atarionline.pl Filmy z Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorBanan
    • CommentTime21 Feb 2021

wlasnie ogladam Paradyzje

->link<-
    28 minuta, 22 sekunda- rozmowa z socjologiem
    • 2:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Feb 2021 zmieniony

Tak, w całej adaptacji "Paradyzji" mamy takie rzeczy :D
    Ktoś już tu kiedyś zapodawał, ale zawsze warto sięgnąć po polską klasykę s-f :)
    • 3: CommentAuthortakron27
    • CommentTime5 Mar 2021

łoo kryminalna sprawa:
    ->link<-
    (od ~19. do 25.minuty)
    • 4: CommentAuthor8-Bitz
    • CommentTime5 Mar 2021

(...)

(...)
    przyznać się, Kto ma takie nry seryjne ;)
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime24 Jun 2021

Niedawno oglądnąłem horror z roku 2003. Całkiem fajny swoją drogą. Mniej więcej po godzinie oglądania pojawia się scena w której jeden z bohaterów (ojciec rodziny) postanawia zrobić listę fajnych rzeczy które zrobi gdy uda mu się wyjść cało z owej sytuacji. Córka (już dorosła) podpowiada mu żeby zajął się grą w brydża. Na to on odpowiada że ile ona myśli, że on ma lat i że to ma być coś fajnego. Po czym stwierdza że kupi Atari i mnóstwo gier wideo :)
    Córka odpowiada że na jego miejscu wybrałaby Playstation. Ten pyta a co to takiego? Na co córka patrzy na tatę i mówi "mniejsza z tym, Atari jest lepsze" :)

załączam link do CDA - niestety trzeba mieć konto premium.

->link<-
    ->link<-
    • 6: CommentAuthordss
    • CommentTime13 Feb 2022

Parę dni temu na Polsacie był emitowany "Tron - Dziedzictwo" z 2010 roku. Niestety w samym filmie nie udało mi się dopatrzeć chociażby logo Atari - pomimo tego, że jest kilka ujęć, kiedy bohater przechodzi przez salon gier typu Arcade. Ale za to na samym końcu w napisach końcowych - pojawia się wzmianka o Atari Interactive Inc.
    • 7: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime14 Feb 2022

@urborg
    Bo Atari jest lepsze :)
    • 8:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Feb 2022

Ma ktoś możliwość wycięcia tej sceny, o której mówi Urborg i podrzucenia mi? Z góry dziękuję.
    • 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2022 zmieniony

Znalezisko Pirxa, film "Time Walker (1982)", kosmita w uniformie mumii terroryzuje studencki kampus :D. I widzę, że można wersję VHS z polskim lektorem obejrzeć na CDA ->link<-
    • 10: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime30 May 2022

Skoro było o Odrze, to ja tez mama pytanie odnośnie ogólnie retro kompów. Otóż Kustorica nakręcił film white cat black cat,raczej wesoły film o życiu Cyganów, była tam scena (dość aktualna dziś) jak ruscy handlują z łodzi kradzionym sprzętem, wśród tego całego tałatajstwa pojawił się tam komputer(jako totalnie absurdalny i niepotrzebny nikomu rekwizyt), może ktoś kojarzy co to za sprzęt ?
    • 11:

CommentAuthorcrrn
    • CommentTime30 May 2022

wygląda jak Commodore PET...
    • 12: CommentAuthorBanan
    • CommentTime30 May 2022

• 13: CommentAuthorBanan
    • CommentTime30 May 2022

• 14:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 May 2022 zmieniony

Obejrzałem (w końcu) Paradyzję:)

Swoją drogą nie miałem pojęcia, że taki spektakl powstał (jako fan J. Zajdla).
    Jako dzieciak oglądałem jeszcze kilka świetnych spektakli, m. in o Filipie Marlowe z Tadeuszem Hukiem w roli głównej (bodajże Tajemnica Jeziora z 1985 roku)

ale do rzeczy -

Efekty komputerowe - Leszek Kręcielewski.
    Komputer Atari 130 XE.

Skąd inąd spektakl dobry, trochę na początku nudnawy (ale uzasadniona ta nuda, bo okraszona propagandą), ale jednak dobry - wart polecenia zwłaszcza dla pasjonatów.

I przede wszystkiem - aktualny!

Kiedyś czytałem Paradyzję, ale ten spektakl jest jakby swojszy, polskiejszy, a ostatnio jakby idzie w stronę globalną, to poczucie ciągłego zagrożenia, wtedy ludzie się nie buntują...

A Pan Leszek użył sporo basicowych i tych atarowskich demek do tych efektów. Czytaj - nie napracował się. Tylko to centrum informacji chyba zrobił sam, może coś jeszcze.
    • 15:

CommentAuthorpirx
    • CommentTime31 May 2022

dej jakowyś namiar, akurat po nocach przypominam sobie Zajdla, Paradyzja poleciała kilka miesięcy temu ;]
    • 16:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 May 2022

Płoszę bałdzo :)
    • 17:

CommentAuthorrenton
    • CommentTime1 Jun 2022

W filmie na Netflix, który niedawno miałem "przyjemność" oglądać, można podziwiać Commodore 64 i ... stację dyskietek do Atari - 1050! A mowa tu o filmie: Wybieraj albo umieraj.
    • 18:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Jun 2022

Rozumiem, że cudzysłów zamierzony :)
    • 19:

CommentAuthorrenton
    • CommentTime1 Jun 2022

Film od początku do końca kręci się w temacie gejmingu, i to tego z naszej epoki - czyli "retro". I to może być ciekawe. Jako całość mocno średni, ale obejrzeć ze względu na powyższe, warto :)
    • 20:

CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 Jun 2022

@kuba dzięx, no nie sądziłem, że na judupe takie ładne rzeczy leżą.
    • 21:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Jun 2022

na betuju jest więcej fajnych rzeczy, sporo starych filmów w pełnych wersjach, m. in. polskich.
    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Aug 2022 zmieniony

proszę skasować
    • 23: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Aug 2022

Coś fajnego jak depesze, grają na automatach Atari ...
    Polecam posłuchać i obejrzeć.