atarionline.pl Emulator Atari i używanie joya USB - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime31 Mar 2014
     
    Witam
    Pograłem sobie w klasyki, fajna zabawa, ale irytuje mnie praca moich joysticków. Zacząłem się zastanawiać, czy nie zamienić mojej małej Atarynki na emulatorek na PC, ale nie wiem, jak wygląda sprawa używania joysticków na USB w emulatorze. Granie wyłącznie klawiaturą stanowczo odpada! Fajnie gdyby emulatorek działał na Linuksie, choć to nie jest warunek niezbędny, udawał serię XE i Atari 7800, no i żeby działało na nim jak najwięcej softu. Jeżeli macie doświadczenia z emulkiem ST/STE/MegaSTE/Falcona to też informacją nie pogardzę. Uprzedzając ewentualne złośliwości, PC stacjonarnego tak będę musiał kupić, a jak Atari mam uruchamiać raz na pół roku (brak czasu i jeszcze gdzie to rozłożyć to takie rozwiązanie zaczyna mieć sens).
    • 2:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime31 Mar 2014
     
    emulatorek pod linuksa:
    ->link<-

    przejściówka: joyTousb - pytaj Kuby Husaka. Ma "wyprodukować" niedługo, też czekam na to

    a co do sprzedaży atarynki hmmm: ja korzystam z emulatorka, ale i tak kupiłem 2 atarynki ( jedna rozbudowana , druga stock). dla mnie ten sprzęt jest tak piękny że nawet jak przyjde wk.. po robocie i spojze sobie na atari to mi sie gęba smieje :)
    • 3:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime31 Mar 2014
     
    No sprzedaż to takie gdybanie, ja bym chciał to co willy robi, czyli podłączyć joya USB do małego/dużego Atari, chociaż obawiam się, że nie doczekam do końca projektu i kupię joye na allegro.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Apr 2014 zmieniony
     
    Dostałem płytki. Tutaj zamawiamy ilość USBJoy, jeśli ktoś chce, może pisać prywatnie (wypełniamy pole "Wyślij jako prywatną wiadomość do (opcjonalnie)" ) Nigdzie indziej nie gwarantuję szybkiej realizacji i kolejności, tylko tu:
    ->link<-