atarionline.pl Filmy z Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBanan
    • CommentTime21 Feb 2021
     
    wlasnie ogladam Paradyzje

    ->link<-
    28 minuta, 22 sekunda- rozmowa z socjologiem
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Feb 2021 zmieniony
     
    Tak, w całej adaptacji "Paradyzji" mamy takie rzeczy :D
    Ktoś już tu kiedyś zapodawał, ale zawsze warto sięgnąć po polską klasykę s-f :)
    • 3: CommentAuthortakron27
    • CommentTime5 Mar 2021
     
    łoo kryminalna sprawa:
    ->link<-
    (od ~19. do 25.minuty)
    • 4: CommentAuthor8-Bitz
    • CommentTime5 Mar 2021
     
    (...)

    (...)
    przyznać się, Kto ma takie nry seryjne ;)
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime24 Jun 2021
     
    Niedawno oglądnąłem horror z roku 2003. Całkiem fajny swoją drogą. Mniej więcej po godzinie oglądania pojawia się scena w której jeden z bohaterów (ojciec rodziny) postanawia zrobić listę fajnych rzeczy które zrobi gdy uda mu się wyjść cało z owej sytuacji. Córka (już dorosła) podpowiada mu żeby zajął się grą w brydża. Na to on odpowiada że ile ona myśli, że on ma lat i że to ma być coś fajnego. Po czym stwierdza że kupi Atari i mnóstwo gier wideo :)
    Córka odpowiada że na jego miejscu wybrałaby Playstation. Ten pyta a co to takiego? Na co córka patrzy na tatę i mówi "mniejsza z tym, Atari jest lepsze" :)

    załączam link do CDA - niestety trzeba mieć konto premium.

    ->link<-
    ->link<-
    • 6: CommentAuthordss
    • CommentTime13 Feb 2022
     
    Parę dni temu na Polsacie był emitowany "Tron - Dziedzictwo" z 2010 roku. Niestety w samym filmie nie udało mi się dopatrzeć chociażby logo Atari - pomimo tego, że jest kilka ujęć, kiedy bohater przechodzi przez salon gier typu Arcade. Ale za to na samym końcu w napisach końcowych - pojawia się wzmianka o Atari Interactive Inc.
    • 7: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime14 Feb 2022
     
    @urborg
    Bo Atari jest lepsze :)
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Feb 2022
     
    Ma ktoś możliwość wycięcia tej sceny, o której mówi Urborg i podrzucenia mi? Z góry dziękuję.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2022 zmieniony
     
    Znalezisko Pirxa, film "Time Walker (1982)", kosmita w uniformie mumii terroryzuje studencki kampus :D. I widzę, że można wersję VHS z polskim lektorem obejrzeć na CDA ->link<-
    • 10: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime30 May 2022
     
    Skoro było o Odrze, to ja tez mama pytanie odnośnie ogólnie retro kompów. Otóż Kustorica nakręcił film white cat black cat,raczej wesoły film o życiu Cyganów, była tam scena (dość aktualna dziś) jak ruscy handlują z łodzi kradzionym sprzętem, wśród tego całego tałatajstwa pojawił się tam komputer(jako totalnie absurdalny i niepotrzebny nikomu rekwizyt), może ktoś kojarzy co to za sprzęt ?
    • 11:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime30 May 2022
     
    wygląda jak Commodore PET...
    • 12: CommentAuthorBanan
    • CommentTime30 May 2022
     
    • 13: CommentAuthorBanan
    • CommentTime30 May 2022
     
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 May 2022 zmieniony
     
    Obejrzałem (w końcu) Paradyzję:)

    Swoją drogą nie miałem pojęcia, że taki spektakl powstał (jako fan J. Zajdla).
    Jako dzieciak oglądałem jeszcze kilka świetnych spektakli, m. in o Filipie Marlowe z Tadeuszem Hukiem w roli głównej (bodajże Tajemnica Jeziora z 1985 roku)

    ale do rzeczy -

    Efekty komputerowe - Leszek Kręcielewski.
    Komputer Atari 130 XE.

    Skąd inąd spektakl dobry, trochę na początku nudnawy (ale uzasadniona ta nuda, bo okraszona propagandą), ale jednak dobry - wart polecenia zwłaszcza dla pasjonatów.

    I przede wszystkiem - aktualny!

    Kiedyś czytałem Paradyzję, ale ten spektakl jest jakby swojszy, polskiejszy, a ostatnio jakby idzie w stronę globalną, to poczucie ciągłego zagrożenia, wtedy ludzie się nie buntują...


    A Pan Leszek użył sporo basicowych i tych atarowskich demek do tych efektów. Czytaj - nie napracował się. Tylko to centrum informacji chyba zrobił sam, może coś jeszcze.
    • 15:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime31 May 2022
     
    dej jakowyś namiar, akurat po nocach przypominam sobie Zajdla, Paradyzja poleciała kilka miesięcy temu ;]
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 May 2022
     


    Płoszę bałdzo :)
    • 17:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime1 Jun 2022
     
    W filmie na Netflix, który niedawno miałem "przyjemność" oglądać, można podziwiać Commodore 64 i ... stację dyskietek do Atari - 1050! A mowa tu o filmie: Wybieraj albo umieraj.
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Jun 2022
     
    Rozumiem, że cudzysłów zamierzony :)
    • 19:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime1 Jun 2022
     
    Film od początku do końca kręci się w temacie gejmingu, i to tego z naszej epoki - czyli "retro". I to może być ciekawe. Jako całość mocno średni, ale obejrzeć ze względu na powyższe, warto :)
    • 20:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 Jun 2022
     
    @kuba dzięx, no nie sądziłem, że na judupe takie ładne rzeczy leżą.
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Jun 2022
     
    na betuju jest więcej fajnych rzeczy, sporo starych filmów w pełnych wersjach, m. in. polskich.
    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Aug 2022 zmieniony
     
    proszę skasować
    • 23: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Aug 2022
     


    Coś fajnego jak depesze, grają na automatach Atari ...
    Polecam posłuchać i obejrzeć.
    • 24:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime29 Nov 2022
     
    a w filmie G.O.R.A użyto Commodora
    • 25:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime2 Dec 2022
     
    i jest taki nowy film...
    • 26: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime18 Dec 2022
     
    Gumball, odcinek "Powtórka".
    • 27:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Dec 2022
     
    Krzyś: ja jestem fanem tej Bajki. Każdego dnia oglądam minimum 1h
    • 28: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Feb 2023 zmieniony
     
    Ghost in the Shell: New Movie
    Prawie XE :)

    Edit: No nie wiem jak to wkleić żeby zadziałało www.youtube.com/watch?v=TibHnx13EYo&t=87s
    Edit 2: Już wiem. Nie może byc &t=87s - oglądać od 87 sekundy czyli około 1:27.
    • 29: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime2 Feb 2023 zmieniony
     

    mi tez nie dziala www.youtube.com/watch?v=33Zd-EwRm5U?t=169
    • 30:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime7 Feb 2023 zmieniony
     
    przyszłość z PC-ta tak od 7-mej minuty ;)
    ->link<-
    • 31: CommentAuthormono
    • CommentTime7 Feb 2023
     
    Wydychając, kodujemy...
    • 32:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime10 Feb 2023 zmieniony
     
    Ta Kronika Filmowa z "przyszłością z PCta" to będzie niezłe znalezisko dla kolegi, który robi materiał filmowy na temat śp Lecha Emfazego Stefańskiego. To była w świecie polskiej kultury naprawdę figura a został zapomniany. Stawiałbym go niemal równie wysoko, co Leona Cyborana zamordowanego przez UB(SB?), ale kolega twierdzi, że Lech ma o wiele większe zasługi.

    ps. bezimienna gadająca głowa, pokazana w jednym rzędzie z babami wróżącymi z fusów, oraz kpiarskimi komentarzami na temat peerelowskiej służby zdrowia (coby ludowi dać reglamentowaną wersję satyry politycznej) to trochę co innego niż zaproszenie do udziału w panelu dyskusyjnym na temat Witkacego:

    ->link<-

    To, że "odmówił udziału w wywoływaniu ducha Witkacego" to jakiś branżowy żart artystowskiego środowiska. Przyznaję, nie zrozumiałem.
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Feb 2023 zmieniony
     

    Xor:

    kolegi, który robi materiał filmowy na temat śp Lecha Emfazego Stefańskiego. To była w świecie polskiej kultury naprawdę figura a został zapomniany. Stawiałbym go niemal równie wysoko, co Leona Cyborana


    A nie skrąbnąłbyś, albo kolega, chociaż krótkiego, artka o obu panach do Grela?

    Wracając do filmów. W "Świat według Bundich" jest Atari 2600. W polskim filmie z 2022 roku "Gdzie diabeł nie może tam babę pośle" komedia o przekrętach finansowych na początku lat 80., jest scena z Commodore 64, a potem z dwoma Apple Mac Plus. To nie Atari, ale fajnie, że filmowcy wprowadzają takie akcenty komputerowe z epoki.
    • 34: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    @Kaz, u Bandich jest 5200 a nie 2600.
    • 35:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    @Kaz - będę go ciągnąć za język przy najbliższej okazji i zapodam temat artykułu, żeby w rozmowie naszkicować postać. O Cyboranie chętnie napiszę, robiłem prezentację już kilkanaście lat temu o nim na którą przyszli ludzie, którzy go jeszcze za życia znali osobiście. Nawet jeden pan zrobił mi awanturę, że się nie znam.

    Chętnie się wypowiem, może znowu ktoś zrobi jakąś fajną awanturę :)
    • 36: CommentAuthorAdam
    • CommentTime10 Feb 2023
     

    Xorcerer:

    To, że "odmówił udziału w wywoływaniu ducha Witkacego" to jakiś branżowy żart artystowskiego środowiska. Przyznaję, nie zrozumiałem.

    Przeczytaj ponownie :) To duch Witkacego "odmówił przybycia" na ten seans spirytystyczny.
    • 37:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime11 Feb 2023
     
    No tak, teraz obraca się wśród elity, dla której tamta elita to plebsik...
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Feb 2023 zmieniony
     
    Film SF "Przestroga" ("Warning") z 2021 roku ( ->link<- ) z Tomaszem Kotem w roli opiekuna cyborgów/robotów, ma scenę z Neptunem 156 i chyba Velą (a nawet dwoma):
    • 39:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime24 Feb 2023 zmieniony
     
    Dzięki za wrzutkę, to jest tak absurdalny obrazek, że aż go obejrzę do końca. Amerykańscy aktorzy próbują się zmieścić w scenariuszu rodem z polskiej fantazji i widać, jak się zwijają w chińskie osiem ze wstydu, zażenowania i kompletnego pogubienia w obcych im rolach.

    cytat:

    -I have an appointment.

    - Yeah, I know.
    - So?
    - Mm...
    - Okay, so here's the problem. Never update without doing a manual restart.
    - Oh, no, that's not true. He just said, "Say yes at the tone," and then he died.
    - Did you hold down the button till God shut down and restarted?
    - No.
    - [whispers] Okay then.
    [normal voice] Oh, I see you pay for the cloud monthly so at least you have a backup of your good deeds and sins.
    - Can you see my sins?
    - You want me to?
    Okay, so moving on.
    - You back up every day, right?
    - Yeah, no, no, I don't, sometimes, maybe.
    - Okay, what's going to happen is we can offer you a discount on a new system.
    How long have you been with your current God?
    - Four years.
    - Wow. Okay, you're supposed to renew your faith every 18 months.
    - No, you're not.
    - Yeah. I'm surprised he stayed with you this long.
    - Just give me a new model then.
    - He'll be shipped to you by tomorrow.
    - How am I gonna pray?
    - You'll have to do it manually.

    - God...
    are you there?
    Hello?

    God?
    This is so stupid.

    God... Oh, shit.

    [man on phone]
    - God 2.0 customer service. This phone call may be recorded.
    - So, I've been trying to pray manually and, uh, nobody's answering.
    So, I feel... kind of stupid, and I was just wondering if maybe...
    you could talk back to me while I do it?
    - Ma'am, we do not provide spiritual responses to God 2.0 customers over the phone.
    I can sign you up for an automated hotline service for just a $199 per mont.
    - No, no, uh, of course you don't. That's-- Just-- I actually was asking just if you could maybe do just quick response, like, um, just an inspirational quote, you know, "Best preparation for tomorrow is..."
    Or something about today or just getting through.
    - Uh, no. I'm sorry, ma'a. Is there anything else I can help you with?

    Genialna produkcja. Dzięki jeszcze raz, ten film w ogóle gdzieś po kątach cichcem przemknął.
    • 40:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime24 Feb 2023
     
    acari ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Feb 2023
     
    A proszę uprzejmie. Tak, to zdecydowanie film dla smakoszy, również wizualnych. Żadne popkulturowe g... jakich obecnie wiele. Film kopie po jądrach, a sceny z pudełkowym bogiem, który zarządza życiem - wyborne. Na pewno nie będzie to popularny film kinowy.

    Miażdząca recenzja współczesności była moim zdaniem tu:
    - So, I've been trying to pray manually and, uh, nobody's answering.
    So, I feel... kind of stupid, and I was just wondering if maybe...
    • 42:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime25 Feb 2023
     
    Albo cały ten filmowy paragraf o wizycie u rodzinki nieśmiertelnych faszystów. "Jak myślisz, czy twoja matka będzie mnie nienawidzić?" "Absolutnie tak" ....
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    przewińcie na 18:58
    • 44: CommentAuthortakron27
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    no przecież wrzucałem to ponad 2lata temu, tylko że to okienko podglądu jakoś się nie wygenerowało
    • 45:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime17 Sep 2023
     
    "Nadchodzą wojny robotów? Stracimy kontrolę nad Sztuczną Inteligencją? - dr Tomasz Rożek i Zychowicz"

    Dyskusja ciekawa a Mr. Tomasz Rożek ma koszulkę... oryginalną z Japonii.

    • 46: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime18 Sep 2023 zmieniony
     
    Czy tylko mi ten gosc w sposobie wypowiedzi nie wydaje sie byc niepokojaco podobny to TDC-a ?
    • 47:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime14 Nov 2023
     
    Może nie film, a gra i to naszych twórców z Polski. Firma Teyon wydała niedawno świetną grę Robocop z klimatem rodem z filmów z cyborgiem-policjantem i na pewno któryś z twórców kiedyś miał Atari, a przynajmniej XC12 ;)
    • 48: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime15 Nov 2023 zmieniony
     
    @string
    Ostatnio właśnie oglądałem materiał o tej grze ale nie skojarzyłem, że to z polskiego studia.

    CORIelectroni:

    przewińcie na 18:58

    Zawsze byłem zwolennikiem zapisywania numerów seryjnych Atari.
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Nov 2023 zmieniony
     
    @ astrofor wszystkie androidy z serii TDC są w pewnych aspektach podobne, czy to sposób wysławiania się, czy gestykulacji, przy czym "specjalizacja" i główny program mogą się gruntownie różnić.

    Więcej informacji znajdziesz na stronce : ->link<-