atarionline.pl Gry z Atari 8 bit na Atari 16/32 bit - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime9 Apr 2014
     
    Witam
    Można gdzieś znaleźć taką listę/zestawienie, które tytuły okazały się na tyle popularne, że pojawiły się też w wersjach na Atari ST i inne duże modele?
    • 2: CommentAuthorsecon
    • CommentTime12 Apr 2014
     
    Ja grałem w:
    starquake
    karateka
    moon patrol
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Apr 2014
     
    We wczesnym okresie decyzje podejmowali wydawcy, uznawali że ich gry maja się pojawić na kilka platform i koniec. Dlatego te wczesne gry miały swoje wersje i na małe Atari i na Atari ST - najczęściej były to gry robione dość małym nakładem pracy - jako pliki PRG.

    Ja mogę tutaj dodać: Warhawk, Ninja itp.
    • 4: CommentAuthorsecon
    • CommentTime12 Apr 2014
     
    ale np. starquake trzyma klimacik, i fajna jest muzyczka na planszy tytułowej.
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Apr 2014
     
    StarQuake jest bardzo fajny - byłem zaskoczony gdy go zobaczyłem.

    Jednak ja to pisałem w odniesieniu do tematu - czyli czy któraś gra była na tyle fajna że została przeniesiona na ST. Jeśli ktoś taką zna to niech zpoda;)
    • 6: CommentAuthorsecon
    • CommentTime15 Apr 2014 zmieniony
     
    mój nick to nazwa jednego z poziomów do starquake :)
    • 7: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime18 Apr 2014 zmieniony
     
    Ja pamiętam, że gdzieś w okolicach lat 92-95 widziałem na Floriańskiej w Krakowie w sklepie oryginalne (pudełkowe) wydanie Robbo na Atari ST.

    Można więc zaryzykować, że na fali popularności wersji 8bit powstała wersja Robbo na 16/32. Czy to było dzieło Avalonu niestety nie pamiętam ...
    • 8: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime18 Apr 2014
     
    Robbo dla dużego Atari jest tutaj:

    ->link<-

    całkiem fajna konwersja, ale już np. Boulder Dash jest fatalny :). 8-bit rządzi.

    Póki co jestem trochę zawiedziony grami na ST (nigdy nie miałem dużego Atari, dopiero teraz na Mist) może po prostu nie znam tych najlepszych tytułów. Mam tu dwie kategorie smutków: spodziewałem się przepaści pomiędzy ST a małym Atari, wychodzi póki co, że gry na 8-bitowe Atari dają więcej frajdy :) no i często też wersje na Amigę są po prostu lepsze (np R-type amigowy rządzi). Mam kilkanaście następnych tytułów do przetestowania przez Święta, to może trochę zmienię zdanie.
    • 9: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime19 Apr 2014
     
    Trochę off-top, ale gierka, która na ST była IMHO (ale nie tylko, bo też znajomi Amigowcy tak tak twierdzili) lepsza/ładniejsza niż na inne kompy to Civilisation.
    Bardzo ładnie dopracowana graficznie, czytelne ikony i dźwięk też nie przeszkadzał.
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Na Atari ST mamy Sea Wolf, z tym, że widok jest z pierwszej osoby. Fire - torpeda, fire+dół - rakieta. Mimo, że to gra PD technicznie moim zdaniem wykonana jest dobrze, przydałaby się tylko muzyka lub choć jakieś odgłosy znad morza. Torpedy są na tyle wolne, a okręty na tyle szybkie, że potrzeba okruch szczęścia prócz umiejętności.
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Jan 2015
     
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Jul 2015
     
    Tank Battle z ST to remake Combat z Atari 2600.
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Aug 2015