atarionline.pl Po co mi sid ?? YM rulez:) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime7 Feb 2015 zmieniony
     
    Zerknij tu: ->link<-

    W archiwum z SID Playerem są pliki o nazwie sidloadx.obx, gdzie x to kolejny numer programu oraz explayerx.obx. Te pierwsze przekładają brzmienie SID-a na POKEY-a, a te drugie stosują emulację filtra dolnoprzepustowego. Zmień wszystkim rozszerzenia na .xex, ściągnij Super Packera i uruchom. Wczytaj sidload przez "Load DOS file" i w zależności od jego numeru usuń blok znajdujący się pod adresami $1000, $1100, $4000 lub $5000 (tylko explayer). Wczytaj plik .sid przez "Load data-file" i pamiętaj o kolejności bloków, zachowując tę poprzednią. Ustaw poprawny adres bloku, bo domyślnie będzie on równy $0000 - też musi być taki jak w usuniętym bloku. Zapisz przez "Save ALL".

    Nie wszystkie SID-y pójdą, bo korzystają z różnych adresów pamięci dla playera i danych muzyki. Trzeba po prostu eksperymentować i sprawdzać z każdym sidloadem i explayerem. Z moich eksperymentów wynika, że SID-y najczęściej działają z sidloadami nr 6, 7 i 9. :) Nie zawsze też brzmią zadowalająco.

    Wynik w załączniku. Jeden z kanałów gra nieco zbyt głośno.
    • 2:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime7 Feb 2015 zmieniony
     
    Dzięki, mnie chodziło raczej o to, czy można odtwarzać na POKEYu w jakiś sposób amigowe mody. Ktoś o tym wspominał, ale nie wiem, czy chodziło o konwersję całych traków, czy o player. Wersję na C64 podałem, żeby porównać do niego skonwertowanego/odtwarzanego moda

    Dla zainteresowanych link to moda na AMPie tutaj.

    Wyedytowany
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime9 Feb 2015 zmieniony
     
    Amigowe MOD-y szły skonwertowane na format MD8 pod playerem autorstwa PECUSia.
    Nieco później programista SousedTeat napisał swoją odtwarzarkę, która odgrywała MOD-y bez w/w konwersji (ale oczywiście z ograniczeniami, głównie wielkości MOD-a).
    Obie te "odtwarzarki" powstały jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. :)
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Feb 2015
     
    Wszystko fajnie ale jak odpalić muzyczkę graną przez dwa SID-y naraz, np. taką z wcześniej wspominanego zestawu debeciaków z forum C64 - "Love_Fileosophy_2SID.sid" ?


    No i wie ktoś jak (łopatologicznie) i skąd zainstalować wtyczkę do odpalania SID dla Foobara? Próbowałem i bez sukcesu.
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime13 Feb 2015 zmieniony
     
    Najpewniej trzeba by pogrzebać w źródłach tych playerów, ale dla mnie to już za wysokie progi. :)

    Wtyczkę ściągasz stąd: ->link<-
    Kopiujesz ją do c:\Program Files (x86)\foobar2000\components, a w foobar2000 wchodzisz w File/Preferences/Components/, klikasz na dole na Install, wybierasz wtyczkę, a potem klikasz na Apply. Program zamelduje o konieczności restartu, co też potwierdzasz. I już - wtyczka działa. Mała uwaga: ustawienia wtyczki masz w Preferences/Playback/Input/sidplay.

    Wypróbuj JSIDPlay2 - świetny player napisany w Javie z masą opcji i bajerów. Reszta przy nim się chowa. :)
    • 6:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime14 Feb 2015
     
    I znów w temacie YMvsSID- 80% postów o tym jaki POKEY jest zajebisty. Zróbcie sobie "maluchy" wątek "Wolę POKEYA bo jestem najzajebistszy" :/
    To nie ten wątek.
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Feb 2015
     
    @Voy. Wielkie dzięksy! Zadziałało jak trzeba. :)
    Co do offtopu, to skoro w temacie jest "SID", myślę iż mój post aż tak się nie wyłamuje. :P
    • 8:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Feb 2015
     
    Tak jest, ostatnie nasze posty dotyczą SID-a. :)
    • 9: CommentAuthordrygol
    • CommentTime16 Feb 2015
     
    Apropo SID`a to implementacja w oparciu o AVR bardzo fajnie smiga. Ostatnio robilem -->