atarionline.pl Video61 - chętni za zakup grupowy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime25 Oct 2015 zmieniony
     
    Od dłuższego już czasu zabieram się do zrobienia zakupów w Video61 ->link<- . Jakiś czas temu była podjęta akcja zorganizowania zakupu Xenophobe ->link<- ale sprawa nie wiedzieć czemu umarła. W zasadzie to nie widzę powodu dla którego nie miałyby takie zakupy dojść do skutku. OK, jeżeli są chętni na jakieś karty od Video61 to proszę zadeklarować w postach poniżej co chcielibyście zakupić. Po 2 tygodniach podsumowujemy deklaracje i przechodzimy do następnego etapu. Kontaktuję się z Video61 w sprawie kosztów wysyłki i ewentualnego rabatu na karty. Po ustaleniu końcowych kosztów wysyłki z USA do PL, nastąpi zbiórka od chętnych (wpłata bezpośrednio na mój PayPal aby wyeliminować różnice kursowe) i realizacja przedsięwzięcia.

    Przesyłka nastąpi w następujący sposób: Video61>Polamer>do mnie>do uczestników. Ten sposób zminimalizuje wg mnie wystąpienie ewentualnych dodatkowych kosztów granicznych (VAT) do zera (prawdopodobieństwo istnieje, ale nie sądzę aby miały miejsce). Ostatni etap >do uczestników (przesyłka już w Polsce) byłby rozliczony z każdym indywidualnie po rzeczywistych kosztach Poczty Polskiej (przesyłka do 4 kartów w kopercie bąbelkowej zwykłym poleconym to 7,50zł).

    Deklaracje zaczynam od siebie:
    - Xenophobe
    - Commando
    - Bruce Lee
    - Mean 18
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Oct 2015
     
    -Xenophobe
    • 3:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime25 Oct 2015
     
    Commando
    • 4:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime25 Oct 2015
     
    Commando
    Venture
    Xenophobe
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Oct 2015
     
    zależy ile kasy by było potrzeba bo 100zł max mogę przeznaczyć ,
    jak bym się zmieścił to bym kupił :
    -Xenophobe
    -Commando
    -Dark Chambers
    -Moon Patrol
    -Tempest Xtreem
    Gdy bym nie miał SPORYCH wydatków to bym wziął powyższe wszystkie.
    Więc zostaje Xenophobe ,jak uzbierają się osoby chętne i będzie coś taniej to dodatkowo coś pewnie jeszcze wezmę z powyższej listy .
    • 6: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime25 Oct 2015
     
    IRATA4 - na wstępie podałem linka do oferty Video61, tam masz ceny, samo Xenophobe kosztuje $34.95
    • 7:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime25 Oct 2015
     
    Czy podział kosztów wysyłki z USA do PL byłby dzielony na ilość kartów czy uczestników?
    Bierzemy pod uwagę też wersje box?
    Ogólnie cena dolara obecnie nie zachęca do zakupów w USA, ale zastanowię się i dam znać.
    • 8: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime25 Oct 2015 zmieniony
     
    Z USA do PL na ilość uczestników - będzie jedna paczka i dochodzenie że ten kupił 1szt a ten 3 szt a ten 1 szt luzem i 1 w kartoniku nie ma wg mnie najmniejszego sensu. W Polsce będzie już możliwość porozdzielania zakupów na konkretne osoby, stąd indywidualne rozliczenie wg cennika Poczty Polskiej (tylko rzeczywiste koszty - usługa PP+koperta bąbelkowa. Jeżeli będzie paczka pocztowa z uwagi na wydanie pudełkowe gry to kartoniki do wysyłki zorganizuję we własnym zakresie). Jeżeli firma oferuje wersje box (a tak jest najwyraźniej z Xenophobe) to oczywiście bierzemy pod uwagę.
    • 9:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime25 Oct 2015 zmieniony
     
    Mi się wydaje że Xenophobe dla XL/XE jest akurat w wersji bez pudełka. Wiele gier (w tym np. Bruce Lee) nigdy nie było wydanych oryginalnie na karcie i są to wersje przygotowane specjalnie przez V61. Mają one nalepki przypominające te z xegs'a. Pozostałe oczywiście to pełnoprawne, fabryczne wersje (jak np. Star Raiders II czy Frogger) z pudełkami i instrukcjami. Moja wiedza opiera się na tym, że kiedyś już zamawiałem z V61.

    Update: sprawdziłem w poprzednim wątku. Wygląda na to że do Xenophobe są tylko zastępcze pudełka. Nie mam pewności czy pozostałe nieoryginalne wydania mają też takie "dodatki". Na pewno warto to sprawdzić u sprzedawcy przed zamówieniem.
    • 10: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime25 Oct 2015 zmieniony
     
    Co do Xenophobe to obecnie być może. Podaję za zdjęciami z tego ->link<- topicu, który był założony 2 lata temu.

    Update:
    Właśnie zauważyłem Twój update, to miałem na myśli. Jeżeli to w czymkolwiek pomoże, to jak zbierzemy wszystkie tytuły to nie widzę problemu aby wysłać zapytanie do Video61 o zdjęcia. Niemniej z informacji na stronie Video61 wynika, że wszystkie karty oprócz tych ze znaczkiem # przy tytule są nowe w pudełkach.
    • 11:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime25 Oct 2015
     
    Poproszę Xenophobe. :)
    • 12: CommentAuthornosty
    • CommentTime25 Oct 2015
     
    Poproszę:
    Commando
    Venture
    • 13: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime2 Nov 2015 zmieniony
     
    12 października zakończymy etap składania deklaracji, zrobię podsumowanie i uderzam do Video61.

    Edit:
    He, he... listopada oczywiście :)
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Nov 2015 zmieniony
     
    To znowu się odwlecze te 11 miesięcy...
    • 15:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime3 Nov 2015
     
    Poproszę:

    GREAT AMERICAN ROAD RACE (dysk/box)
    NECROMANCER (cart/box)
    XENOPHOBE (sam cart)
    • 16: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime9 Nov 2015
     
    Pozostały trzy dni do zamknięcia deklaracji.
    • 17: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime13 Nov 2015
     
    OK, deklaracje zamknięte. Podsumowanie:
    1. mariuszbox
    - Xenophobe
    - Commando
    - Bruce Lee
    - Mean 18
    2. IRATA4
    - Xenophobe
    3. pabloz1974
    - Commando
    4. Rastan
    - Commando
    - Venture
    - Xenophobe
    5. voy
    - Xenophobe
    6. nosty
    - Commando
    - Venture
    7. string
    - The Great American Cross Country ROAD RACE (dysk/box)
    - Necromancer (cart/box)
    - Xenophobe


    Teraz zobaczymy czy da się coś ugrać z Video61.
    • 18: CommentAuthormpolak
    • CommentTime13 Nov 2015
     
    Witam,
    jeśli nie jest za późno to taką grę poproszę dla mnie: $19.95 MONTEZUMA'S REVENGE 16K #

    Dziękuję i pozdrawiam.
    • 19: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime13 Nov 2015 zmieniony
     
    To nie express IC, że jak się spóźnisz to nie wsiądziesz. Maila do Video61 wysyłam wieczorem, więc dopisuję i lista wygląda tak:
    Podsumowanie:
    1. mariuszbox
    - Xenophobe
    - Commando
    - Bruce Lee
    - Mean 18
    2. IRATA4
    - Xenophobe
    3. pabloz1974
    - Commando
    4. Rastan
    - Commando
    - Venture
    - Xenophobe
    5. voy
    - Xenophobe
    6. nosty
    - Commando
    - Venture
    7. string
    - The Great American Cross Country ROAD RACE (dysk/box)
    - Necromancer (cart/box)
    - Xenophobe
    8. mpolak
    - Montezuma's Revenge

    Jeżeli będą jeszcze jacyś spóźnialscy to dzisiaj do 22.00 można się jeszcze zadeklarować, potem proszę już się nie wpisywać.
    • 20: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime19 Nov 2015 zmieniony
     
    Kontakt z Video61 nawiązany. Jest mały zgryz bo na stanie mają w tej chwili tylko 1szt Xenophobe, pozostałe gry są. Drążę temat wyprodukowania satysfakcjonującej nas ilości kartów.
    • 21: CommentAuthornosty
    • CommentTime19 Nov 2015 zmieniony
     
    Mariusz, skoro sprawa jeszcze się toczy, to może dałoby się dopisac do listy Secretum Labyrinth?
    Właśnie się ukazało.
    ->link<-
    • 22: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    A czy ja mógłbym się zapisać na 1 szt. Xenophobe?
    Przepraszam za spóźnienie, ale nie skojarzyłem, że Video61 to Ci co mają Xenophobe'a :/
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    I ja też bym chciał... na Xenophobe :)
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    byłem pierwszy :-P
    a tak na poważnie to mamy w takim razie problem ,jeżeli do produkcji Xenophobe z jakichś przyczyn by nie doszło ,to zakupić mogę "Commando".
    • 25: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime20 Nov 2015 zmieniony
     
    Jest odpowiedź w sprawie Xenophobe: "they have to be hand made, i have more being built right now. they should be here in about 3-4 weeks. Lance"

    No więc jest czas. Przedłużamy zatem deklaracje do końca listopada - po tym czasie definitywnie zamykam listę z tego względu, że ilość cartów jest jak widać limitowana i po prostu muszę podać konkretną liczbę jaką chcemy zakupić. Oczywiście dopisujemy mono i wieczora do listy.

    IRATA4 - powinno być dobrze :)
    Nosty - w zasadzie to miałem rzucić temat Secretum Labyrinth bo także zauważyłem, że się na dniach urodziło. Uzupełniam Twoją deklarację o tę pozycję.

    Reasumując, zgłaszajcie deklaracje lub je uzupełniajcie jeszcze przez te 10 dni (sam też to robię). Na dzień dzisiejszy lista wygląda tak:

    1. mariuszbox
    - Xenophobe
    - Commando
    - Bruce Lee
    - Mean 18
    - Midi Maze
    - Venture
    - Secretum Labyrinth
    - Matterhorn
    - Space Journey
    - Speedo cartridge
    2. IRATA4
    - Xenophobe
    3. pabloz1974
    - Commando
    4. Rastan
    - Commando
    - Venture
    - Xenophobe
    5. voy
    - Xenophobe
    6. nosty
    - Commando
    - Venture
    - Secretum Labyrinth
    7. string
    - The Great American Cross Country ROAD RACE (dysk/box)
    - Necromancer (cart/box)
    - Xenophobe
    8. mpolak
    - Montezuma's Revenge
    9. mono
    - Xenophobe
    10. wieczor
    - Xenophobe

    Mam nadzieję, że Lance z Video61 nie zaprotestuje - jakiś rok temu chciałem u niego zakupić trochę gadżetów to mi odpisał, że kompletowanie zamówienia zajmie jakieś 2-3 MIESIĄCE (odszukanie itd.) i lepiej żebym zamówił mniej?!

    Wyślę mu zaktualizowane zestawienie żeby potwierdził na 100% dostępność cartów z Xenophobe.

    OK - to teraz mam też prywatę. Jeżeli ktokolwiek z Was miałby na zbyciu YOOMP!'a (najchętniej zamiana ale kasa też wchodzi w grę) to proszę o kontakt
  1.  
    Poproszę 1 szt. Xenophobe.
    • 27: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    1. mariuszbox
    - Xenophobe
    - Commando
    - Bruce Lee
    - Mean 18
    - Midi Maze
    - Venture
    - Secretum Labyrinth
    - Matterhorn
    - Space Journey
    - Speedo cartridge
    2. IRATA4
    - Xenophobe
    3. pabloz1974
    - Commando
    4. Rastan
    - Commando
    - Venture
    - Xenophobe
    5. voy
    - Xenophobe
    6. nosty
    - Commando
    - Venture
    - Secretum Labyrinth
    7. string
    - The Great American Cross Country ROAD RACE (dysk/box)
    - Necromancer (cart/box)
    - Xenophobe
    8. mpolak
    - Montezuma's Revenge
    9. mono
    - Xenophobe
    10. wieczor
    - Xenophobe
    11. Czarny_faraon
    - Xenophobe
    • 28:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Nov 2015
     
    Yoomp'a ciężko zdobyć, coś to tym wiem ;)
    • 29: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime21 Nov 2015 zmieniony
     
    Na dzień dzisiejszy Video61 potwierdziło wyprodukowanie dla nas 8 szt Xenophobe i rezerwację wszystkich pozycji z ostatniej listy powyżej. Dadzą znać jak będą gotowe. Z końcem miesiąca zaczniemy zbiórkę $
    • 30:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime25 Nov 2015
     
    A $ idzie w górę... :(
    • 31: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime26 Nov 2015
     
    Po pierwszym grudnia ma spaść :)
    • 32: CommentAuthormono
    • CommentTime30 Nov 2015
     
    To gdzie przekazać środki?
    • 33: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime1 Dec 2015 zmieniony
     
    Ok, czas deklaracji minął. $$ proszę abyście przekazywali na moje konto PayPal bemwwytnijtokozakmaupawytnijtogmaildotcom (dot=.) WAŻNE - proszę użyć opcji "Send money to friends or family" w przeciwnym wypadku PayPal obciąży mnie prowizją za przelew i trzeba będzie wpłatę uzupełnić lub zwracam pieniądze pomniejszone o pobrane przez PayPal prowizje. W pierwszym rzucie zbieramy na zakup gier, ponieważ przesyłka na terenie USA Video61<>Polamer będzie darmowa. Kiedy paczka znajdzie się w Polamerze dostanę wycenę przesyłki do Polski i wtedy wpłacamy za fracht do kraju. Od razu powiem, że są dwie opcje: droga morska - wolniejsza (20-30dni) ale tańsza oraz droga lotnicza - znacznie szybsza (4-7dni) ale też i droższa. Jak tylko to będzie możliwe, podam jakie są stawki i demokratycznie zadecydujecie. Jak wcześniej wyjaśniłem koszty dzielimy przez ilość uczestników przedsięwzięcia. Niemniej proszę abyście się jeszcze wstrzymali z wpłatami do czasu aż Video61 potwierdzi mi ostatecznie wyprodukowanie zamówionych cartów Xenophobe. Póki co na podany wyżej adres mailowy możecie przesłać wiadomości testowe, które potwierdzą prawidłowe odczytanie adresu.
    • 34: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime7 Dec 2015 zmieniony
     
    Trzy osoby potwierdziły adres. Nadal czekamy na dostępność Xenophobe. Na pytanie o postępy w produkcji (jakiś tydzień temu) otrzymałem odpowiedź:
    "its coming along. i had to order a large amount of titles. so i hope in a few more weeks to have what i need.i will keep you informed.

    lance"

    Więc czekamy.
    • 35:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime8 Dec 2015
     
    Trzy osoby potwierdziły adres.

    Ja dziś wysłałem e-mail.
    • 36: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime11 Dec 2015
     
    Jak dotąd 6 osób potwierdziło zdolność wpłaty mamony.
    • 37: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime16 Dec 2015 zmieniony
     
    Wolno idzie ta produkcja:
    "...so far all i have gotten in from my huge order is one xenophobe, and 6 space harriers. i will keep you up to date.

    lance"

    Właściciel Video61 napisał, że zamówił ponad 200 cartów ok. 20-30 różnych tytułów, a że carty są robione ręcznie to trwa to długo :(
    "...the order is for over 200 carts, at least 20-30 different titles, all have to be hand made. so it always goes slow.

    lance"

    Więc czekamy.
    • 38: CommentAuthormono
    • CommentTime16 Dec 2015
     
    Niech przeniosą produkcję do Polski :)
    • 39: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime16 Dec 2015
     
    Za drogo.
    • 40: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime18 Dec 2015
     
    7 osób potwierdziło adres.
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Dec 2015
     
    no dobra ,potwierdziłem adres ,od kiedy można wpłacać kaskę ?
    muszę wiedzieć wcześniej ponieważ nie korzystam z ofert Bankowych ani z kart płatniczych aczkolwiek kolega pomoże ,Banki są dobre by napad zrobić a nie kasę tam trzymać , siopa ,mamona,pieniądze,diengi tylko namacalne a nie wirtualne czy też plastikowe ,po ch... mają wiedzieć ile mam i na co wydaję ?
    No wyrzuciłem to z siebie .
    • 42: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime24 Jan 2016 zmieniony
     
    Temat cały czas żyje, ale nie powiem że idzie jak z płatka. Wydaje mi się, że ten biznes z szyldem Video61 to czysto hobbystyczna impreza a nie prężnie działająca firemka. Na kolejne zapytanie o postępy w produkcji otrzymałem właśnie taką odpowiedź:
    "hi Mariusz,

    we are not close. we have ran into production issues. i am trying to over come that now. sorry about the delay. the order was huge, much larger than normal. all of these carts have to be hand made. i wil keep you informed.

    lance"

    Trochę zaczyna mnie to hobbystyczne podejście irytować (no ile może trwać zrobienie kilkunastu cartów, bo głównie chodzi o Xenophobe i Commando, pozostałe pozycje są na stanie), ale chyba niestety nie ma innej alternatywy.
    • 43: CommentAuthorDUCATI
    • CommentTime25 Jan 2016
     
    WIEDZE, ZE NIE STOSUJA SIE DO NIETYKIETY. JA BYM U TAKICH TYPKOW NIE KUPOWAL.. :p
    • 44:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime25 Jan 2016
     
    Równie dobrze może to trwać miesiąc jak i pół roku. W lutym ma trafić do sprzedaży Amok Bots, może wszystkie moce przerobowe poszły na produkcję właśnie tych?
    Niech wyślą części i sami sobie polutujemy i złożymy, może będzie nawet taniej :)
    • 45: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime23 Mar 2016 zmieniony
     
    Na wstępie akcji stwierdziłem, że nie widzę powodu dla którego zakupy nie mogłyby dojść do skutku - teraz widzę, wygląda na to, że problemem jest samo Video61.
    Wysłałem dziś jedno z kolejnych zapytań o stan naszego zamówienia:

    "On Mar 22, 2016, at 7:34 PM, Mariusz wrote:

    Hi Lance,

    We just need 8 Xenophobie carts to complete our order but four months have passed and we still didn't get them. This waiting is quite frustrating. I hope you have good news.

    Regards
    Mariusz"

    .... i otrzymałem niemal natychmiastową odpowiedź:

    "hi mariusz,

    and its really, really, really frustrating for me to. i am very sorry. sometimes things happen that are beyond our control. for months now, every board, every e-prom, every file, every burner we have used on xenophobe has failed. this has happened to us on other titles in the past. in the past we have over came it eventually, this time its a real stumper.
    if we can get it running again, i will let you know.

    lance
    www.atarisales.com"

    No i czekamy :(
    • 46: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    Zabłysło światełko w tunelu! Właśnie napisał do mnie właściciel Video61 takimi oto słowy:
    " after 32 different e-prom suppliers, 8 different e-prom burners, 4 different 8-bit computers, so many recopies of the files and master e-proms i lost count, yesterday i produced, verified perfect check sum, and extensive play tested 13 good xenophobe e-proms. what happened, i do not know. what went wrong and where, i do not know. has stuff like this happened before, yes, to this extent, never.
    i have been sweating bullets over this for about 8-10 months. now i am contacting my person who builds these for me. i am ordering more e-proms, from the same place as the last order, and crossing my fingers, and i am going to get a huge bunch made.
    thanks for your patience, if you still want them, as soon as they get in, i will let you know."

    W związku z tym, że minęło już sporo czasu, proszę aby wszyscy chętni z listy poniżej potwierdzili swoje rezerwacje. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby coś zamówić to jest to dobry moment.

    1. mariuszbox
    - Xenophobe
    - Commando
    - Bruce Lee
    - Mean 18
    - Midi Maze
    - Venture
    - Secretum Labyrinth
    - Matterhorn
    - Space Journey
    - Speedo cartridge
    2. IRATA4
    - Xenophobe
    3. pabloz1974
    - Commando
    4. Rastan
    - Commando
    - Venture
    - Xenophobe
    5. voy
    - Xenophobe
    6. nosty
    - Commando
    - Venture
    - Secretum Labyrinth
    7. string
    - The Great American Cross Country ROAD RACE (dysk/box)
    - Necromancer (cart/box)
    - Xenophobe
    8. mpolak
    - Montezuma's Revenge
    9. mono
    - Xenophobe
    10. wieczor
    - Xenophobe
    11. Czarny_faraon
    - Xenophobe
    • 47:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    potwierdzam
    • 48: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    Dzięki. Widzę IRATA4 że nie śpisz po nocach :)
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    doba za krótka by wszystko ogarnąć .
    • 50:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    To dałnlołdy niech wystawi, fachowiec od macania owiec...