atarionline.pl Jojstick do PC (dla emulatora Atari800Win - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorburja
    • CommentTime15 Jul 2014
     
    Panie i Panowie !

    Poszukuję możliwości podłączenia joj'a /ów do PC (USB) które działałyby pod emulatorem Atari
    Skasowałem już klawiaturę (kursory na Archonach 1 i 2 - kto grał ten wie czemu) a pragnę zorganizować małe zawody
    POMOŻECIE ?
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Jul 2014 zmieniony
     
    Najłatwiejszy do kupna to Competition Pro USB. Jeśli nie gra się codziennie to wystarcza.

    • 3: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime15 Jul 2014
     
    Szkoda że nie ma przyssawek, niestety to przeszkadza i sprawia że nie nadaje się do intensywnych gier (trzeba mocno przytrzymywać podstawkę jedną ręką). Sam joy fajny, ale jest mało wytrzymały - mój miał krótki żywot (być może trafiłem na felerny egzemplarz).
    • 4: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime15 Jul 2014
     
    burja@-zamów adapter u Kuby wtedy możesz wykorzystać dowolny joystick do atari ->link<-
    • 5: CommentAuthorburja
    • CommentTime17 Jul 2014
     
    Dzięki ale brak przyssawek przy dużych joj'ach nie działa przy grach typu Archon - szlag człowieka trafia ...
    To samo dotyczy joj'ów delikatnych (z 4 sztuki poszły w piz..u na jedynce o Archon2 niewspominając)
    Rozwiązanie Kuby ma dla mnie podstawową wadę - nie mam joj'ów z atari ...

    Co Wy na takie rozwiązanie :
    ->link<-

    czy ktoś już tam kupował ?
    czy to zadziała (głównie Archony i M.U.L.E)
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Jul 2014 zmieniony
     
    To jest tak zwana sztywna, kanciasta pała, jest taka niewygodna bo to były początki i można zrozumieć. Zanim kupisz dobrze by było przetestować jak w dłoni leży. Kto się przyzwyczaił ten chwalił, np. kuzyn trzymał to podpięte do Amigi. Pytałem go czemu tnie w nowe tytuły maczugą - bo wygodnie.
    • 7: CommentAuthorburja
    • CommentTime22 Aug 2014
     
    Dzięki ale pytanie brzmi "czy zadziała ?"
    Wiem, że nie wygodne - kiedyś nie mogłem tym grać ale lepsza maczuga co działa niż karabin co nie działa
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Aug 2014 zmieniony
     
    Tak, zadziała i pewnie zainstaluje automatycznie sterowniki. Zwróć tylko uwagę którą wersję Windows masz i czy jest coś o niej na pudełku joya napisane. Archon wymaga pewnej precyzji, ale ten joy powinien dać radę - jedną z metod jest ostrzeliwanie się zza "grzybów" połączone z oczekiwaniem na gotowość strzału. Chodzi o to by pocisk wroga wpadł na grzyba, a Twój nie.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Aug 2014 zmieniony
     
    W środku jest atmega8, generalnie to jest podłączenie do joysticka interfejsiku takiego, jak m. in. mój.
  1.  
    Szukasz kolego nie wiadomo czego proś Husaka i na pewno będziesz zadowolony. Mam takie cudo od niego śmigam ponad rok i .......... krótko mówiąc rewelacja joystick dobierzesz sobie pod siebie jaki ci tylko pasuje .
    • 11: CommentAuthorburja
    • CommentTime25 Aug 2014
     
    Pablo112 pisał o możliwości podłączenia joya z atari - nie mam takiego i dlatego szukam innych rozwiązań
    Do Husaka:
    czy dzięki twej przejściówce mogę podłączyć dowolnego joya ? albo czy można kupić joye które podłączamy do przejściówki ?
    Jak pisałem: nie mam nic a chcę grać na PC joyami - jak to zrobić ?
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Aug 2014 zmieniony
     
    Dowolnego - nie dowolnego. Większość z wtyczką db9 zadziała.
    Dowolny do Amigi, dowolny do Atari, do Segi. CX78 (taki mały prostokątny pad Atari z dwoma przyciskami) na razie nie działa (tzn źle działa) i na razie nie wiem, czy będzie.

    ->link<-
    • 13: CommentAuthorburja
    • CommentTime26 Aug 2014
     
    Faktycznie - nie musi być dowolny
    Wystarczy, że zadziała do jednego ale solidnego i dostępnego. Czy możesz polecić taki wraz z miejscem zakupu/sklepem ?
    Kupię joy i przelączkę, przetestuję i kupię drugą
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Aug 2014
     
    Wybadaj może najpierw czy dwie przejściówki nie są widziane jako jedno urządzenie.
    • 15: CommentAuthorburja
    • CommentTime26 Aug 2014
     
    muszę mieć 2 joy-ie
    Jak to więc zrobić ?
    • 16: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Aug 2014
     
    Spróbuj zapytać J. Husaka czy druga przejściówka jest widziana w Windows pod inną nazwą niż pierwsza. Wystarczy by system dodał sobie na przykład cyfrę do nazwy, ale jeśli tego nie zrobi to dwa joysticki będą odpowiadać za pierwszego gracza.
    • 17: CommentAuthorAmun-Ra
    • CommentTime26 Aug 2014
     
    Powinny być widoczne jako dwa różne. Tak są przynajmniej enumerowane w normalnych systemach (Linux).
    • 18: CommentAuthorburja
    • CommentTime26 Aug 2014
     
    pytam J. Husaka jak wyżej ;]
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Aug 2014 zmieniony
     
    Niżej odpowiadam.

    Wtykasz dwie przejściówki w huba bo często w komputerze gniazda są zbyt blisko.; jedną przejściówkę można przez przedłużacz jakiś.
    System wykrywa jako dwa joysticki (MacOS X i Windows)
    • 20: CommentAuthorburja
    • CommentTime29 Aug 2014
     
    Dzięki !
    A joy który mogę podłączyć ?
    Gdzie kupić jeżeli musi być stary ?
    Nie mam żadnej wiedzy technicznej - nie wiem co to jest "hub"
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Aug 2014 zmieniony
     
    Hub daje więcej wejść USB i ułatwia podłączanie większych urządzeń. Zasilanie do niego idzie z USB lub z zasilacza.
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Aug 2014
     
    Innymi słowy to rozgałęziacz usb.
    • 23: CommentAuthorburja
    • CommentTime29 Aug 2014
     
    i raz jeszcze Dzięki !
    Czemu nikt nie odpowie na pytanie:
    skąd wziąć joy który pasuje do przełączki Mr Husak'a ?
    Proszę i abrakadabra
    • 24:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Aug 2014
     
    Bardzo proszę.
    CX-40, pady od segi, atari7800, etc etc. Jest tego na serwisie aukcyjnym sporo.
    Większość z:
    ->link<-