atarionline.pl Altirra pod... MacOS X! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Jan 2013 zmieniony
     
    Po rozmowie z phaeronem i prośbie, aby Altirra działała pod wine na MacOS X, otrzymałem informację, że są przełączniki trybu rysowania na ekranie:
    - /opengl
    - /ddraw
    - /gdi
    Z czego ten ostatni DZIAŁA!:

    Trzeba napisać w okienku terminala:
    wine Altirra.exe /gdi


    Miłego testowania!

    Bardzo sympatyczny gość :)

    • 2:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime21 Jan 2013 zmieniony
     
    A działa Ci debuger? U mnie - co prawda na Debianie - ale nie chce się wyświetlić i Altirra się wywala.

    --- EDIT
    OK, zadziałało, ale font jakiś drętwy...

    • 3:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    Jakub. Uzywanie tego emulatora pod kolejnym emulatorem ma jakikolwiek wiekszy sens niz a800 natywnie na macu?
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    W INE
    I s
    N ot an
    E mulator :)

    I to jest akurat prawda :) On nic nie emuluje dodaje tylko API windowsów do aktualnie uruchomionego unixa (Linuxa lub Darwina (OsX) w przypadku Maca). Ale emulacji tu nie ma - platforma musi być x86 bo kod jest normalnie natywnie uruchamiany.
    • 5:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    mniejsza o to :) pytanie polegało jakby na czym innym :)
    • 6: CommentAuthorbrx
    • CommentTime21 Jan 2013
     
    @mgr_inz_rafal

    1. Sprawdź na nowym koncie/koncie gościa (czyli na zresetowanych ustawieniach)
    2. Może brakuje jakiejś czcionki z Windows? Masz zainstalowany jakiś pakiet z takimi czcionkami lub zaimportowane z Windows?
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Jan 2013 zmieniony
     
    @insert: Ja się długo nie mogłem przekonać do Altirry - używam A800Win. Nadal używam, ale widzę, że wkrótce się przekonam - mi chodziło głównie o fatalny interfejs użytkownika. Teraz niedawno, zupełnie przypadkiem - dzięki kompilacji JAC!a z SV - zauważyłem, że ustawienia i cała reszta przeniosła się do górnego menu - że w ogóle jest górne menu. Teraz stał się godny uwagi, tym bardziej, że fullscreen w A800Win na W7 chodzi dziwnie - totalny shift kolorów. Od jak dawna jest nowy interfejs w Altirze?...

    Dokładność emulacji np. POKEY wyrywa przy maks. głośności (co się świetnie nadaje do testów), grające GTIA - moim zdaniem jest warta przesiadki. A WINE - tak jak napisałem to tylko nakładka na system, nic nie emuluje i nie wpływa na prędkość wykonywania (ba, były przypadki że soft chodził pod WINE pod Linuxem szybciej niż na Windows ;) )
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    @insert, na czym polegało pytanie?

    Bo jeśli "nie używaj b, bo działa a" to nie masz racji.

    Altirra ma kilka rzeczy, których nie ma a800 i vice versa.
    - nagrywanie filmików
    - lepsze odtwarzanie dźwięków
    - jest zawsze najnowsza (a Atari800MacX się rzadko uaktualnia do najnowszych źródeł)
    - inne artefakty emulacji.
    - emuluje te wszystkie śmieszne bebeszki VBXE, covox, Ultimate1MB etc.

    Jak coś chcesz zrobić trickowego, to sprawdzasz na obu emulatorach, następnie na real sprzęcie.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Jan 2013 zmieniony
     
    @wieczor, dzięki :), natomiast uściślę nieco:
    - Darwin to jądro (taki unix) z terminalami, bez grafiki, żadnej, za to gada ze sprzętem wszelakim + kexty.
    - MacOS X to całościowy produkt: Darwin + "nakładka graficzna" + aplikacje + etcetery.
    - platforma musi być x86 LUB x64 (czyli mniejsza - czyli ta gorsza :P )
  1.  
    @brx
    Nie instalowałem dodatkowych czcionek - to taki stockowy Debian :)

    Dzięki za sugestię, przećwiczę temat.
    • 11:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    jakub. dokladnie na tym polegalo pytanie - co da mi przemeczenie sie z wine w stosunku do a800 :))))
    • 12:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    a swoja droga zeby uzyc wine pod osxem musze babrac sie z kolejnym usrojstwem, tj darwinem etc, pytanie wiec na ile to ma sens :)
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    Ale to jest pytanie o gusta :)
    • 14:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    no nie do knca o gusta, pytanie o to czy babranie sie w tym da cos wiecej niz satysfakcje ze udalo mi sie uruchomic ten emulator :))))
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Jan 2013
     
    No to jak mówię - zrzuć filmik z A800. Co prawda z Altirry jeszcze nie próbowałem :)
    • 16: CommentAuthorEmu
    • CommentTime23 Jan 2013 zmieniony
     
    Bardzo fajna sprawa z tym /gdi. Posunąłem się do tego, że zrobiłem sobie Wineskinem samouruchamialną aplikację. Problem w tym, że zajmuje 182 MB :)
    • 17:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime23 Jan 2013
     
    no dobrze to sie pochwale, przemeczylem instalacje wine, zassalem altirre, odpalilem jak Jakub napisal i... po ruskim roku uruchamiania x11 pojawilo sie okienko altirry po czym zakała x11 dokonała wywałki niekontrolowanej, doskonale :)
    • 18: CommentAuthorEmu
    • CommentTime23 Jan 2013
     
    Hym... dziwne. Jaki masz system? SL, L, ML? U mnie startuje pod ML od razu - ale tam jest XQuartz zamiast X11. Z samym Wine to często też mam problemy, dlatego wolałem zrobić sobie Wineskina od razu. No i mam ikonkę :P
    • 19:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime23 Jan 2013
     
    Leopard
    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Jan 2013
     

    jhusak:

    No to jak mówię - zrzuć filmik z A800


    A800Win ma :) I bardzo ładnie działa.
    • 21: CommentAuthorEmu
    • CommentTime23 Jan 2013
     
    @insert

    No coż, nie pomogę Ci, od lat nie siedzę już na 10.5.

    @wieczor

    Jest taka opcja w ogóle? Ja nie mogę takowej znaleźć (Atari800MacX v4.6.0). Dodatkowo zapisanie stanu w tej wersji - przynajmniej u mnie - po ponownym odczycie stanu powoduje zamrożenie emulatora. Nie wiem od czego to zależy - od wersji emulatora (bug) czy wersji używanego systemu.
    • 22: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Jan 2013
     
    @Emu: ja pisałem o Atari800Win. Atari800MacX nigdy nie odpalałem, dzisiaj mogę spróbować ściągnąć. Ale z innej beczki - próbowałem zainstalować Wine na OsX (Leo) - i nie bardzo mi to poszło - jest gdzieś jakaś łopatologiczna instrukcja?
    • 23:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime23 Jan 2013
     
    wieczor:

    ->link<-
    • 24: CommentAuthorEmu
    • CommentTime23 Jan 2013
     
    @wieczor

    Sorki, myślałem, że tu mowa o wersjach pod Maki :P Ale moje pytanie potraktuj inaczej - czy w Atari800Win jest taka opcja? Bo w wersji na maka nie ma :)
    • 25: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Jan 2013 zmieniony
     
    @insert: o, dziękuję serdecznie :)

    @Emu: No jest. Jest też zrzut do pliku dźwiękowego.