atarionline.pl mr. antic demo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorseban
    • CommentTime2 Feb 2014
     
    Witajcie,

    Od paru lat chodzi za mną jedna produkcja człowieka o pseudonimie Mr. Antic (Mister Antic). Była to namiastka dema cało-dyskowego, prawdopodobnie skompilowany Turbo Basic XL, całe demo składało się kilku ekranów które były bardzo podobnej konstrukcji, tzn. obrazek (graphics 15, 4 kolory), na dole opcjonalnie scroll i muzyka. Była to produkcja bardzo podobna i analogiczna do tej:

    Alien Evil Contacts: ->link<-

    jednak nie jestem w stanie powiedzieć czy wcześniejsza czy późniejsza. autor na 99% ten sam.

    w ostatnim sektorze tego dema (alien evil contacts) ujrzałem następujące informacje: (niewiele mi to pomogło w szukaniu)

    TO SWAP:
    --------
    ADRESS:
    --------
    HEINZ
    KUESTERS
    --------
    HOEHENST
    RASSE 44
    --------
    4060 VIE
    RSEN 12
    --------


    Pierwszy raz to "demo" ujrzałem na giełdzie która odbywała się w niedzielę w technikum chemicznym na ulicy saskiej, a ponieważ nie miałem wtedy jeszcze stacji dysków, a stałem się posiadaczem turbo 2000, to siedząc na tej giełdzie i korzystając ze stacji obecnych tam ludzi przygotowałem sobie wersję kasetową działającą z turbo 2000. Mam to pewnie jeszcze gdzieś na kasetach, ale nie mogę obecnie tego namierzyć. Może ktoś z was będzie coś kojarzył...

    w jednym ze screenów była muzyka potem użyta w demie the top #1 w części "future of spectrum", jak mi podpowiedział Miker ta muzyka oryginalnie pochodziła z tego programu: ->link<-

    Pamiętam obrazki ale nie potrafię ich opisać obrazowo, jeden z nich wyglądał bardzo podobnie do tego:



    tyle że był to 4-kolorowy rysunek w trybie graficznym gr.15 (160x192). pod spodem leciał scroll. Części na dysku było kilka, niestety nie pamiętam czy demo zajmowało jedną czy dwie strony dyskietki.

    jednym z obrazków był również obrazek narysowany na białym tle,z napisem "Highlander", przedstawiający twarz jakiegoś człowieka, prawdopodobnie z głową skierowaną ku górze, i zamkniętymi oczami.

    męczy mnie to strasznie od kliku lat, bo chciałbym ponownie to obejrzeć :) może ktoś z was będzie mi w stanie pomóc?

    Any Idea? ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime2 Feb 2014 zmieniony
     
    Chyba znalazłem autora: ->link<-

    Od adresu podanego na dyskietce do tego z linku jest raptem 6,5 km. Może spróbuj napisać do niego? :)

    Co mi jeszcze przychodzi na myśl, to to, że najodpowiedniejszym człowiekiem do zapytania będzie CharlieChaplin (Andreas Koch). Jeśli chodzi o produkcje niemieckie, to jest w tych sprawach ekspertem.
    • 3: CommentAuthorseban
    • CommentTime2 Feb 2014 zmieniony
     
    Hej!

    No jest to jakiś punkt zaczepienia :) Ja szperając po starych kopiach i atr-ach znalazłem ten obrazek o którym mówiłem:

    The Highlander:



    jestem również przekonany iż ten obrazek który był wykorzystany w demie rigolletto, pochodzi z tego dema:



    mam w archiwach nieco inną wersję:



    jestem również przekonany iż ten obrazek:



    pochodzi z tego dema o którym mówię :) wiem że jest on również w Alien Evil Contact, ale Alien Evil Contact zobaczyłem dopiero w momencie kiedy zacząłem szukać tej pierwotnej produkcji więc ten który miałem w archiwum musiał pochodzić z tego nazwijmy to "mr. antic demo" :)
    • 4: CommentAuthorEagle
    • CommentTime2 Feb 2014 zmieniony
     
    :)
    • 5: CommentAuthorseban
    • CommentTime2 Feb 2014 zmieniony
     
    @eagle: a z którego roku pochodzi obrazek który wkleiłeś? ;) to demo o którym mówię i którego szukam datowałbym na rok 1988/1889 ale mogę się mylić :)bo mi wyszło jeszcze to:



    (przewinąć do 2:53, bo player na stronie nie łapie znacznika t= ;/)

    i jeszcze to (również z C64)



    co nie zmienia faktu że nadal nie znalazłem dema którego szukam :) nawet jak grafika i muzyka była "wycięta" z innych źródeł to i tak chciałbym je ponownie po latach obejrzeć :D
    • 6: CommentAuthorEagle
    • CommentTime2 Feb 2014
     
    Starsze, gdzieś kiedyś na artcity znalazłem. Dodałem jako ciekawostkę raczej.
    • 7: CommentAuthorseban
    • CommentTime2 Feb 2014 zmieniony
     
    to wszystko potwierdza tezy postawione w tej serii mini dokumentów:

    Everything is a Remix: ->link<- ... so, everything is a remix! :D
    • 8: CommentAuthorseban
    • CommentTime13 Feb 2014
     
    Hej!

    Dzięki pomocy Geparda udało się odnaleźć zaginioną produkcję, wykonałem kopię do ATR-ów, więcej szczegółów tutaj: ->link<-

    pozdrawiam
    Seban
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Feb 2014
     

    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Feb 2014
     
    Eeh stare produkcje;) Lata 80 to czas wysypu produkcji, w których wyświetlało się 4 kolorowy obrazek w 15-stce, wycinało muzykę z jakiejś najfajniejszej gry no i oczywiście nie można było zapomnieć o scrollu ;)

    Miało to wszystko w sobie coś pięknego.

    Ciekawe też było to że wtedy nie panowała jeszcze powszechna ambicja aby samem zakodować coś "rewolucyjnego", wystarczyło zrobić cokolwiek i było fajnie, choćby dlatego że słyszeliśmy tam muzykę np. Roba Hubbarda.

    Była też moda na kopiowanie danych lub nawet części kodu z C64, bo po co to robić samemu ?;):) Z tego znany był np. Magnus.

    Potem powoli rodziła się ogólnie pojęta ambicja, zrobić coś, ale coś oryginalnego i to coś wyjątkowego czego nikt nie widział - no i ten etap pozostał do dziś;)
    • 11: CommentAuthorseban
    • CommentTime14 Feb 2014 zmieniony
     
    Hej!

    Dla mnie takie produkcje mimo iż nie prezentują żadnych nadzwyczajnych efektów mają wartość sentymentalną, to jedne z pierwszych dem które widziałem i to mnie inspirowało do poznawania programowania :) Z tamtych czasów pamiętam jeszcze muzyczki pisane w BASIC-u, które linie melodyczne i instrumenty miała zapisane w liniach data (np. Digiloo-Digiley ->link<- ). Nawet Kuba Husak w tamtych czasach napisał tego rodzaju muzyczki, można ich posłuchać w Kasprzak Demo ( ->link<- ) (Sweet Dreams, Celebrate -> druga strona Kasprzak demo -> klawisze N,O)