atarionline.pl Konkurs GFX - ustalamy regulamin - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorirwin
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Zauważyłem że wielu z was/nas przerabia, obrabia, przerysowuje obrazki z gier z innych platform (Last Ninja, fenomenalne obrazki Kaz'a z Test Drive, Replay z swoją nieukończona grą, itd.) Także na ostatnim organizowanym przez Kaz'a kompo było parę obrazków/przeróbek z gier (Out Run, North and South). Ponieważ od ostatniego konkursu graficznego na atarionline.pl upłynął przeszło rok, a wysyp prac na Głuchołazach były niezwykle obfitujący ;) mam taki pomysł:

    Konkurs na grafikę z gry - jednak nie na konwersję z istniejącej gry bo wtedy bardziej twórca robiłby za manualny konwenter - a na wymyślenie własnej nieistniejącej gry. Chodzi o to aby ocenić nie stopień poznania zawiłych funkcji g2f, użytecznych przy konwersji, a to co zwykle chodzi w konkursach graficznych czyli o kunszt wykonania pracy przez grafika, pomysł itd.

    Poniżej przedstawiam zasady, zachęcam do dodawania własnych czy też zmiany tych przedstawionych poniżej.
    Zasady:

    - Trzeba namalować minimum 2 obrazki - jeden tytułowy oraz drugi z gry tj jak sama rozgrywka mogłaby wyglądać. Minimum 2 obrazki oznacza iż można 3-4 i więcej np z różnych poziomów jeśli to platformówka, czy z różnych części gry, z np wyboru przedmiotów jeśli to np rpg, z przerywników pomiędzy etapami z game over itd. Ważne jest aby było spełnione minimum tj. tytułowy i "z gry" - co ponadto to już od inwencji i chęci autora zależy.

    - Termin oddania prac, moja propozycja po Riverwash czyli po 4-6 września gdyż po pierwsze niektórzy moga próbować coś tam wystawić, i chcą dopracować/zacząć coś robić w tym kierunku a po drugie namalowanie więcej niż jednego obrazka trochę czasu kosztuje ;) - chyba że są to bohomazy jak moje dzieła.

    - walczymy rzecz jasna o drugie miejsce po pierwsze jest zarezerwowane dla wiadomo kogo ;)

    Śmiało wpisywać propozycje zmian w regulaminie, lub deklarować się do udziału (niezobowiązująco rzecz jasna, z czasem i możliwościami różnie to bywa)
    • 2: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Ja mam zaś dwie inne propozycje, związane ze strategiczną grą fantasy, którą piszę :)
    - Grafiki do gry - pomiędzy etapami fajnie by było mieć pojawiające się grafiki podobnie jak np. w amigowej grze Agony.
    Może to być dowolna grafika fantasy. Fabułę gry co prawda mam, ale nie problem ją zmienić i dopasować do ładnego obrazka.
    - Intro do gry - zamiast tworzyć kolejne obracające się sześciany może ktoś chciałby stworzyć intro tematyczne?
    Jedynym ciekawym intrem w grze polskiej jest chyba tylko to z gry "Książe", ale tam są statyczne obrazki i animacja kulejącego konia... :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Aug 2009
     
    Ja sie deklaruje, ze wezme udzial.

    Co do zasad: proponuje nie ograniczac sie tylko do wlasnej tworczosci, ale zastosowac wolna amerykanke - kazdy rysuje jak umie, moga byc konwersje istniejacych gier z roznych innych komputerow. W koncu takie cwiczenia tez sie przydadza kandydatom na grafikow, a i ciekawie byloby spojrzec np. na konwersje Obssesion na male Atari :).

    Termin mi sie nie podoba. Wolalbym oglosic taki konkurs PO Riverwash. Oczywiscie, kto sprytny to juz moze zaczac cos tam przemysliwac, szkicowac i rysowac.
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Aug 2009
     

    ilmenit:

    Ja mam zaś dwie inne propozycje, związane ze strategiczną grą fantasy, którą piszę :)
    - Grafiki do gry - pomiędzy etapami fajnie by było mieć pojawiające się grafiki podobnie jak np. w amigowej grze Agony.


    Hmmm, wysoko ustawiłeś poprzeczkę, bo te obrazki z AGONY były naprawdę świetne (bliżej im do malarstwa niż typowej grafiki z gier).
    Skontaktuj się może ze mną (namiar w Atariki) to porozmawiamy... :)
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Aug 2009 zmieniony
     

    ilmenit swierdził:

    Jedynym ciekawym intrem w grze polskiej jest chyba tylko to z gry "Książe", ale tam są statyczne obrazki i animacja kulejącego konia...


    No jak to, przecież znajdzie się parę ciekawych intr, robionych w "złotym" okresie ataryny na rynku polskim ('91-'94). ;o
    Np. w KULT, VICKY, ZEUS, GALAHAD, TERMINATOR, INSPEKTOR, TECHNUS... :]
    • 6:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime14 Aug 2009 zmieniony
     
    a może jakiś inny termin bo dość ciasno po 4-6 września a z chęcią cosik bym pokazał.
    • 7: CommentAuthortebe
    • CommentTime15 Aug 2009
     
    może ten program ułatwi rysowanie ->link<-