atarionline.pl Global Game Jam 2014 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Jan 2014 zmieniony
     
    Jakiś czas temu Sikor do mnie pisał w tej sprawie, czy ktoś jest chętny, aby w tym roku wziąć udział i (KONIECZNIE!) reprezentować tam oczywiście Atari?;)

    ->link<-
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Jan 2014
     
    A czy można przyjść w roli widza? Np. tylko na kilka godzin? Czy jeżeli tak, to czy konieczna jest wtedy rejestracja? Czy wstęp / uczestnictwo jest płatny? Z góry przepraszam, jeżeli to już gdzieś jest opisane. Pytam, bo kilka lat temu wybraliśmy się z kolegą i woźna nas nie wpuściła, a i niewiele w ogóle wiedziała, że coś się tam odbywa...
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Jan 2014 zmieniony
     
    Mimo upływu tylu lat woźna pozostała najważniejszą osobą w każdej szkole.
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Jan 2014 zmieniony
     
    Może powinienem był napisać portierka, w końcu to uczelnia, a nie byle szkoła :)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Jan 2014
     
    @QTZ, zwykle nie było z tym problemów, na wykład otwierający imprezę przychodziło wiele osób, na samo tworzenie gier przez weekendy również, to już prędzej trafić od nas nie mogli niż że nie mogli wejść.

    Z wejściem być może mogą być jakieś problemy, bo w końcu portierowi za coś płacą, nie? :P:) W każdym razie mam nadzieję nie będzie problemów (można dzwonić do nas), nie trzeba się rejestrować, ani za nic płacić.

    Rejestracja jest o tyle istotna aby organizatorzy wiedzieli ile sal przygotować, prowiantu oraz aby namówić sponsorów do ufundowania nagród itp.
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime7 Jan 2014
     
    Dzięki, jak będzie bliżej imprezy to jeszcze się odezwę, choć pewnie na otwarcie nie będę mógł przyjść.
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Jan 2014
     
    Otwarcie będzie bardzo atarowe- więc wszystkich zapraszamy;)

    Czy ktoś jeszcze się wybiera? Szczególnie interesuje nas ktoś kto chciałby coś konstruktywnego zrobić na miejscu;)
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Jan 2014
     
    Podbijam wątek, czy ktoś chce coś zrobić fajnego w nadchodzącym GGJ ? Przydałby się jakiś koder, grafik, muzyk?

    Przypominam że impreza zaczyna się już w ten piątek.
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Jan 2014 zmieniony
     
    Powstały dwie gry dla małego Atari;)
    W załączniku muzyka z jednej z nich;)

    W naszej edycji GGJ ostatecznie wzięło udział aż 73 osoby, powstało masę projektów:
    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 Jan 2014
     
    Już wrzucone na Pigwę do ->link<- :)

    Nie można jednak pobrać POV z ->link<- (wyskakuje 403 - brak dostępu).
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Jan 2014 zmieniony
     
    @Voy dzięki, za takie ładne poukładanie wszystkiego na serwerze;)

    1. Sikor upubliczni swoją grę za kilka dni, 2. Mi się do dziś nie udało uploadować gry na stronkę projektów GGJ, bo serwery od wczoraj są przeciążone...
    • 12:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 Jan 2014
     
    Ok, to katalog poczeka na swą zawartość. :)

    Wcale się nie dziwię, że są przeciążone. Global Game Jam 2014 odbywało się w 450 miejscach na całym świecie (w Polsce aż w 6 miastach), więc powstało aż 4247 (!) gier. :)

    Jako ciekawostkę z edycji poznańskiej wspomnieć można to: ->link<-

    :P
    • 13:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime14 Feb 2014
     
    gra Sikora
    • 14: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime15 Feb 2014 zmieniony
     
    Jak się prezentują wyniki? Próbowałem coś odczytać z wykresów na stronie projektu... strasznie małe prawie nieczytelne..., a do tego nie ma numerów i wyników zbiorczych... Ile w sumie było gier na poszczególne platformy, jakie tytuły na Atari, C64, Spectrum? Które zajęły miejsca?
    • 15:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime18 Feb 2014 zmieniony
     
    Mi jedynie podesłano te grafiki e-mailem, nie wiem może są nieco bardziej czytelne. Co do jakiś większych statystyk to nic więcej nie wiem, ale faktycznie temat ciekawy.

    Kategorie:
    1. Grywalność


    2. Innowacyjność


    3. Wykonanie


    4. Publiczność
    • 16: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Feb 2014
     
    Innowacyjność wysoko. Ładnie, ładnie...
    • 17: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime18 Feb 2014 zmieniony
     
    Jakość lepsza niż na FB (na stronie projektu chyba podmienili te grafiki właśnie na te), ale dla mnie prezentacja wyników po "globalnej imprezie" w takiej formie i wycinkowo (nie było głosowania na "wszystko", ale zebrać wyniki przecież można) to delikatnie mówiąc nieporozumienie... Może ktoś z organizatorów zajmie się tym i opublikuje "pełne" wyniki w formie tekstowej (arkusz czy xml) wraz z dodatkowymi danymi jak platforma, użyte oprogramowanie - w czym jest dana gra utworzona, wymieni autorów, doda linki, etc.. sorry ale tak to zupełnie niepoważne.

    TDC, Gratuluję zajęcia dość wysokich miejsc przy tak licznej i mocnej konkurencji, myślę, że zawdzięczasz to ciekawemu pomysłowi.
    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Feb 2014
     
    Dzięki chłopaki, następnym razem zapraszam Was do czynnego udziału w tworzeniu gier;)


    @QTZ, organizatorami są studenci co raczej przesądza sprawę ;) Mają oni teraz tak ważne rzeczy na głowach jak sesja i ferie ;):P