atarionline.pl [S] CA-2001, XC12, AC/DC Adapter, 800XL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorniedzwiad
    • CommentTime9 Oct 2015 zmieniony
     
    Witam.
    Do sprzedania i/lub na wymianę mam:

    1. Stacje dyskietek CA-2001 California Access + zasilacz + kabel SIO-SIO + garść dyskietek.
    2. Magnetofon XC12 z 'Turbo' + kilka kaset.
    3. Zasilacz do Atari (5V/1.5A) sprawny.
    4. Drugi zasilacz (5V/1A) bez wtyku DIN, działa.
    5. Płytkę z 800XL (gratis niekompletna, częściowo sprawna klawiatura:).

    Stan wizualny jak na zdjęciach. ->link<-

    Płyta z 800-tki bez obudowy, wraz z klawiaturą odratowana lata temu spod młotka kolegi, po wlutowaniu przełącznika zadziałała. Na spodzie płytki odeszło trochę laminatu, ścieżki wydają się nietknięte (zdj.:100_2842). Spękana taśma przy klawiaturze, brak 2 klawiszy, 'B' lub 'R' nie działają.
    Stacja CA-2001 Kompletna i sprawna, z nareperowanym na szybko mechanizmem docisku dyskietki. Jedne dyskietki odczytało inne nie, ale zakładam że to wina dyskietek.
    Magnetofon testowałem za pomocą adaptera kasetowego z Jackiem 3,5 i programu chyba Turgen System śląc sygnał z PC-ta i zadziałało. Mechanizmy kaseciaka są już raczej mocno wysłużone, ale zawsze może posłużyć jako baza dla SIO2SD.
    Sprzęt testowałem w takiej konfiguracji jak opisałem powyżej :) i nie mam innej możliwości sprawdzenia go. Jeżeli ktoś mieszka relatywnie blisko Niemodlina i ma 100% sprawną atarynkę a miałby trochę czasu i ochoty to można by się spotkać przetestować stację.(takie pytanie)

    Docelowo chciałbym ten sprzęt sprzedać lub zamienić na Atari 65 XE jakie kiedyś miałem i podrasować.
    Ceny strzelam takie: CA-2001 od 200zl, XC12 od 25zl, zasilacz1 od 45zl, zasilacz2 od 35zl, płytka 800XL od 50zl.
    Oczywiście w miarę możliwości mogę pójść na jakąś wymianę.
    • 2:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime9 Oct 2015
     
    Daje 200 za ca 2001
    • 3: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime9 Oct 2015
     
    @niedzwiad: byłbym zainteresowany stacją, płytą oraz magnetofonem. Daje ceny minimalne które podałeś. Mogę do Ciebie podjechać w najbliższy poniedziałek aby zobaczyć te cacka. Podaj tylko dokładnie z jakiej mieściny jesteś. Pozdrawiam :)
    • 4: CommentAuthorlukic
    • CommentTime10 Oct 2015
     
    Ja byłbym zainteresowany magnetofonem z kasetami.
    • 5:
       
      CommentAuthorniedzwiad
    • CommentTime10 Oct 2015
     
    Ciesze się, że sprzęt się komuś przyda, szkoda żeby leżał. A skoro trafili się już zainteresowani to zróbmy tak: na oferty czekam do poniedziałku do południa :) po 12-tej skontaktuje się z 'kontrahentami'.
    • 6: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime10 Oct 2015
     
    @niedzwiad: czyli mogę tak do południa w poniedziałek podskoczyć i zobaczyć te cacka? :)
    • 7:
       
      CommentAuthorniedzwiad
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    @jesionen: Oczywiśce . Wal w samo południe :P Jestem na L4 będę pod ręką.
    • 8:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    stacja 250
    • 9: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    Jeśli nikt z powyższych Klientów na tę stację CA 2001 nie dokończy / dokona transakcji, to jeśli stacja jest sprawna i w komplecie, że jak podłączę, to będą mi się wgrywały gry z dyskietek, to za 50 do 100 zł. biorę. Jak nikt nie kupi.
    DS`.
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    Jest napisane, że reperowana na szybko więc może wysiąść za 10 lat albo jutro. Czas dobija sprzęt i dyskietki.
    • 11: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    Moją CA 2001 (szarą) znałem i wiedziałem na słuch i objawy działania, czy gra się wgra, czy będzie Error i z jakiego powodu, czy gra jest zabezpieczona i nie przeszło zabezpieczenia i trzeba powtórzyć, czy trzeba przytrzymać dyskietkę palcami podczas wczytywania iw którą stronę przyciskać, albo zatrzymywać uściskiem krążek lekko piłując dyskietkę a potem puszczać, impulsowo, i inne metody, żeby mieć wgrany program. Ale zawsze wiadomo, czy do wina stacji, czy dyskietki i co nie jest sprawne idealnie - stąd wystarczyłoby przez kilka dni potestować i powgrywać sobie różne programy, zrobić testy programowe stacji, ponagrywać kilka dyskietek, poodtwarzać i popatrzeć i posłuchać jak się zachowuje i czy stabilnie w pracy obserwowanej, czy za chwilę coś odpadnie - to słychać generalnie i widać - jak w samochodzie czy dowolnym urządzeniu, w drukarkach, w kompach, etc. obojętne jaka maszyna...

    Wystarczyłoby potestować kilka dni, to bym wiedział. Gdyby działała i bym to wiedział testując, to 50 zł. spokojnie. Jak za dwa miesiące użytkowania tradycyjnego codziennego widziałbym, że jest trwała w swoim stanie prawidłowym, to mogę dodać 50 zł. i poprosić o pudełka, instrukcje, cokolwiek się ostało i transakcja zakończona i w rachunek nawet i umowę transakcji, bo dobre rzeczy i sprawne biorę z reguły na zawsze, oczywiste.

    Lubię mieć historię i spokój ze swoimi rzeczami, że wiem co mam. Wtedy to lubię inaczej nie bardzo, oczywiste.

    Lubię trwałe znane mi rzeczy. No tak już mam. Tylko za to płacę, oczywiste.
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Oct 2015 zmieniony
     
    Trwały jest adapter kasetowy z odtwarzaczem MP3 podłączonym do magnetofonu, z tym, że wiele rzeczy było/jest dostępne tylko na dyskietkach. Inne ciekawe wynalazki do wczytywania danych sprzedaje lotharek.
    • 13: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    XC12 z KSO Turbo 2000 lub 2001 (nie pamiętam, tam było coś innego niż w innym turbo, co mieli inni - inny rodzaj turbo zupełnie) - mam i działa. Wystarczy podlutować druciki na końcówkach. Zrobię sam jak znajdę schematy, żeby nie na czuja, ale powinno być szybciej na czuja nawet. Przyjdzie czas. :)


    Chodzi mi o stację, którą znam, bo miałem: CA2001 szarą. Inni mieli bardzo ładna LDW 2000 zdaje się, czarna klasyczna taką, była super, jak Atari 800 - ta linia 'czarnych klasycznych', ale do Atari 65XE CA 2001 lepiej pasuje do kompletu tak jak XC12 - tą drogą szedłem - wyznaczał 65XE. :)

    Pozbieram pewnie na dniach to, co mam, sprawdzę i będę wiedział, czego mi trzeba. Wtedy poszukam i zapytam. Dzięki za info. Tą stację muszę mieć, ale sprawną. Bo dyskietki mam oryginalne nawet, oprócz robionych samodzielnie. Chciałbym sobie powgrywać i sprawdzić chociaż i poużywać.
    • 14:
       
      CommentAuthorniedzwiad
    • CommentTime12 Oct 2015
     
    @smaku, @s2325, na zdjęciu 100_2809 widać standardowe pęknięcie białej "nóżki"... nic innego nie było robione.

    Z tego co widzę stanęło na tym :
    1. Stacja CA-2001 za 250 dla: "maly_swd".
    Reszte obejrzy "jesionen".
    Zasilacze poczekają.

    Muszę znikać, będę popołudniu, jak by sie coś zmieniło wygrywają ostatnie oferty z najwyższych :]
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Oct 2015
     
    @maly_swd, szykować zestaw naprawczy?
    • 16:
       
      CommentAuthorniedzwiad
    • CommentTime12 Oct 2015
     
    "Jesionen" przybył zobaczyć, przebił wszystkich i zabrał wszystko.
    Dzięki bardzo za pozbycie się sprzętu.
    pozdrawiam i zamykam.
    • 17: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 Oct 2015
     
    Gratulację Jesionku!!
    Sprzęt trafił w dobre ręce...