atarionline.pl Poszukuję kilka tytułów gier + tytuł czasopisma. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorXavier_Velo
    • CommentTime14 Dec 2015 zmieniony
     
    Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum. Staram się odtworzyć swoją kolekcję gier z Atari, przynajmniej jako romów do emulatora. Swoje dyskietki sprzedałem dawno temu niestety. Nie podejrzewałem, że kiedyś będę chciał do tego wracać. Udało mi się przypomnieć i odszukać większość tytułów w jakie grałem na Atari, ale kilka siedzi mi w głowie i za nic nie mogę ich odszukać. Zostały same harcorowe, same strzępy wspomnień. Dodam tylko, że we wszystkie te gry grałem w pierwszej połowie lat 90 na Atari 800 XE. Wiem, że pamięć potrafi płatać figle, więc wszelkie informacje proszę traktować jako niepewne. Tak więc po kolei:

    1. Zręcznościówka, w której była opcja dla 2 graczy. Jeden kierował łodzią podwodną, a drugi niszczycielem. Cała akcja działa się na jednym ekranie. Niszczyciel zrzucał bomby głębinowe, łódź strzelała rakietami. Opcja gry z komputerem też zdaje się była. Widok był jak w Seafoxie. Gra była na cartridge'u o ile ma to jakieś znaczenie.

    2. Gra którą miałem na pożyczonej kasecie, nosiła tytuł Rambo (nie znalazłem jej oczywiście pod takim tytułem). Wyglądała jak Gun Law i być może była to ta gra, nie mam pewności. Czy zetknął się ktoś z was z takim tytułem dla Gun Law, jak Rambo? Jedyne co mi utkwiło w głowie to duże latające ostrza pił (takich wielkich jak od krajzegi) jako jedne z przeskadzajek. W Gun Law są podobne latające spodki, jednakże dziwi mnie dlaczego miałbym je zapamiętać jako piły. Stąd całe zamieszanie.

    3. Wydaje mi się, że miałem grę w której bohater wyglądał jak ten ze Space Lobsters (nie było to Crumble's Crisis). Była jeszcze jakaś inna z tym bohaterem?

    4. Gra na kopercie dyskietki opisana jako Indiana Jones (i znów nie znalazłem podobnej gry o tym tytule, więc to pewnie czyjś wymysł). Proste kolory jak w BASIC'u: niebieski i biały. Jakiś ludzik, może drzewa, jakieś stwory z maczugami. I tyle pamiętam, gra się zepsuła - błąd G4 o ile dobrze pamiętam. Raz się odpaliła i tyle. Na tej samej dyskietce kojarzy mi się, że był bodajże Master of the Lamps (też nie wiem, czy to coś da, ale może ktoś hurtowo kopiował takie dyskietki). Wiem, wiem chwytam się wszystkiego, ale tak mi jakoś utkwiła ta gra w głowie. Ciekaw jestem co mnie ominęło :)

    5. Gra której rozgrywka kojarzy mi się z Bomb Jackiem. Kolorystyka brązowa, coś jak logo LucasGames z Ediolona chociażby. Bohater gry zajmował dosyć dużą część ekranu (w przeciwieństwie do małego Bomb Jacka), wyglądał trochę jak Batman. Nie jestem pewien, czy gra działa się na jednym ekranie, czy też chodziło się po kilku, w każdym razie chodziło o zbieranie jakich monet, czy czegoś takiego. Wszystko działo się w jakiejś jaskini.

    6. I na koniec. Poszukuję tytułu gazety, w której były opisy kilkudziesięciu gier, wyłącznie z Atari. Dużo map, opisy fabuł. Miałem ją bez okładki, więc nie jestem sobie w stanie przypomnieć tytułu. Były tak opisy takich gier jak: Pitfall 2 (mapa), Eidolon (mapa), Action Biker (mapa), The Last V8, Submarine Commander (w gazetce były odwrócone screeny z gry), Starquake, Chop Suey, Ninja (chyba mapa) i wiele innych. Jeśli ktoś ma skan to poproszę o kontakt, ewentualnie link.

    Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

    P.S. A na marginesie zamieszczam skan mapy do Feuda, może się komuś przyda. Przypłaciłem jej rysowanie zapaleniem spojówek :) Proszę zamieszczać do woli. Oryginał mam do dziś :) Pozdrawiam wszystkich Atarowców.
    • 2:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime15 Dec 2015
     
    Witam!

    1. Wygląda jak Fire One!, ale tam nie opcji na 2 graczy, no i nie była oryginalnie na kartridżu.

    3. Jeszcze była nieoficjalna przeróbka Crumble's Crisis, pt. Shithead in the Space Temple.

    5. Little Devil?

    6. Komputer - 44 gry na Atari.
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Dec 2015 zmieniony
     
    4. Dwukolorowy Indiana Jones to może być Aztec, ale tam nie ma postaci z maczugami ->link<-
    3. Bohater ze Space Lobsters występuje też w Time Runner, ale to już Atari ST i Amiga ->link<-
  1.  
    @Krótki

    1. To niestety nie Fire One! Wygląda zupełnie obco. Ale z tą opcją na 2 graczy to też mogłem sobie coś wymyślić, także proszę tego nie brać za pewnik. Możliwe, że niszczycielem sterował komputer.

    3. Taki fajny tytuł z pewnością bym zapamiętał ;) Nie miałem jej. Możliwe, że znowu sobie coś wymyśliłem.

    5. I tu bingo. Na 99% to ta gra. A kolor jaskini pomylił mi się kolorem postaci. Choć tego nie sprecyzowałem, to właśnie tło pamiętałem jako brązowe, ale wiadomo jak to jest z pamięcią.

    6. I drugie bingo :) To ta gazetka, ciekawe jest w końcu zobaczyć okładkę pisma (znalazłem już na stronie :) ) które się zna na wylot po tylu latach. Sama gazetka też dawno gdzieś przepadła.

    Wielkie dzięki

    @ s2325

    3. Dobrze wiedzieć, ale nie miałem styczności, ani z ST ani z Amigą.

    4. To niestety nie Aztec. Widok był raczej z góry i przedstawiał jakieś malutkie postacie.

    Również dzięki za zainteresowanie.
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime15 Dec 2015
     
    Dziękuję za mapkę do Feuda. Z grami niestety nie pomogę :/
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Dec 2015
     
    Z góry pod takim kątem, że widać tylko kapelusz czy z góry pod ukosem w tzw. rzucie izometrycznym gdzie widać całą postać?
    • 7: CommentAuthorXavier_Velo
    • CommentTime15 Dec 2015 zmieniony
     
    @mono

    :) cieszę się, mam nadzieję że się przyda.

    @s2325

    Z tą grą to jest tak, że widziałem ją raz dosłownie i się zepsuła, wydaje mi się, że raczej z góry. A te ludziki z maczugami to nie wiem czy mi się nie zlały w pamięci gobliny z Archona przypadkiem. Zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest przypadkiem Indiana Jones - Pyramids of Giza, bo znalazłem dziś screen gdzie jest grafika oprócz tekstu: ->link<-
    Dotychczas trafiałem na tę grę, ale widziałem screeny tylko z tekstem. Pasowałoby to, bo pamiętam, że grafika była bardzo prosta. Tylko, że cały czas mi się wydaje, że ekran był niebieski, ale znów wiadomo zawodna pamięć :)
    • 8:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime15 Dec 2015
     
    1. A, to może Seawolf II? Jest tryb dla dwóch graczy, ale obaj sterują łodziami podwodnymi.
  2.  
    @Krótki

    Możliwe, że to Seawolf II. Wygląda podobnie, nie powiem. Ta cała reszta mogła mi się pomylić z jakimś innym tytułem (było tego trochę). Także dzięki.

    Numery 1, 3, 5 i 6 można uznać za zamknięte. Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły
  3.  
    Witam po latach. Przeglądając na wiki artykuł o Synapse Software trafiłem na numer 1 z tej listy - to Nautilus :)