atarionline.pl Propozycje newsow - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Aug 2009
     
    moze powinien powstac watek w ktorym zglaszamy tematy o ktorych poczytalibysmy wiecej np w newsach? nie mowie, ze na wszystkie te tematy ma pisac jedna osoba - moze ktorys z czytelnikow ma odpowiednia wiedze/ochote zeby przedstawic temat czytelnikom i podesle artka do kaza?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2009
     
    Pozostaje mi przyklasnac pomyslowi :).
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Aug 2009
     
    A czy newsy ze swej natury nie sa troche nieprzewidywalne?
    "Newsy" na zamowienie to prostu artykuly na wybrany temat i tyle. :P
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2009
     
    Ja to zrozumiem tak, ze jezeli ktos jest zainteresowany na przyklad tematem dem, to chce, zeby wiecej newsow bylo na ten temat. Nic nie jest zamawiane, tylko po prostu wiecej piszemy o demach, gdy sie pojawiaja.

    Przypominam, ze na AtariOnline.pl nie jestem w stanie samodzielnie objac nawet 50% tego, co sie dzieje w swiecie Atari. Ostatnio bylo kilka fajnych demek, ale nawet sie nie zajaknalem na ich temat - bo po prostu nie starczylo mi czasu. Z innymi tematami jest podobnie. Tutaj pomoc naprawde by sie przydala.

    Dlatego pomysl xxl-a bardzo mi sie podoba. Gdyby tak na przyklad 1 osoba pisala od czasu do czasu cos krotkiego o wszystkim co sie dzieje w dziedzinie rozszerzen sprzetowych, a 1 osoba w dziedzinie dem to juz mielibysmy niesamowity przeglad sytuacji. A na razie jest tylko to, co akurat mnie zainteresuje i przyciagnie.
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Aug 2009
     
    poczytalbym jakies porownanie starych 8bitowych komputerow, wiem, ze moge znalezc w internecie opisy ale mi chodzi o porownanie "w starym dobrym stylu" :D z takimi markami jak apple2, moze sharp, moze trs, jakis commodore tez byl - to wszystko z 1979 roku napisane tak jakbysmy mieli rok gora 1980 :))
    • 6: CommentAuthorRamos
    • CommentTime24 Aug 2009
     
    Pomysł jest fajny. jak znadję czas to moge coś tam dla was popisać. Obecnie jestem trochę zajęty inni projektami, ale jak znajde czas to wam coś napisze. Mogę podrzucać wam niusy jak chcecie, bo czasami znajduje mnostwo ciekawych rzeczy na necie o Atari.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Aug 2009
     
    Do newsow z netu nie trzeba nowinek - wystarczy link na forum. A tu chodzi o napisanie czegos wiecej - trzeba dane demko uruchomic, zrobic screenshoty, opisac co zawiera (dla tych, co nie beda demka uruchamiac), ocenic, porownac z innymi tego typu produkcjami - inwencja tworcza w takim artku moze byc szeroka. Ma to byc cos wiecej niz sucha informacj, ze cos istnieje.

    Podam przyklad - dla kogos, kto nie sledzi w demoscenie albo nie interesuje sie demami, napisanie, ze pojawilo sie demko Beepem All - KOMPLETNIE NIC NIE MOWI. Dopiero opisanie, dlaczego ono jest przelomowe, jakie fajne funkcje prezentuje, jakie nowe pola zostaly odkryte - to moze dopiero zachecic, przyciagnac, etc.
    • 8: CommentAuthorRamos
    • CommentTime24 Aug 2009
     
    Rozumiem i mogę jak co spróbować, choć nic narazie nie obiecuje, bo różnie w życiu może się zdarzyć. Znam się na demach i wiem co i jak.
    • 9: CommentAuthorNick
    • CommentTime25 Aug 2009
     
    Może wreszcie dacie coś o Atari 2600. KaZ wie o co chodzi.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Aug 2009
     
    Kaz wie o co chodzi, ale podstawienie samych plikow z grami wzietych z internetu to za malo. Po piewsze wypadalo by je przetestowac, posegregowac, nadac temu rece i nogi. Po drugie napisac jakis artykul na temat A2600. Ja sie nie wyrobie czasowo.