atarionline.pl Duchoskoczek - co jeszcze? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Nov 2014 zmieniony
     
    W konkursie Sikora zaprezentowałem wstępną wersję gry Duchoskoczek.
    Jeszcze dodam kilka niezbędnych elementów, ale liczę też na Waszą pomoc;)

    1. Gra nie ma czołówki, jeśli ktoś chciałby coś namalować to będę wdzięczny;) To może być coś prostego w 4 kolorach

    2. Na dole gry jest pole, gdzie można narysować coś klimatycznego. Obecnie są tam dostępne ~100 znaków, w tym 3 DLI, czyli 12 kolorów, jak potrzeba mogę dodać kolejne kolory;)


    Gra ma muzykę (o czym się niebawem przekonacie) dlatego dodanie czołówki jest istotne;)
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Nov 2014
     
    aha
    3. trzeba narysować animację jak biały duszek jest walnięty, mogę to narysować zaraz ale może ktoś ma ochotę?
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Nov 2014
     
    I mamy najnowszą wersję gry 0,7. Nie ma tu dużych zmian gdyż nie miałem czasu:/ ale też zajmowałem się "projektem" a nie grą. Oto szczegóły:

    - dodana muzyka
    - dodana animacja trafionego duszka
    Narysowałem dwie, a następnie wybrałem tę bardziej nadającą się, padło na tę z prawie niewidoczną animacją.

    - powyższe nieco zmieniło rozgrywkę, dlatego wprowadziłem zmiany balansujące rozgrywkę, niemniej jest ona minimalnie inna niż była wcześniej.

    Dalsze zmiany w drodze;)
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime10 Nov 2014
     
    Właściwie to w grze wystarczy trzymać cały czas fire i jakoś to leci. Jak się te niebieskie pojawiają to od czasu do czasu któryś się tam u góry zaplącze ale pattern jest przewidywalny więc można go sobie ominąć i dalej fire :)
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Nov 2014
     
    Uwielbiam takie gry. Niedoścignionym wzorem jest tu oczywiście Progress Quest. Oglądając port Morii myślę, że możnaby przenieść też tą wspaniałą grę na Atarkę.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Nov 2014 zmieniony
     
    A ja robiąc tę grę nie miałem pojęcia o Progress Quest;)

    @Wieczór, widzę że gra jest dla Ciebie za prosta:P a ja doszedłem do 20 levelu tylko dlatego że miałem nieśmiertelność do testów (a obecna wersja gry jest nieco łatwiejsza). Spróbuj dojść choćby do 20 levelu!

    Gra od pierwszej opublikowanej wersji ma ponad 200 leveli, masz co robić;)

    wieczór:

    Właściwie to w grze wystarczy trzymać cały czas fire i jakoś to leci.

    Bo pierwsze levele są dla rozgrzewki;)

    Gry powstały w 24h, gdzie nie ma czasu na jakiekolwiek testy, w innej grze postać gracza zjadała przedmioty zamiast zbierać, a Tobie łatwość levelu 00 przeszkadza;):)

    ---
    I mamy kolejną 1,0 wersję gry. Oto drobne zmiany:
    - wyświetlanie numeru aktualnego levelu
    - progress bar
    - nowa animacja ginącego duszka
    - usunięte dwa istotne błędy gry (powstałe bo gra powstała w kilka godzin Wieczór!:P
    - jeden błąd o dziwo nic nie zmieniał w grze, ale w sensie formalnym był błędem
    - drugi to piraniopotwory przyspieszały w trakcie lotu już od 2 levelu, powinny znacznie dalej - obecnie dopiero od 17 levelu
    ^ oznacza to tyle że teraz gra jest sporo łatwiejsza w levelach <17
    - scroll kolców

    Aha od wielu wersji jest taka zależność, że bonusy za długi czas lotu nie są naliczane jeśli właśnie giniemy. Największy bonus jest naliczany podczas przejścia do kolejnego levelu, dlatego warto zerkać na progress i lepiej nie ginąć podczas tego przejścia;)