atarionline.pl Retro sklepy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Pomyślałem, że może warto by się wymienić informacjami o sklepach stacjonarnych, w których można kupić stare gry lub komputery. Niewiele jest takich placówek, większość istnieje już tylko wirtualnie.

    Gdyby ktoś był w Inverness (północna Szkocja) to w centrum miasta na Union Street od niedawna działa sklep "The Village". Coś, jakby kilka sklepów, punktów usługowych w jednym miejscu. W jednym z kątów jest sklep z używanymi grami. Głównie PS2/3, XBOX, itd., ale zauważyłem tam też starszy hardware: Atari 2600 oraz Sega Mega Drive, joysticki itd. Sporo tam bałaganu, można jednak wygrzebać coś ciekawego. No i obok jest stoisko z vinylami i książkami (gdzie znalazłem instrukcję do Amigi 600 :)).

    I ogólnie w Szkocji warto zaglądać do tzw. Charity Shopów. Niektóre z nich mają w ofercie starsze gry na PC i konsole, czasem trafi się nawet coś na systemy z lat 90.
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Mar 2013
     
    W Dublinie większość sklepów z grami prowadzi skup i często można tam znaleźć perełki.

    A tutaj:

    ->link<-

    jeszcze się nie zdążyłem pojawić, więc nie wiem czy to wciąż istnieje, ale postaram się wkrótce ;)
    • 3: CommentAuthornodez
    • CommentTime23 Mar 2013 zmieniony
     
    london hounslow high stret sklep nazywa sie "game station"

    retro konsole + osprzet

    189 High Street, Town Centre
    Hounslow, TW3 1BL
    • 4: CommentAuthorEagle
    • CommentTime23 Mar 2013
     
    Cash Generatory w całej UK to coś jak nasze komisy.
    Można tam znaleźć rodzynki, ale najlepiej się udać osobiście.
    ->link<-
    • 5: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime27 Mar 2013
     
    nie chccę zakładać nowwego wątku, a mam pytanko...myślałem o założeniu małego sklepiku internetowego na jednym z serwisów z motywami retro na koszulkach, między innymi myślałem o koszulkach z motywami ze starych gier Atari czy C64( np. postać Pitffala czy Spy vs Spy),jest sens waszym zdaniem? i jak jest tu z prawami autorskimi do takich staroci?
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Mar 2013 zmieniony
     
    Widziałem jakieś drogie meble zrobione w kształcie aliena ze Space Invaders, z tym, że miał minimalne różnice w wyglądzie co pozwoliło ominąc problem praw autorskich. Było to na tyle dobrze pomyślane, że niedoświadczone oko nie zauważy różnicy. Może spróbuj skierowac się właśnie w tę stronę - nieznaczne różnice i brak podpisów. Sugerowałbym też jakieś bardziej znane polskie produkcje z Atari. Na konwentach powinny miec powodzenie.
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Mar 2013
     
    Na przykład:

    • 8: CommentAuthorw1k
    • CommentTime27 Mar 2013
     
    wow:)
  2.  
    Pomysł z koszulkami fajny, ale prawa majątkowe do postaci z gier nadal spoczywają w rękach... No właśnie, kogo? Zależy jaka była sformułowana umowa. Najlepiej kontaktować się bezpośrednio z autorami gier, acz przy małych nakładach koszulek, to myślę, że sami autorzy nie będą mieli nic przeciwko.
    • 10: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime28 Mar 2013
     
    dzięki chłopaki za rady
    • 11: CommentAuthorstreak
    • CommentTime29 Mar 2013
     
    Panowie a czy ktos reflektuje na naszywki z robbo czy misji? Chetnie bym wykonal takie haftowane w super jakosci ale do tego warto pare osob aby bylo taniej.
  3.  
    Odświeżę stary wątek znaleziskiem z Edynburga. ZX Spectrum+ na półce :)
    • 13:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime17 Dec 2016
     
    Jakieś bliższe namiary na ten sklep w Edim? Co tam poza tym ZX+ W ofercie?
  4.  
    Sklep nazywa się Ubermas, jest w Polwarth (https://www.google.co.uk/maps/@55.941908,-3.2040938,3a,75y,4.44h,81.93t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJVoXgnd5zNg5qrnUZRmWeA!2e0!7i13312!8i6656). 2nd hand shop, ale bardzo zadbany: instrumenty muzyczne, gitary, kilka mebli. Nie rozglądałem się za bardzo, bo szukałem wzmacniacza, a nie retro, ale chyba było coś jeszcze. Na pewno było Atari 2600, ale z nalepką, że jest do grania, a nie na sprzedaż :). Mieli z 15 kartów - może one były na sprzedaż?

    Niedaleko jest inny 2nd hand, ale to najbardziej zabałaganiony sklep w jakim byłem. Możliwe że mają coś retro, ale ukrytego pod stertą Bóg wie czego.