atarionline.pl Transmisja dwukierunkowa - tape distortion - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorcosmadrego
    • CommentTime9 Aug 2012
     
    Witam! Pomyślałem, że moglibyście mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu, mianowicie chciałbym dodać trochę 'ciepła' do miksu przepuszczając zresamplowany dźwięk z Abletona poprzez magnetofon i z powrotem do Abletona. Transmisja dźwięku, tyle, że dwukierunkowa. Nie znam się na sprzęcie, może ktoś wiedziałby co konkretnego potrzebowałbym, żeby podłączyć magnetofon Atari lub jakikolwiek inny do mojego PC? Byłbym wdzięczny, gdybyście napisali mi jak to zrobić, bo nie mam o tym zielonego pojęcia, a w internecie nie mogę nic znaleźć na ten temat. Same wtyczki, których używam nigdy nie zastąpią takiego brzmienia. Po angielszczemu nazywa się to tape distortion.

    Pozdrawiam :))
    • 2: CommentAuthorkade
    • CommentTime9 Aug 2012
     
    Z tego co wiem to do takich rzeczy uzywa się szpulowców, ewentualnie są wtyczki, zawsze z Magneto korzystalem :)
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime10 Aug 2012
     
    A przepuszczony przez POKEY-a może być? O ile dobrze pamiętam, lewy kanał magnetofonu był przenoszony bezpośrednio na wyjście dźwiękowe. Więc gdybym miał się w coś takiego bawić, to korzystając ze zniekształcenia, jakie daje przepuszczenie dźwięku przez atarynkę, podłączył bym się pod głowicę magnetofonu, a dźwięk powrotny bym brał bezpośrednio z din5. Zobacz w wynalazkach "mp3 jako magnetofon" Zaxona ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Aug 2012 zmieniony
     
    Potrzebujesz dość wysokiej klasy magnetofon/deck z odsłuchem "po taśmie" - ma on podwójną głowicę - jedną stroną głowicy nagrywa, a drugą odtwarza to, co właśnie nagrał. I wtedy masz to, co chcesz :)