atarionline.pl Mini komputer - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime21 Sep 2009
     
    Witam

    myslimy z zona o zakupie dla cory minikomputera -- cos na wzor ASUSA pundita czy innych na itx.

    komputerek ma pociagnac xp z duuza rezerwa mocy..pare gier typu sims, mp3, dvd.....etc - zaden demon prdkosci IHMO


    co myslicie o platformie ATOM ?? co kupic ? ma byc malutki, zgrabny i energooszczedny.
    • 2:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime22 Sep 2009
     
    Mogę wypowiedzieć w temacie platformy ATOM.
    Od prawie roku korzystam z netbooka opartego właśnie na ATOMie N270 (NTT Corrino W100I). Nie jest to gigant, ale do "podstawowych" zastosowań wystarcza. Zaliczyć do nich można: "lekkie" gry, nawet 3D ale nie ma co, grafika w tym sprzęcie to najsłabsze ogniwo; internet, tu hula jak burza; filmy DivX (rmvb), DVD śmiało można oglądać, co do HD to różnie bywa (720p przy niektórych kodekach mocno ścina), a full HD odpada (no chyba, żeby platforma wspierała full HD); muzyka - tu bez problemu. Ofcoz, pakiety biurowe, grafika 2D (3D to trochę kuleje) śmiga aż miło.
    hehe, emulator Atari też ładnie działa :]
    Co do energooszczędności to w moim przypadku netbook daje mi 2-2,5h pracy.
    Praca pod XP raczej nie sprawiała większych trudności (jak to XP ]:-> ) Z resztą... z innymi systemami też sobie dobrze radzi =]
    Ciężko mi polecić jakiś konkretny, nienetbookowy sprzęt, gdyż nie miałem styczności w rzeczywistym świecie z takowym, ale, zakładam, że większość minikomputerów będzie w wystarczającej mierze spełniać oczekiwania. Osobiście - z tego co czytam czasami w necie - godne polecenia wydają się być platformy ATOM wraz z technologią nVIDIA ION.
    Problem w tym, że w polsce (póki co) ciężko, o ile w ogóle dostępne :/