atarionline.pl NAJLEPSZE GRY NA ATARI - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBluki
    • CommentTime11 May 2013
     
    Pełna wersja, jak najbardziej. Wiem, bo mam :)

    • 2:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime11 May 2013
     
    Sprawdź zatem proszę jeśli możesz czy piłka posłana poziomo poprzez odbicie jej paletką w ruchu, zachowuje się tak jak powinna, czy chwilę leci zgodnie z przewidywaniami i jakby wolno, a następnie zmienia kierunek na bardziej przyjazny programiście ...

    Dla mnie niestety jest to nie do przyjęcia. a gra wygląda naprawdę nieźle i szkoda że tak dziwnie się zachowuje.
    • 3:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 May 2013 zmieniony
     
    A skąd ściągnąć pełną wersję? ;-)

    Edit:
    już nie ważne, sprawdzam wersje z ATARI Online ;-)

    Edit2:
    Wersja xex(v3) wydaje się być najbardziej kompletna spośród 3 dostępnych tutaj plikówek. Gra faktycznie jest bardzo dopracowana jeśli chodzi o oprawę, niestety jednak kąt odbicia zawsze jest taki sam, niezależnie od tego jak by się ustawiło... Lipa trochę :-/
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 May 2013
     
    Lepsza fizyka z Technoida niż ta w Speed Ball:



    Dla autorów pręgierz za:
    - animowane tło w pierwszym etapie
    - animowane + migające tło w drugim etapie
    - migającą paletkę
    Jednak mając na uwadze ich dema (Glonisz Soft) to ta gra im się moim zdaniem wyjątkowo udała.
    • 5: CommentAuthorpyta
    • CommentTime4 Oct 2013 zmieniony
     
    Technoid

    Yoomp

    Miecze Valdgira

    Moon Patrol

    Preliminary Monty

    Władcy Ciemności (bez opisu przejścia nie ma sensu w to grać)

    Droga do duplandu

    Mr Robot (raczej tą przeróbkę z muzyką z Jet Set Willy)

    Przemytnik

    Droga wojownika


    Incydent

    Riot

    Bomb Jack

    Agent USA

    i kilka innych, których tytułów zapomniałem ;)
    Na Atari mimo, że gier było całkiem sporo, dobrych jest naprawdę niewiele.
    • 6:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime4 Oct 2013 zmieniony
     

    pyta:

    Władcy Ciemności (bez opisu przejścia nie ma sensu w to grać)

    Raczysz chyba żartować. :) Myślisz, że gdy kupiłem oryginał na C=64 w miesiąc po jego premierze, to były gdzieś jakieś opisy? A mimo to gra klękła po tygodniowym posiedzeniu z nią. Na tym właśnie polega urok klasycznych przygodówek, że koniec końców zaczynasz używać wszystkiego na wszystkim, zdrowo się przy tym wkurzając.
    • 7: CommentAuthorpyta
    • CommentTime4 Oct 2013 zmieniony
     
    Jest tam kilka zagadek, które są tak nie logiczne, że bez opisu nie da rady przejść, z pamięci to sposób poruszania po pustyni, lub jak jeden zwierzak zje drugiego i w ten sposób utracimy potrzebny przedmiot, było tego więcej. Jeszcze ta dokładność klikania w kilku miejscach co do piksela, to też chory pomysł.
    • 8:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime4 Oct 2013 zmieniony
     
    Mogę się zgodzić odnośnie pustyni - ona chyba pożarła mi najwięcej czasu, głównie dlatego, że zapisywałem stan gry na kasecie, co trochę trwało. Ale co do zwierzaków, przecież zawsze można albo także zrobić sejwa, albo cofnąć czas przy pomocy stojącego w pobliżu zegara i posążki wracają na swoje miejsce. Atarowcy są nawet w lepszej sytuacji, gdyż wersja na C=64 posiada buga: po cofnięciu czasu ze stołu permanentnie znika statuetka osła rzeczywiście uniemożliwiając tym ukończenie gry.
    Klikanie co do piksela to faktycznie przykra sprawa, ale tylko za pierwszym razem... W każdy razie ten argument jeszcze od biedy uznaję. :) I żeby nie było, teraz na stare lata sam często oraz gęsto korzystam z solucji, zamiast opukiwać każdą ścianę czy macać każdy piksel - szkoda mi na to czasu. Tym niemniej do Klątwy i Władców nigdy takowej nie potrzebowałem - akurat te gry zawsze wydawały mi się proste. Stąd też moje lekkie zdziwienie.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Dec 2017
     
    A przy okazji najlepszych gier pojawił się właśnie konkurs na najlepszą grę 2017 roku na peruwiańskim blogu Atariteca:

    ->link<-

    Autor się pospieszył, bo zarzucił konkurs dwa dni przed końcem roku, a tu się pojawił potencjalny hicior: Jack the Nipper :D
    • 10: CommentAuthorCzarny_faraon
    • CommentTime31 Dec 2017 zmieniony
     
    Kaz przyczyna jest chyba inna.

    Na stronie jest informacja - WAŻNE: lista nie obejmuje portów gier z innych platform lub usprawnień gier wydanych w latach poprzednich.

    Dzięki za info o Jack The Nipper. Bardzo dobrze wykonany port.
    • 11:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime31 Dec 2017
     
    Mały gameplay z Jack the Nipper:
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2018
     
    Czarny Faraon - ale co z tego, że "Jack the Nipper" jest konwersją? Autor zestawienia rocznego 30 grudnia nie mógł wiedzieć z czym ktoś wyskoczy 31 grudnia :). Pospieszył się, a "Jack the Nipper" pokazał, że nawet w ostatnim dniu roku może to być coś dużego i fajnego.

    Poza tym, opisane reguły to jedno, a wybór jest subiektywny. Bo dlaczego "Tetris" albo "Minesweeper" nie jest portem? Skąd to wiadomo? :P