atarionline.pl Zmiany w bazie gier, demosceny, użytków i Bibliotece Atarowca - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime30 Mar 2019

then they are already in diffrent directory and we have to put them back in their native directory, after name conversion i think..., then we have 39 chars for file name plus (???chars) for directory name to identify the game. Im not sure how it wold be compatible with tool like NVC ->link<- mentioned by Montezuma. To be honest to make this solution very good it requires a lot of work. To make it only good not so many.
    • 2:

CommentAuthorKrótki
    • CommentTime30 Mar 2019

@Montezuma: Sam się od pewnego czasu zastanawiam jak ten problem rozwiązać. Najlepiej chyba byłoby mieć na AO dwie paczki 7-zip do pobierania - jedno z pełnymi nazwami plików, a drugie z nazwami SIO2SD-friendly, tj. krótkimi ale treściwymi, i bez polskich znaków (i innych nie-ASCII). Przydabły się taki "skrypt astrofora" do automatycznego generowania takich paczek, oj przydałby się.

Po głowie chodzi mi też koncept częściowej rezygnacji z ortodoksyjnego podejścia do TOSEC Naming Convention. I to z pełną świadomością że jestem jednym z niegdyś najgłośniejszych orędowników przyjęcia TNC na AO :-) Nie zrozumcie mnie źle, TNC jest lepsze od poprzedniego nazewnictwa - ale zawiera dużo rzeczy moim zdaniem niepotrzebnych. TNC jest oparty o założenie, że nazwa pliku jest jedynym miejscem utrzymywania informacji o pliku, co powoduje powstanie takich patologii jak obecny rekordzista w bazie:

Dimo's Quest - NYD 2015 Edition (2015-01-01)(Schulz, Thomas - Prinz, Tobias - Theisse, Hilton - Bunsen - 8bitjunkie - Milan - T0bey - yellowman - wizard)(-)(en).atr

Nazwiska autorów owszem są przydatne, ale nie w nazwie pliku - powinny być zapisane w innym miejscu. Najlepiej w jakiejś bazie danych, no ale ze zrozumiałych przyczyn nie mamy bazy danych, więc póki co nie ma po czym mówić, koncept pozostaje tylko w mojej głowie.

astrofor:

pytanie jeszcze czy ao trzyma plikijako pliki na dysku, czy tez osobno ma baze danych o plikach z grami, na podstawie ktorej mozna wygenerowac TOSEC

Są tylko pliki na dysku.

astrofor:

Chociaz to naming conversion jest dosc dobrze i jednoznacznie zdefiniowane, wiec pewnie regular expresion bylo by umiarkowanie proste)

No, TNC jest z założenia pomyślane tak, aby każdą nazwę pliku dało się jednoznacznie zinterpretować, więc faktycznie byłoby to względnie proste.

astrofor:

ja na poczatek wywalilbym wszystko z okraglych nawiasow , zostawiajac tylko kwadratowe

Na pewno nie można usunąć znaczników (Side n), bo 2 strony tej samej dyskietki staną się nierozróżnialne.

Ale to i tak nie wystarczy żeby uniknąć kolizji. Weźmy pliki:
    Montezuma's Revenge (1984)(Parker Brothers)(US)[!].atx
    Montezuma's Revenge (1986)(Databyte)(GB)[!].atx
    (nb. póki co w bazie AO jeden plik nie jest jeszcze zweryfikowany [!], więc sytuacja hipotetyczna).

Ale może częściowym rozwiązaniem byłoby umieszczanie każdego wydania gry w osobnym katalogu, przykładowo:
    Montezuma's Revenge (1983)(Utopia Software)(US)(beta)
    \- Montezuma's Revenge.xex
    \- Montezuma's Revenge [t].xex
    \- Montezuma's Revenge [t +1 Seban].xex
    Montezuma's Revenge (1984)(Parker Brothers)(US)(proto)
    \- Montezuma's Revenge.bin
    \- Montezuma's Revenge.car
    \- Montezuma's Revenge [h Steve and Bruce][BCM].cas
    Montezuma's Revenge (1984)(Parker Brothers)(US)
    \- Montezuma's Revenge [!].atx
    \- Montezuma's Revenge [cr A].atr
    Montezuma's Revenge (1986)(Databyte)(GB)
    \- Montezuma's Revenge.atx
    \- Montezuma's Revenge.cas
    • 3:

CommentAuthorduncan
    • CommentTime30 Mar 2019

Dodane do folderu ziny: Top-Magazin (87 plików), Atari Classics (14 plików).Nazwy plików zmieniał Kaz.
    Uzupełniłem ABBUC Sondermagazine oraz ABBUC Magazine.
    Do Gry/inne dodałem Homesoft Collection Game Disc 446 dysków plus plik txt z opisem zawartości.
    • 4: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime31 Mar 2019

Napisalem stepny skrypt do analizy nazwy plikow. W skrucie zrzucilem archiwum na dysk, wrzucilem wszystkie nazwy plikow do tablicy, potem tablice na clouda , i tam exprerymenty:

Podsumowanie:
    wszystkie gry : 17442(na macu 7zip sie wykrzaczyl rozpakowalo sie z bledem cos wiec paru gier moze nie byc )

za dlugie nazwy (ponad 39 zankow): 12579
    za dlugie nazwy po usunieciu wszystkiego z okraglych nawiasow 1570
    za dlugie nazwy po usunieciu wszystkiego z okraglych nawiasow i wsystkich spacji: 908

wychodzi na to ze trzeba by ciac nazwy gier w niektorych przypadkach, pomijajac fakt ze dysk1 of 2 i inne podobne sa tez potrzebne .

Dla chetnych dzialajacy skryp na cludzie - mozna zmieniac, uruchamiac przerabiac eksperymentowac.

->link<-
    • 5: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime31 Mar 2019 zmieniony

• 6:

CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime2 Apr 2019

Ciekawe statystyki.
    Wniosek jest taki, że chyba nie da się sensownie tego zautomatyzować (skoro po usunięciu metadanych z nazw plików i tak 908 plików ma nazwę dłuższą niż 39 znaków).
    • 7: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Apr 2019

jest jeszcze nazwa katalogu, w którym jest zawsze jedna konkretna gra. Pytanie ile znakow moze miec nazwa katalogu. Mozna zrobic tak - niektore okragle nawiasy jako pierwsze np. numer dysku, potem kwadratowe nawiasy, reszta miejsca na nazwe gry(ktora i tak jest w nazwie katalogu). Czy nazwa katalogu tez ma 39 znakow?
    • 8:

CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime2 Apr 2019

> Czy nazwa katalogu tez ma 39 znakow?

Tak:
    ->link<-
    • 9: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime14 Aug 2019 zmieniony

Mam pytanie - czy oznaczenie "[BASIC]" oznacza, że program wymaga włączonego Basica? Czy że program jest napisany w Basicu (nieskompilowany listing, ale z loaderem BCOM, czy DOS II+), czy, że jest to program napisany w Basic-u nawet jeżeli jest skompilowany? Jak to rozróżnić? Czy może oznaczenie "(BASIC)" jest rozróżnieniem - np. że program jest możliwy do wylistowania, ale zapisany w sposób, który nie wymaga włączenia Basic-a?

Co ciekawe znalazłem program, który zarówno z DOS II+, jak i z loaderem BCOM i tak wymaga włączenia Basic-a, czy ktoś mógłby zerknąć, czy da się to jakoś obejść? (rozumiem, że tu tak jak jest, to oznaczenie musi być "[BASIC]")