę rzeczy.
    • 4: CommentAuthorRoeoender
    • CommentTime23 Apr 2024
     
    Bardzo ciekawy program, myślę że już spędziłem w nim dużo więcej godzin niż w jakiejkolwiek grze na Atari :).

    Super, że będzie dalej ulepszany - za jedno ulepszenie w Beta9 - mianowicie możliwości maksymalizacji okna już jestem wdzięczny.
    IMHO jedno bardzo proste usprawnienie by się przydało - mianowicie w prezentacji Evaluations i LastBest grupowanie liczby tysiącami - tak by na pierwszy rzut oka odróżnić miliony i miliardy - np. "3 215 551 231" zamiast 3215551231 (podobnie dla LastBest).

    Ew. inna drobna statystyka - mianowicie o ile się udało obniżyć Norm.Dist w ciągu ostatniej minuty.

    Jeszcze inna to możliwość włączenia/wyłączenia prezentowania maski detali na Destination (która nawiasem mówiąc dla pośrednich wartości jest mało czytelna).

    Z innych drobiazgów zauważyłem, że przy użyciu "/init=smart" lewy obrazek wyświetlany jest do góry nogami.

    To są wszystko oczywiście drobiazgi. Dzięki za fajne narzędzie.
    • 5: CommentAuthoremkay
    • CommentTime23 Apr 2024 zmieniony
     
    Hm.... the new version is much better. It also finds errors in solutions afterwards and removes them.
    The resulting image with code is also 100 % compatible to the older version.
    Thanks to all participants for this great version...

    • 6:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime23 Apr 2024
     
    Udało się komuś skompilować źródła z GitHuba?
    • 7: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime24 Apr 2024
     
    w wolniejszej chwili usunę wszystko co mam lokalnie i zrobię klona z GitHuba. Nuget powinien załatwić zależności, ale jak widać nie robi tego tak, jak powinien. Przerobienie kompilacji na CMake jest dobrą propozycją. Jeżeli ktoś jest chętny przerobić kompilację na CMake, to chętnie pomoc przyjmę - ja raczej skupiłbym się na innych poprawkach programu niż build process.
    • 8:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime24 Apr 2024
     
    @ilmenit Ja jestem w stanie przerobić na CMake. Jestem w trakcie. Zatrzymałem się tylko na przeróbkach na stdc++, zerkałeś na ten problem z muteksem? Mam założyć, że to niezamierzony błąd i po prostu to naprawić / zrefaktoryzować?
    • 9: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime24 Apr 2024 zmieniony
     
    Tak załóż, że to niezamierzony błąd, ale jeszcze na to zerknę. Kodu tego nie dotykałem ponad 10 lat.
    • 10:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime24 Apr 2024 zmieniony
     
    Ok, usunąłem tego, jak się wydaje, niepotrzebnego unlocka i puściłem commita w moim forku ze zmianami odnośnie stdc++, jeszcze PR nie robiłem, nie wiem czy chcesz tę zmianę zobaczyć u siebie osobno, czy wolisz zaczekać na migrację na CMake: ->link<-
    • 11: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime24 Apr 2024
     
    wrzuć PR proszę, przetestuję jeszcze bez CMake
    • 12:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime25 Apr 2024
     
    PR odnośnie stdc++ puszczony.
    Udało mi się też zrobić działającego CMake'a ale kest trochę kłopotów.
    SDL_ttf jest strasznie trudny do zbudowania. Ma jakieś wewnetrzne zależności, sam szuka SDL2 i to w jakiś sposób który sypie masą warningów no i udało mi się zrobić CMake, który działa pod Visual Studio, jak spróbowałem skompilować projekt pod MinGW, to SDL_ttf się posypał.
    Rozważyłbym zastąpienia go jakąś alternatywą. Np. ja mam dobre wspomnienia z używania ->link<-
    Jeden header, żadnych zależności, mały footprint. SDL_ttf to jednak monstrum.
    Pomyślę o tej alternatwie i puszczę PR jak będzie fajnie.
    • 13: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime25 Apr 2024
     
    Dzieki! Wieczorem albo jutro zrobie merge. SDL2 to chyba najpopularniejsza biblioteka grafiki 2D (wspierana gigantami jak Valve), wiec jestem zaskoczony, ze tyle z nia problemow.
    • 14:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime25 Apr 2024
     
    Nie SDL2 tylko SDL_ttf.
    Ale badam alternatywny sposób. Przy okazji czegoś się nauczę, bo wielu rzeczy z CMake jeszcze nie ogarnąłem, a teraz zdaje się być okazja żeby je przetrenować.
    • 15: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime25 Apr 2024
     
    True, ale SDL_ttf to też standard wyświetlania tekstów dla SDL2. Podobnie jak SDL_Image do ładowania obrazków (ale FreeImage miał masę użytecznych funkcji, dlatego wybrałem kiedyś ťę bibliotekę).
    • 16: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime7 dni temu
     
    Beta10 do pobrania. Dzięki @laoo za ulepszenia!
    ->link<-
    • 17:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime7 dni temu
     
    No tak, wyszedłem, jak się okazało, z błędnego założenia, że SDL_ttf to mała nakładka na SDL ,którą można budować sobie samemu, ale okazało się, że to też duża kobyła, którą się ciężko integruje do projektu ze źródeł, dlatego teraz przy następnym podejściu potraktuję ją na równi z SDL i powinno już być łatwo (minusem jest to, że trzeba mieć ściągnięte SDL i SDL_ttf osobno, bo żeby ściągać skompilowane biblioteki CMake'em w zależności od systemu, to już jest na tyle skomplikowane, że nie chcę brnąć w tę jaskinię).
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 dni temu
     
    Słusznie - niech to będzie dla ludzi i się kompiluje na wszystkim, co się rusza :)
    • 19:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime7 dni temu
     
    Fajna sprawa :) i dobre podejście. Jak już ktoś kompiluje to spokojnie sobie wszystko ze źródeł zrobi.