atarionline.pl Arcade joy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime8 May 2012 zmieniony
     
    Lubię pograć w gry na atari, używam 800XL jak i emulatora pod androidem, czasem z Atari800Win Plus pod pod win7. Atari na życzenie w kieszeni wydaje się mi niezłym pomysłem.

    Problem z joystickiem pod androidem jakoś udało się rozwiązać ->link<-

    Pozazdrościłem Amerykanom że mają coś takiego jak Icade ->link<- , ale nie podobała mi się budka na tablet, i przyciski tylko z prawej strony.
    Postanowiłem zrobić własne arcade które działa zarówno pod atari, androidem jak i windows.
    Projekt oparłem na wcześniejszym pomyśle z przeróbką joya zeemote. Ponieważ zeemote ma 3 przyciski do gier androidowych, jasne było że tyle samo musi być w arcade.
    Zastanawiałem się co z tym fantem zrobić pod atari, aż przeczytałem genialny pomysł Sikora ->link<-
    Niestety chyba dalej nie ma gry na atari wykorzystującej joystick trzyprzyciskowy, ale zawsze można napisać.
    Powtórzyłem przyciski po obu stronach tak żeby prawo i leworęczni byli zadowoleni, i wyszło tak:



    Niezbędny jest przełącznik typu isostat, do przełączania trybu atari-zeemote ze względu na inny schemat połączeń, najlepiej 24pin, mi udało się kupić 12pin więc zastosowałem dwa

    bebechy czyli troszkę kabelków podłączonych do przełączników

    Docelowo planuje umieścić układ bluetooth z koszykiem na bateryjki wewnątrz joya, ale że zrobiłem pada z wyjściem do podłączenia różnego rodzaju joyi,więc nie demolowałem na razie kolejnego zeemote

    Co do działania pod windows to powinien wystarczyć atari USB joy adapter od jhusak w arcade joy ustawionym na tryb atari.
    Obecnie nie dysponuje adapterem by przetestować, ale o ile twórca nie podłączył nic do pin 5,7,9 we gnieździe adaptera, powinno działać.
    Dodatkowo (tryb zeemote)jest program zeekey ->link<- pod windows od zeemote gdzie możemy sterować joyem zamiast myszką, mapować klawisze a wiec zagrać w grę na pc gdzie nawet gdy nie ma opcji sterowania joystikiem. Pod jednym warunkiem, mamy bluetooth na płycie albo karcie rozszerzeń.
    Bez problemu udało mi się zmapować klawisze pod Atari800win plus pod numpad, wszystko działa, tak więc z bluetooth na pokładzie bez przejściówek.
    Dodatkowe 2 przyciski możemy zmapować jako np pauza itp.

    Największym wyzwaniem było zrobienie wtyczki do portu w atari z wykorzystaniem wszystkich 9pin.Zastosowałem złącze com do pc, jest prawie identyczne
    i kabel 10 żyłowy.

    O ile do 800xl złącze pasuje to w 65XE ze względu na inna obudowę brakuje 3mm i wtyczka wypada o czym przekonałem się na grzybsoniadzie.
    Sytuację udało się opanować dzięki sOnarowi i jego niezbędnikowi sapera z wbudowanym pilnikiem.
    Uczestnicy party mogli przetestować arcade joya:

    Bicie rekordu w "Tedecujące Starcie"

    Części arcade pochodzą z tąd ->link<- , reszta płyta wiórowa z wyciętymi otworami, pokryta gumą w spreyu aby się nie ślizgały rączki, trochę listewek,
    z tyłu przykleiłem pleksi do przyssawki uchwytu na telefon.

    Gdyby było zainteresowanie na taki arcade joy mogę zrobić jakąś edycje kolekcjonerską w niewielkiej ilości sztuk dla forumowiczów, bo moim zdaniem złamałbym własność intelektualną zeemote handlując tym otwarcie choć niektórzy twierdzą że nie.

    Wszelkie uwagi do wersji ostatecznej mile widziane.
    • 2: CommentAuthorBluki
    • CommentTime9 May 2012
     
    Świetny pomysł! Chętnie bym zamówił taki "arcade joy", ale nie mogę teraz pozwolić sobie na dodatkowe wydatki :(
    • 3: CommentAuthornosty
    • CommentTime9 May 2012 zmieniony
     
    >Niestety chyba dalej nie ma gry na atari wykorzystującej joystick trzyprzyciskowy, ale zawsze można napisać.

    I tu sie mylisz.
    Dysponuje wersją Defendera obslugujaca 3 fire :) Zasada dzialania ta sama, choc nie "standard Sikora".
    Obslugiwane sa trzy przyciski fire podlaczone w PORT A miedzy pinami 7 i 9:
    - 0 Ohm
    - 100KOhm
    - 430KOhm

    Ta modyfikacja Defendera to czesc ciekawego projektu (nie mojego) na cart Corina. Projekt programowo ukonczony ale na razie nie zrealizowany (przyznaje bez bicia, że z mojej winy).

    EDITED: POMYLIŁEM SIĘ. TA GRA TO DROPZONE A NIE DEFENDER JAK BŁĘDNIE NAPISALEM.
    • 4:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime9 May 2012
     
    nosty, z czystej ciekawości: fire 1 to strzał, fire 2 to bomba (normalnie spacja), a fire 3 to warp (normalnie return)? Prawie jak automat - tam był jeszcze klawisz do odwracania się i do ciągu.
    • 5: CommentAuthornosty
    • CommentTime9 May 2012
     
    Aaaaa dalem ciala :P Napisalem Defender, a ta gra to Dropzone! 3 fire opisane są nastepujaco:
    - wait
    - invis.
    - bomb

    Sorki, ale nigdy nie przepadalem za tymi grami i absolutnie sie w niej nich nie orientuje.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Apr 2020
     
    Dopiero teraz ten wątek znalazłem, fajny projekcik.
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Apr 2020
     

    Ja czasami korzystam z takiego Arcade Sticka,choć bez porównania wolę grać na padzie również od Segi Mega Drive.Pad jest wygodniejszy,można grać leżąc/półleżąc,choć czasem lubię sobie zaserwować na Atari klimat wczesnych salonów Arcade i podpinam wtedy Arcade Sticka.
    Arcade Stick kolegi Pablo112 jest fajny bo dla lewo i prawo ręcznych osób,mimo marudzenia chętnie bym poszerzył swoją kolekcje o takowy egzemplarz.