atarionline.pl Jaki program do rysowania? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Mar 2019 zmieniony
     
    ... nie wiem czemu tak mało grafik moich tu jest ? ...eee zresztą nieważne .
    @kaz
    kiedyś gdzieś na forum podałeś link do prac Qubka ,możesz podesłać mi jakieś linki do tych jajcarskich jego grafik ,jak na przykład Bruce Lee na trzy ekrany plus parę innych ?
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Mar 2019 zmieniony
     
    Qbk:
    ->link<-

    To te trzy grafiki natomiast kolekcja GNOM GRAPHICS COLLECTION, z którego w/w pochodzą chyba nie została przegrana na PC-ta z Atari (tak w ogóle puszczono ją w świat ponoć bez wiedzy samego autora). Nie mam do tego dostępu jakby co.
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Mar 2019 zmieniony
     
    Dla lubiących nowe wyzwanie i cierpliwych jest do testowania program Multipaint 2018:
    ->link<-
    Jest multiplatformowy (.jar) i mało co brakowało by powstała wersja ze wsparciem stricte atarowskich trybów graficznych. Mimo wszystko do pikslowania w "prostokątnych" kolorowych trybach może się nadać. :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Mar 2019 zmieniony
     
    Grafiki Qbka mam, a były w ADDA, która została wyłączona, bo silnik się zepsuł. Dracon zapodał link do zrzutów. Co do informacji, że puszczono je w świat bez wiedzy autora... trochę to dziwne, bo brały udział w gfx compo w Ornecie, sam pamiętam, że oddawałem głosy na te prace (dałem im bardzo mało punktów, nie doceniałem wtedy tej prowokacji arystycznej :D). Bodajże głowa zajęła wyższe miejsce niż nogi, a sama akcja była odbierana jako świetny żart Qbka. Innych prac sobie nie przypominam, ale możliwe, że były też wystawiane pod innymi ksywami.
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Mar 2019 zmieniony
     
    ASMA czy A.D.D.A. ;)) ? Czy to całe archiwum w ogóle kiedyś wróci online? :o

    Co do samego GNOM GRAPHICS... to posiłkowałem się starym postem z pl.comp.sys.atari:
    - udział (pośredni) w gfx compo na QuaST
    '97 obrazkiem "BRUCE LEE" /noga, łydki,
    głowa?!/, pochodzącym z nieoficjalnie, bez-
    prawnie "wydanego" GNOM GFX COLLECTION

    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Mar 2019 zmieniony
     
    @ Dracon
    ... to chyba nie ta praca , chciałem te z Bruce Lee ,a ty mi podlinkowałeś żula ;-).Warto było,dziękuję , uśmiałem się .
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jan 2024 zmieniony
     
    Właśnie się pojawiła nowa wersja Multipaint, jest też obsługa Atari ST:

    ->link<-

    Multipaint 2023.5 (Version 16.1.2024)
    With Multipaint, you can draw pictures with the color limitations of some typical 8-bit and 16-bit computer platforms.

    Some of the screen formats supported are Commodore 64 hires/multicolor, Commodore Plus/4 Hires/multicolor, Commodore Vic-20 Hires/multicolor, ZX Spectrum, ZX ULAplus, ZX Spectrum Next, MSX 1, Amstrad CPC mode 0/1 (and 0 with Overscan), Sinclair QL, Commodore Amiga and Atari ST.
    • 8:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime19 Jan 2024 zmieniony
     
    Bardzo ciekawy program, dzięki za jego przypomnienie już zdążyłem go stracić z dysku razem z kolejnym systemem operacyjnym. Czyta i zapisuje w przypadku formatu ST swój format .bin, PNG, i .PI1 (odczyt i zapis).

    Wyjściowy PNG jest hojnie obdarowany 256 kolorami, pomimo wykorzystanych tylko 16-tu.

    Width: 320
    Height: 200
    Bit depth: 8
    Color type: 2
    Compression method: 0
    Filter method: 0
    Interlace method: 0
    Compression method number: 0
    Filter method number: 0
    Compression method: DEFLATE
    Filter method: None
    CRC from the file: 0x2e1fd6ff
    CRC calculated: 0x2e1fd6ff
    CRC check passed.

    Muszę się temu przyjrzeć, jak wykorzystać wyeksportowane z niego PNGi, bo zamierzam bezwzględnie zwalać wszystkie dodatkowe formaty i nadmiarowe informacje w nich na skrypty pythona, zamiast implementować wszystko w asemblerze. Zapis do CrackArt'a (prócz odczytu) już u mnie działa.
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Jan 2024
     
    Pytanie w temacie, czy gdzieś są jeszcze dostępne te estekowskie programy graficzne typu CrackArt, itp. W wersjach "nieokaleczonych" jeśli ktoś wie, co mam na myśli? ;)