atarionline.pl RetroKomp/LOAD ERROR (16-18.10.2015) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorsachy
    • CommentTime3 Sep 2015 zmieniony
     
    Aż dziw mnie bierze, że dotąd nie założyłem tu wątku tegorocznej edycji. Nadrabiam więc zaległości poniższą wiadomością:

    Dzięki uprzejmości PIXEL NATION możemy zaprezentować Wam oficjalny jingle oraz video mini-invitkę RK/LE 2015.

    link

    Szczegóły na www.retrokomp.org
    Zapraszamy!

    PS: logo imprezy stworzył Jok/Dreamweb.
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Sep 2015
     
    Fajnie, fajnie!;)
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Sep 2015
     
    @sachy: super invitka :) i jaka ładna nuta - od razu poznaję autora :)
    • 4: CommentAuthorsachy
    • CommentTime4 Sep 2015
     
    @Grey: dziękujemy, ale sprawdź końcowe napisy czy akurat o tym autorze myślałeś ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Sep 2015 zmieniony
     
    Dokładnie tak, Sachy :)

    p.s. Czas pomyśleć o jakimś piwie ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime4 Sep 2015
     
    O rany Michale aka Greyu. Jednak szlaban na imprezy został podniesiony?;)
    ps.2 zacna myśl o piwie;)
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Sep 2015 zmieniony
     
    @Hospes: czy MI został podniesiony szlaban? :) DOBRE :) Naprawdę, wyostrzył Ci się humor :D Myślę że w dniu LE zobaczysz przed swoim blokiem takie o to cuś:



    A kto Ci taki szlaban postawi - to już Wiesz najlepiej Ty sam :) Anyway... kto nie lubi marzyć :D

    Pojawienie się na LE to dla mnie sprawa honoru. A sam organizator w osobie Sachego to wzór do naśladowania. Nigdy nie zapomnę ostatniej edycji Retrokompa - pełna profeska.
    • 8:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime4 Sep 2015
     
    Heh u mnie też już hotel zarezerwowany.Kompy wypucowane.Może uda mi sie, też Elwro jr. przynieść i jakaś pomocna dusz pomoże go odpalić;)
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Sep 2015
     
    Fajna fajna tylko czemu taka krótka? :( Właśnie się rozkręcała :)
    • 10: CommentAuthorsachy
    • CommentTime4 Sep 2015 zmieniony
     
    [cite]A sam organizator w osobie Sachego to wzór do naśladowania[/cite]

    Hehe, no bez przesady i... chyba raczej nie dla młodzieży ;-)

    W tym roku program też będzie napięty (choć bardziej rozłożony - na 3 dni) - szczegóły niebawem.

    @Wieczór: lepiej krótko, ale w temacie. Chcesz wiecej - przyjeżdżaj w październiku ;)
    • 11: CommentAuthorsachy
    • CommentTime7 Sep 2015
     
    Oficjalne RK/LE'15 Invitation by LAMERS, na Atari XL/XE:

    Pouet

    YouTube

    Zapraszamy, koniecznie z produkcjami :)
    • 12:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime7 Sep 2015
     
    Świetna invitka :) ... + znajomy motyw melo
    • 13: CommentAuthorsachy
    • CommentTime14 Sep 2015
     
    RETROKOMP / LOAD ERROR 2015

    Program imprezy (wersja wstępna)

    W przypadku problemów technicznych czy przedłużenia się niektórych punktów programu (np. koncertów czy seminarów tematycznych), organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odpowiednich zmian w programie – o czym będą informować na bieżąco (plansze na wyświetlaczach, komunikaty głosowe).

    16.10.2015 (piątek)

    09:00 Otwarcie bram
    11:00 Oficjalne otwarcie części LOAD ERROR 2015, ogłoszenie programu i terminów deadline
    14:00 Seminarium tematyczne: małe i większe projekty sprzętowe
    15:00 Seminarium tematyczne: nowe tryby graficzne Atari 8-bit po 36 latach
    18:00 Seminarium tematyczne: początki sceny i gamedev Atari 8-bit w Polsce
    20:00 Live Act: Lokaty As Yone DJ set (All Colours of Psychedelic Dance Music)
    21:00 Seminarium tematyczne: grupa TROPYX, podsumowanie 20-lecia działalności na scenie C64
    23:00 Live Act: AceMan/Appendix (Mixture of Chiptune & EDM)
    01:00 Nocny DemoShow

    17.10.2015 (sobota)

    09:00 Oficjalne otwarcie RetroKomp 2015
    09:15 Legendarne polskie gry na Amigę (m.in. Cytadela, Za Żelazną Bramą, Franko)
    10:00 Start zmagań «Łamaczy Joysticków»
    10:00 Seminarium tematyczne: inicjatywa «Safe The Floppy»
    11:00 Finał "RetroKomp GameDev Compo 2015" - prezentacja nadesłanych prac (głosowanie do 15:00)
    14:00 Seminarium tematyczne: Adam Zalepa - ocena rynku komputerowego w latach 80/90, plany wydawnicze
    16:00 Ogłoszenie wyników konkursów «Łamaczy Joysticków»
    16:10 Ogłoszenie wyników RetroKomp GameDev Compo 2015 i wręczenie nagród
    16:20 Wręczenie RetroKomp Star Award 2015
    16:30 Obchody 30. rocznicy powstania komputera AMIGA
    18:00 Zakończenie RK2015: Live Act: Mario DJ/Chełm Amiga Legion (House, Techno & D'n'B)
    19:00 LOAD ERROR #2015 – rozpoczęcie konkursów scenowych
    * Chip Music
    * 8-bit Gfx
    * 8-bit Intro/Demo
    * Wild & Crazy
    * Amiga Music
    * Amiga Gfx
    * Amiga Intro/Demo
    23:00 Live Act: Skipp/Potion^Nah-Kolor (Classic 808 Electro DJ set with video & laser show)
    01:00 Nocny DemoShow

    18.10.2015 (niedziela)

    11:00 Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursach scenowych
    13:00 Prezentacja filmu o demoscenie: The Art of the Algorithms [Moleman - The Documentary Series], Cz. #1
    14:00 Prezentacja filmu o demoscenie: The Art of the Algorithms [Moleman - The Documentary Series], Cz. #2
    15:00 Oficjalnie pożegnanie i zamknięcie imprezy


    Przewidywane ceny wejściówek

    Wszystkie wejściówki będzie można nabyć bezpośrednio przy wejściu na imprezę, na terenie placówki SM GAK. Przewidziano 3 opcje:

    1. Wejściówka 3-dniowa (piątek, g. 9:00 – niedziela, g. 15:00) – 80 zł
    2. Wejściówka 3-dniowa dla Wystawców* (piątek, g. 9:00 – niedziela, g. 15:00) – 40 zł
    3. Odwiedzający RK (tylko sobota, g. 9:00 – 18:00) – 5 zł


    (*) Jako Wystawca traktowana jest osoba, która przywiezie ze sobą co najmniej 3 stacjonarne retro komputery lub retro konsole, z czego przynajmniej jeden zestaw powinien zawierać wyświetlacz (monitor/TV), być sprawny/uruchomiony oraz udostępniony uczestnikom imprezy (komputery i konsole przenośne nie wliczają się do obowiązkowych trzech sztuk dających zniżkę).

    Uczestników będą identyfikowały odpowiednie identyfikatory i/lub opaski.
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Sep 2015 zmieniony
     
    @Sachy
    - kto prowadzi tę pogadankę:
    "15:00 Seminarium tematyczne: nowe tryby graficzne Atari 8-bit po 36 latach"
    ?
    Pytam z czystej ciekawości.
    • 15: CommentAuthorsachy
    • CommentTime15 Sep 2015
     
    "15:00 Seminarium tematyczne: nowe tryby graficzne Atari 8-bit po 36 latach" poprowadzi kolega TDC.
    • 16:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime15 Sep 2015
     
    To takie jeszcze straszne pytanie: Czy na pogadankach-seminariach, można pić piwo?
    Z pełną kulturą i namaszczeniem oczywiście;)
    • 17: CommentAuthorsachy
    • CommentTime15 Sep 2015
     
    @Hospes: jasne, przecież to scenowe party - w punkcie gastronomicznym ma być też dostępne "jakieś złociste", ale co to będzie nie wiem, bo załatwia to SM GAK.

    Jednynie w sobote, w trakcie trwania RK, ze względu na odwiedzających (w tym dzieci) i wizyty mediów - poprosimy o większą dyskrecję w konsumpcji.
    • 18:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime17 Sep 2015 zmieniony
     
    Sachy: To jeszcze jedno pytanie. Chce przywlec sprzety na Retro. Czy dostane jakąś ławeczke, stolik, żebym mógł przy nich być? Sprzet do grania dla ludków to MegaSte z myszą i Wajchą. Plus do tego Elwro Jr i C128... ale... te drugie sprzety to tzw "biurowce" czyli leżakują u mnie w biurze i nie wiem czy działają. Na Retro bede miał nieco czasu i chce je wyczyścić. Czyli szmateczka, waciki i "pucu-pucu, chlastu-chlastu, nie mam rączek jedenastu", Czy bedzie można takie rzeczy tam robić? Plus taki, że gawiedź zobaczy sobie jak wyglądała elektronika w środku starego sprzeta;)
    ps. przepraszam za brak małego Ę - Fedora si€ na mnie obraziła i st€pluje € :D
    ps2. kocham j€zyk polski i pisz€ z ogonkami ;)
    • 19: CommentAuthorsachy
    • CommentTime17 Sep 2015
     
    RETROKOMP / LOAD ERROR 2015
    Nagrody w scenowych COMPOS

    Dzisiaj możemy już oficjalnie opublikować rozpiskę nagród pieniężnych, przewidywanych w scenowych konkursach podczas RK/LE'15. Wypłaty nagród podlegają pewnym regułom (głównie księgowym), które zostały opisane w regulaminie na stronie www.retrokomp.org i uczestników competitions bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi. Zgłoszenie pracy do konkursu automatycznie oznacza zaakceptowanie wspomnianych zasad. Kwoty podane są w oficjalnej polskiej walucie (PLN), w kolejności: miejsce #1, #2, #3.


    1. CHIP MUSIC COMPETITION - 300/200/100 (PLN)

    2. 8-BIT PIXEL GRAPHICS COMPETITION - 300/200/100 (PLN)

    3. 8-BIT EXECUTABLE COMPETITION - 700/600/500 (PLN)

    4. AMIGA MUSIC COMPETITION - 300/200/100 (PLN)

    5. AMIGA GRAPHICS COMPETITION - 300/200/100 (PLN)

    6. AMIGA EXECUTABLE COMPETITION - 700/600/500 (PLN)

    7. WILD / CRAZY COMPETITION - 300/200/100 (PLN)


    Dodatkowo przewidujemy sympatyczne nagrody rzeczowe, które otrzymaliśmy od naszych sponsorów (szczegóły były lub jeszcze dodatkowo będą publikowane na naszej stronie www).

    W konkursie RETROKOMP GAME-DEVELOPMENT COMPETITION przewidywane są wyłącznie nagrody rzeczowe, o których również informowaliśmy już wcześniej.

    Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wszystkich konkurencjach! :)
    • 20: CommentAuthorsachy
    • CommentTime17 Sep 2015
     
    @Hospes: tak, staramy się co roku zapewnić jak największą liczbę stołów - decyduje kolejność przybycia. W 2013 stołów było za mało, w 2014 - był lekki zapas. Dociągamy też prąd, ale praktyka kazdego party mówi, że nigdy dość rozgałęźników :)
    • 21:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime18 Sep 2015
     
    &Sachy: To kiedy mog€ si€ zjawić, żeby upolować stolik?Musz€ zwolnienie wymusić od Szefa Szefów, czyli żony;)
    ps. szkoda, że to "tylko" party z nastawieniem na Amig€:/
    • 22: CommentAuthorsachy
    • CommentTime18 Sep 2015
     
    @Hospes: w piatek, 16go koło 9j otwieramy bramy, a wiekszość ludzi pojawi się pewnie po poludniu. Niemniej od rana będą się już rozstawiać megakolekcjonerzy, wiec im szybciej, tym lepiej.

    Z tym nastawieniem na Amigę to bym nie przesadzał - zobacz że w compos stawki są dokładnie takie same. Wiadomo też, ze jest 30lecie Amigi wiec dlaczego mieli byśmy to ignorowac? :)
    • 23: CommentAuthorsachy
    • CommentTime8 Oct 2015
     
    Do piątkowego programu z radością dodajemy kolejny punkt, poniżej opis:


    K65 - nowy język programowania procesorów 65xx

    Asembler potrafi frustrować. K65 to niskopoziomowy język programowania stworzony przez KK/DMA oferujący nową składnię, umożliwiający wykorzystanie wszystkich trików i optymalizacji asemblerowych, jednocześnie automatyzujący największe bolączki asemblera jak alignment, unikanie skoków przez granicę strony, bank switching, czy generowanie tablic pomocniczych i konwersję grafiki.

    Przykładami mogą być stworzone w całości K65 dema na Atari 2600: Ataventure, Ascend i Derivative 2600.


    Wykład przewidziany jest na piątek (16.10.15), godz. 17:00 - zapraszamy!
    • 24:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Oct 2015 zmieniony
     
    To ^ jest rewelacyjny język, takiego na Atari jeszcze nie widziałem. To obowiązkowy punkt programu dla naszych demoscenowców, tym bardziej że to właśnie w tym języku powstały tak wspaniałe produkcje jak ta (1 miejsce na SV 2k13):


    Język został użyty dla 2600, ale z powodzeniem będzie się nadawał do XL/XE ;)


    Dla miłośników facebooka, mamy już wydarzenie, na którym można śledzić atrakcje Atari jakie nas czekają na RK&LE2015:

    ->link<-

    W końcu, czeka nas tam kilka bardzo mocno atarowych wydarzeń, w tym takie, których jeszcze w historii nie mieliśmy okazji oglądać ;)
    • 25: CommentAuthornosty
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    Zrobić dużą imprezę scenową w ten sam weekend kiedy jest największa impreza growa w Polsce (PGA) - bezcenne :(

    @tdc, @grey - reprezentujcie nas tam godnie i machnijcie jakąś relację.
    • 26: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime12 Oct 2015
     
    K65 - jak dla mnie gwóźdź programu. Na podstawie pobieżnej dyskusji z KK - bardzo ciekawe rozwiązania problemów koderskich :)

    @Nosty, gry zawsze się trochę gryzły z demosceną :) No trudno, mam nadzieję, że poznamy się przy innej okazji.
    • 27:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Oct 2015 zmieniony
     
    Party już za nami :( A wydarzyło się:

    Retrokomp - mogliśmy nabyć pierwszy numer pisma dla wszystkich znanych platform w PRLu. W tym numerze sporo artykułów o Atari, choć tematem numeru jest 30 lecie Amigi.

    Compo:

    > chip music compo 1. miejsce na 15 lub 16 zaków: XTD/Lamers
    ->link<-

    Fantastyczna muza na POKEYa;)

    > amiga music compo 1 miejsce: V0yager/Nah-Kolor^Lamers^Tropyx

    Porwała mnie ta muza i jak widać nie tylko mnie;)

    > 8bit code compo 1. miejsce demo na Sama Coupe

    Bardzo klimatyczne - fajne.

    > 2 miejsce intro Lamersów na Atari XL/XE

    Rewelacja;) Więcej takich produkcji ;):):)

    > amiga code compo: 1 miejsce. demo by Ghostown

    Pozamiatali na Wild (Trybuna Loda) oraz Amiga exe, "Last Train To Danzig" (Amiga AGA - Demo), ustanowiła nową jakość dla dopalonej Amigi. Dodam, że teraz czekam na port tego dema na Atari Falcon CT;)

    > 2 miejsce demo by KK/DMA

    Nie znam się, ale zakładam, że Amigowcy jeszcze czegoś takiego nie widzieli;)


    W sobotę w nocy Skrzyp kodował przez wiele godzin, wielu Atarowców patrzyło na niego z szacunkiem i podziwem;)

    Na 1 piętrze odbywała się wystawa lokalnego muzeum, gdzie zainteresowanie wzbudzały np. komputery Bosman.

    Dość długo tłumaczyłem, jakiemuś przypadkowo spotkanemu uczestnikowi niuanse nauki programowania na małym Atari oraz na Amidze (stała obok A4000 jakiegoś zagranicznego gościa). Co jakiś czas podchodził do mnie jakiś dziennikarz i podsuwał mikrofon, chcąc przechwycić nieco z moich opisów ;)

    To było wielkie święto dla Amigowców (choćby zawartość magazynu), ale i Atarowcy się nie nudzili;)

    Super impreza, świetnie się bawiłem, a organizatorzy dali z siebie bardzo dużo, cieszyło mnie to jak dużą wagę przykładają do jakości, organizacji itp. Dawno nie widziałem tylu ludzi, którzy nie szczędzili swoich sił;)

    Bardzo dziękuję Sachemu i Szeryfowi za zaproszenie oraz temu pierwszemu za wiele uwagi (organizatora) oraz wspaniałą gościnność!;)
    Natomiast temu drugiemu za konstruktywne dyskusje oraz za pyszny sernik!;)


    nosty:

    Zrobić dużą imprezę scenową w ten sam weekend kiedy jest największa impreza growa w Polsce (PGA) - bezcenne :(

    Po pierwsze termin się nałożył przypadkowo, bo termin został wybrany z dużym wyprzedzeniem. Po drugie te dwie imprezy są raczej mało spójne tematycznie ze sobą, w końcu RK&LE to scena i retro a PGA to branża i radość grania w nowe gry.
    • 28: CommentAuthorpiter
    • CommentTime20 Oct 2015 zmieniony
     
    TDC: były jeszcze dwie gry na Atari ST w game compo, nie wiem jakie miejsca zajęły jednak (wszystkich wystawianych gier było aż ...16 !!!)
    • 29:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Oct 2015
     
    Tak, ja się gdzieś zagadałem na game compo...
    • 30:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime20 Oct 2015
     
    A jakieś szczegółowe info o wynikach to jest gdzieś?
    • 31: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Oct 2015 zmieniony
     
    W załączniku są modułki z Quarriona (w Stereo Double CMC by Datri).
    • 32: CommentAuthorpoison
    • CommentTime21 Oct 2015
     
    wow! I like this muzic;-)
    • 33: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Oct 2015
     
    Hi Poison :) Could you publish sources of your music from "rePulsed" and other your albums? (I mean "rePulsed" was prepared with the same tracker as Quarrion music)? It will be very fine to listen your music on Atari.
    • 34: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Oct 2015
     
    No tak. Gdybym uważniej czytał newsy to bym wiedział, że źródła są w repozytorium :D ->link<-
    • 35: CommentAuthorpoison
    • CommentTime21 Oct 2015
     
    mono: All my music i did, comes from Stereo Double CMC. It means that rePulsed and Quarrion too:) I can release all my music in cms but without rePulsed:) It is commercial and I can not do it. But all my music is done on real atari and is fully playable and listenable on real atari:) In Quarrion are not samples, it is in Double mode.

    I will put somewhere all cms in near future.

    regards Poison
    • 36: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Oct 2015
     
    Thank you very much!
    • 37:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Oct 2015