atarionline.pl HI SCORE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Jan 2018
     
    userbar jest wyswietlany np. w stopkach na forum - tam gdzie mozna umieszczac obrazki w stopkach:

    przyklad:

    ->link<-


    odswiez - za kazdym razem bedzie inny userbar

    szkoda ze nie na AOnline...
    • 2: CommentAuthorScalak
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    Witam,

    XXL: "pewnie niewiele osob wie ale majac sio2bt niektore gry moga bezposrednio zapisywac score do systemu (podobnie jest z WiFi Prime)... chociaz ja preferuje kod datamatrix."

    stąd szybkie pytania: jakie? I co trzeba zrobić by to hulało?

    Pozdrawiam
    Scalak
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    SmartDevice: SIO DDEVIC: $45, SIO commands: URL Submission (id:$55)

    najlepiej przeczytaj dokumentacje na stronie Montezumy

    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    > stąd szybkie pytania: jakie?

    Aktualnie dwie mają taką funkcję:

    ->link<-
    ->link<-

    Jest jeszcze "Planetary Defence 2012":
    ->link<-
    Ale ta gra nie używa HSC-Cafe, tylko ma swoję własną listę Hi-Score:
    ->link<-
    Ciekawostką jest to, że gra używa urządzenia CIO B: , którego obsługa jest wbudowana do emulatora Colleen (Android).
    Wersja gry zamieszczona w SIO2BT.zip korzysta z napisanego przeze mnie sterownika urządzenia B:, komunikującego się przez SIO ze smartfonem. Przy czym w samej grze nie musiałem kompletnie nic zmieniać :)

    > I co trzeba zrobić by to hulało?

    W appce SIO2BT trzeba w ustawieniach uaktywnić Smart Device.
    • 5: CommentAuthorScalak
    • CommentTime3 Apr 2018 zmieniony
     
    @xxl:
    dzięki za podpowiedź. czyli rozumiem, że w apce Montezumy odpalam tryb Smart i by rekord leciał poprzez URL musi być odpowiednio zmodyfikowana gra? Jeśli tak to spytam z punktu widzenia gracza - starczy pobrać z Twojego HSC dowolną grę, pyknąć i rekordzik z automatu ląduje na liście (nick sparowany z urządzeniem u Montezumy?) ;) ?
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    dowolna gre obslugujaca ta metode :-)
    • 7:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    Tak łatwo to nie jest.
    Jak pisałem wyżej - zmodyfikowane są w tej chwili tylko dwie gry, a sam mechanizm automatyzuje tylko przekazywanie URL-a do przeglądarki. To znaczy, że tak czy siak musisz się zarejestrować w serwisie XXL-a, bo przeglądarka zapyta Cię o login i hasło. "Smart Device" (SmartDevice: SIO DDEVIC: $45, SIO commands: URL Submission (id:$55)) obsługiwane jest też w RespeQt i w Androidowym AspeQt.

    Alternatywa to DataMatrix. Wtedy masz jednak krok pośredni - trzeba dodatkową appką (ja używam NeoReader) zrobić zdjęcie telewizorowi, a appka przekaże URL-a do przeglądarki.
    Gier dostosowanych do DataMatrix jest więcej, ale nie wszystkie gry w HSC Cafe są obsługiwane. Dla większości gier musisz samemu wprowadzić swój wynik na stronie:
    ->link<-
    Czyli cała zabawa zakłada uczciwość graczy.

    Inaczej jest w przypadku "Planetary Defence 2012".
    Gra wysyła do serwera również nick użytkownika i specjalny kod, który sprawdzany jest po stronie serwera i po weryfikacji wynik automatycznie umieszczany jest na "Leaderboard". Patrząc na wpisy, mam jednak wrażenie, że większość z nich to rezultat pracy hackerów...
    • 8: CommentAuthorScalak
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Widzę, że upłynie jeszcze sporo wody w Wiśle nim rozwiązanie się spopularyzuje.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Dec 2019
     
    Odśnieżam temat, bo może jacyś nowi gracze albo autorzy gier będą chcieli dołączyć.

    A żeby post nie był "na sucho" to informacja o tym, że niektórzy dla grania gotowi są poświęcić się całkowicie, całe życie podporządkować byciu mistrzem:

    ->link<-

    - Chodzi o moje zamiłowanie do rywalizacji, bardzo chcę być najlepszy, czuję wręcz żądzę wygrywania. Muszę mieć również jakiś talent - są przecież ludzie, którzy spędzają przy komputerze tyle samo czasu, a jednak nie udaje się im tyle osiągnąć. Niemniej włożyłem w to naprawdę dużo pracy, poświęciłem profesjonalnemu graniu ostatnie sześć lat. 


    Tylko gratyfikacja inna. U nas satysfakcja, a tam:

    pensja profesjonalnego gracza w "LOL"-a to w Europie 150-200 tys. euro rocznie
    • 10:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime1 Nov 2021 zmieniony
     
    Trochę od ostatniego opisu "Jak się bawi w HISCORES CAFE?" minęło.

    Dziś mamy wspaniałe urządzenie jakim jest FujiNet (tak zachwalam go, choć nie mam :P)
    Czy i jak mogę go wykorzystać do zapisywania i odczytywania wyników dla swojej gry? Mówiąc krótko, chcę aby Kret miał możliwość korzystania z HISCORES CAFE, bez konieczności generowania kodu QR.
    Czy HiSC posiada jakieś API? Czy można wczytać listę najlepszych dla konkretnej gry (najlepiej po x wyników na stronę)? Jak zapisać wynik korzystając z FujiNet w HiSC?

    Uzasadnienie: Nie chcę budować osobnego serwera tylko dla Kreta. A nie czuję się na tyle konkurencyjny i kompetentny, by tworzyć nowy portal do HiScores :)

    PS. Domena HISCORES.PL (.COM.PL i .EU) jest wolna - tak tylko mówię :P ale i tak uważam, że lepiej by brzmiało hiscores.atarionline.pl :P (serio, nie mam nic do XXL.ATARI.PL)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2021
     
    Jeżeli potrafisz wykonać - zrób to, miejsce u nas się znajdzie.
    • 12:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime4 Nov 2021 zmieniony
     
    Ale superowo. Nie spodziewałem się tego.

    Po napisaniu posta, odezwał się do mnie Mr. Krzysztof D. i poinformował mnie, że @Bocianu "knuje" z API do HSC.
    Projekt nie jest jeszcze ukończony (https://gitlab.com/bocianu/fujinet_hsc ) ale idzie do przodu jak burza. Można już zalogować użytkownika i (chyba) przesłać wynik - wszystko na razie, jako osobne pliczki XEX (oczywiście, są też źródełka w MADzi)

    Jako że, nie jestem (jeszcze) posiadaczem real HW, korzystam z projektu fujinet-pc. Okazało się, że korzystając z emulacji, nie można było się zalogować do HSC. Jednak Bocianu (Mistrz ;) ) zarzucił temat (dokładniej issue) w projekcie fujinet-pc. Następnego dnia wszystko już działało.
    Dla posiadaczy urządzenia FUJINET ten problem nie występuje (brawo Wy)

    Poniżej krótki filmik prezentujący projekt:


    Super, że sprawa jest już w toku.

    @Kaz: Ciekawa propozycja, jednak nie wiem, czy jestem godzien takiego wyzwania. Muszę to przemyśleć :) Kiedyś potrafiłem, nie wiem jak teraz :P
    • 13:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime7 Nov 2021 zmieniony
     
    Nie wiem, czy Wam wiadomo...

    Bocianu ukończył FujiNet API do High Score Cafe dla MAD Pascala pod małe Atari :)

    Biblioteka wraz z przykładami użycia została umieszczona w jego autorskim zestawie rozszerzeń BLIBS, która dostępna jest tutaj ->link<-

    Dla użytkowników FujiNet dostępny jest też program do przeglądania list wyników HSC na Atari. Pod adresem fujinet.pl w katalogu networking, znajduje się program o nazwie hsc_conf.xex



    Jego użycie jest bardzo proste. Po uruchomieniu programu, musimy zalogować się do serwisu HSC naciskając START i podając swój Login oraz Hasło. Po tej operacji można przeglądać zawartość serwisu naciskając SELECT. Jest też możliwość manualnego podania swojego wyniku w tablicach rekordów HSC oraz usunięcie ostatniego.





    Program wykorzystuje pliki cookie, które przechowywane są na karcie SD włożonej do FujiNet. Dzięki czemu, jeżeli jakakolwiek gra lub program wykorzystuje API HSC, automatycznie loguje użytkownika do serwisu HSC.

    ---

    (mam nadzieję, że XXL nie będzie miał mi za złe poniższego tekstu)

    HSC na potrzeby małego Atari planuje wprowadzenie grafik AtasciiArt, którymi można upiększyć listy wyników, niezależnie dla każdej gry. Z tego co mi wiadomo, jest to w fazie projektowania, gdyż jeszcze żaden użytkownik nie przygotował takiego ekranu.

    Żaden? Hehe, jestem pierwszy. Stąd pozwoliłem sobie, wziąć udział w rozwoju tej części serwisu.

    Przygotowałem kilka domyślnych screenów, które dla mniej kreatywnych, będą dostępne do użytku lub też, wzorując się na nich, będzie można dostosować je do własnej wizji.

    Zamysł jest prosty. API HSC pozwala wysłać do urządzenia końcowego gotowy ekran z wynikami danej gry.
    Dzięki prostemu w konstrukcji plikowi w formacie JSON, można skonfigurować, jak HSC będzie dodawał wyniki do ekranu AtasciiArt.

    Przykładowe screeny przedstawiam poniżej. Szału nie ma, ale od czegoś trzeba zacząć :) Arty powstały pod Atari Font Makerem z użyciem standartowego zestawu znaków Atari. AFM w ekranie roboczym ma 26 linii ekranowych, stąd górna i dolna przestrzeń na poniższych zrzutach.









    Nie obyło się też (a w gruncie rzeczy, od tego się zaczęło) bez kreciej nuty, którą stworzyłem w dwóch wersjach, delikatnie się różniących :)





    Do Kreta powstał też przykładowy plik konfiguracyjny, który zamieściłem w załączniku (dla chętnych)


    EDIT: Poprzedni plik zawierał złą składnie i kilka drobnych błędów. W załączniku umieściłem poprawiony plik :)


    Plik konfiguracyjny winien być dla większości zrozumiały, ze względu na oddające sens nazwy pól, jednak jedno z nich, wymaga wtajemniczenia (w senie "co poeta ma na myśli") Tu zacytuje swój email do XXLa:

    Jedyne co może wymagać pewnego wyjaśnienia to to, że każda linia wyniku jest osobno opisana. To celowy zabieg.
    W definicji pojedynczej linii, przewidziałem pola takie jak:
    - 'place' - miejsce
    - 'nick' - ksywa
    - 'score' - wynik, który może być interpretowany jako liczba punktów lub czas
    - 'date' - data wpisu, można określić jej format
    - 'inversLine' - efekt oczywisty, lecz stosowany dla całej linii.

    Myślę, że atrybut 'inversLine" można zaimplementować do każdego pola indywidualnie.

    Każde pole może mieć atrybuty:
    - przesunięcie względem pozycji x całej linii
    - szerokość
    - justowanie
    - wypełnienie określonym znakiem

    W przypadku pola 'nick' dochodzi jeszcze zestaw akceptowalnych znaków oraz dwa, opcjonalne atrybuty 'uppercase' i 'lowercase', które odpowiednio konwertują nick użytkownika.


    I to chyba tyle na chwilę obecną.
    • 14: CommentAuthormono
    • CommentTime7 Nov 2021
     
    Standard nazywa się ATASCII - przez dwa I :)

    Pomysł uważam za świetny i zamierzam wykorzystać w swoich produkcjach.
    • 15:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime7 Nov 2021 zmieniony
     
    @mono: jop, racja ATASCII - mea kulpa. Już poprawiam.

    EDIT: ee.. tylko w jednym miejscu się walnąłem (nie poklikło literków ;P )
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Nov 2021
     
    Piękna rzecz! Dzięki PeBe za konkretny, rzeczowy opis i wszelkie linki i screenshoty. To się nadaje na artek na główną stronę!
    • 17:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime7 Nov 2021
     
    Cóż, to moje przekleństwo i atut jednocześnie - perfekcjonizm ;)

    Teoretycznie już można zrobić z tego artykuł. Podstawa już działa, a AtasciiArt dla HSC to "ficzer" który właśnie powstaje.

    Dopracował bym trochę opis, bo są skróty myślowe i byłoby GIT.
    • 18:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime7 Nov 2021
     
    @Bocianu: Jeśli masz jakieś zastrzeżenia, co do opisu związanego z HSC API, daj znać proszę. Dokonam korekt przed ewentualną publikacją jako artykuł na łamach AOL.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Nov 2021
     
    Pewnie, działaj i podsyłaj na maila.
    • 20:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime14 Nov 2021 zmieniony
     
    XXL koduje :) a ja... knuje XD

    Przez ostatnie dwa dni, siedziałem nad fontami AtasciArt. Nie jestem w tym (jakimś) mistrzem, ale... udało mi się skroić, kilka nawet całkiem znośnych literek.

    Square Bold


    Square Slim


    Round


    Handwrite


    Cosmic


    Cosmic Line


    Powyższe fonty to czyste Atasci - dla nich jest przeznaczenie w HSC AtasciArt Generator :) ale, o tym, kiedy indziej.

    Poniżej, kilka odmian fonta Handwrite, już z przystosowanym zestawem znaków.







    Ostatnia, może wydawać znajoma. Tak, jej użyłem do grafiki FujiNet :P ( tu ->link<- )

    Font zostały zrobione w... no? w czym? :P W Atari Font Maker. Ten program nie przestanie mnie zadziwiać swoją szeroką gamą zastosowań :P

    W załączniku, jak by ktoś chciał, paczuszka ze źródełkami w formacie .atrview czytanym przez AFM (paczka zwiera powyższe screeny)
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Nov 2021
     
    Bomba! No to wkrótce na zoomie będziesz się z tego wszystkiego tłumaczył :P

    Tu możemy zdradzić, że jesteśmy umówieni na Twoją prezentację - żebyś początkującym albo niewiedzącym o co chodzi wytłumaczył na żywo, jak to działa, co to daje, do czego wykorzystać, jak implementować. Xxl oczywiście też zaproszony, jeśli zechce przyjść.
    • 22:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime14 Nov 2021
     
    XXL nie ma innego wyjścia - po prostu bez niego, nie powiem nic :P
    • 23:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime15 Nov 2021 zmieniony
     
    Nudzi mi się... A j***ę sobie fonta :P

    Cosmic Line 2


    Ultra


    Przede mną jeszcze sporo pracy z fontatascami :) Wycinanie, wklejanie, silnik czcionek. Mam nadzieję, że moja wizja wypali.
    • 24:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime16 Nov 2021
     
    Można prosić o dodanie gry Jet Boot Jack do Hi Score Cafe?
    Gra ma różne poziomy tak zwanego skilla wybieranego na początku gry. Ja zwykle gram na pierwszym, jak rozwiązujecie tego typu problem w HSC?
    • 25:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime16 Nov 2021 zmieniony
     
    Samo zgłoszenie gry to do XXLa.
    Istnieją dwa tryby działania HSC. Deweloperski, dla twórców nowych gier, chcących zaimplementować jedną z dwóch technik przekazywania wyników (kod QR, albo API HSC. W tym trybie, tablice wyników nie są dostępne dla wszystkich. Oraz pełna funkcjonalność serwisu HSC.

    Jeśli chodzi o możliwość rozróżnienia rozgrywki, też jest taka możliwość. Dla każde typu, tworzone jest osobne ID w HSC.
    Poza tym, do funkcjonowania tablic wyników, a konkretniej ich wyświetlania (w przeglądarce) potrzebne jest przygotowanie bannera. Szablon dostępny jest na stronie HSC. Jak masz zdolności graficzne, możesz taki banner przygotować sam, ale jest też opcja przygotowania go przez zaprzyjaźnionego grafika.
    No i nowość, AtasciArt. Tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ale (zaznaczyć trzeba) nie jest to wymagane do podstawowego działania usługi HSC.
    o tym, jak przygotować taką templatke, będę pisał jeszcze artykół zapewne, a jak coś, będzie spotkanie na Zoomie (data, bliżej nieokreślona)

    Jeśli chodzi o kwestię przesyłania wyników, rozwiązaniem dla gier które nie mają zaimplementowanego API HSC oraz kodu QR, jest ręczne dodawanie osiągniętego wyniku.
    Można to zrobić na stronie HSC, albo za pośrednictwem natywnego programu na Atari od Bocianu HSC_C9NF. XEX dostępnego w sieci Fujinet.

    Sorki za ewentualne błędy autokorekty
    • 26:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime16 Nov 2021
     
    OK. Czyli kwestia banera jest blokerem.
    Nie wiem czy to potrzebuje jakichś wielkich zdolności, baner może być z elementów gry ściągnięty.

    Chciałem w coś bić rekordy, w co lubię grać.
    A Moon Patrol - która to wersja obowiązuje?
    • 27:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime16 Nov 2021
     
    Blokerem, jak blokerem. Po prostu, aby go wyświetlić na stronie, i aby ładnie wyglądał, trzeba go przygotować. Tak jak piszesz, może to być zrobione z elementów gry, jak tylko umiesz je zadowalająco połączyć to... do dzieła.

    Co do Moon Patrol, to chyba nasza najbardziej znana wersja (chyba nawet jedyna) Jeżeli, miałaby być jakaś specjalna to byłoby to jakoś oznaczone (chyba)
    • 28:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime16 Nov 2021 zmieniony
     
    Czyli ta?:
    • 29:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime16 Nov 2021
     
    Czy raczej ta?:
    • 30:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime16 Nov 2021
     
    Raczej nie ten, bo strasznie trudny.
    • 31:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime16 Nov 2021
     
    @George: Nie mam pewności, ale stawiam na nr.2 (tą uznaję za klasyczną/najbardziej podstawową :) )
    • 32:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime16 Nov 2021
     
    Ja tą pierwszą chyba widziałem najpierw, na automatach.
    Dla mnie jest podstawowa, ale chyba za dobra grafa na atari, przynajmniej w tamtych czasach.
    Dobra, to będę grał w nr. 2 jak mówisz :)
    • 33:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime16 Nov 2021
     
    Co do Jet Boot Jack, daj nam trochę czasu, proszę.
    Jak ogarniemy z XXLem kwestię AtasciArt dla HSC, to przygotuję coś dla JBJ :) Będziesz mógł bić rekordy i je zapisywać w HSC :)
    • 34:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime16 Nov 2021
     
    PS. Właśnie sprawdziłem dostępne na AOL wersje Moon Patrol. Są trzy, z czego jedna to strzelanka z samolotem (raczej nie o ten Moon Patrol Tobie chodziło :) )
    Jeden jest ten, który uważasz za trudny (jedzie się czołgiem w lewą stronę) i drugi to właśnie ten, który ja, uznaję za ten właściwy, czyli ten w który, będziesz grał. Mam więcej niż 98% pewności (mniej niż 100%) że to jest ten, co jest na HSC.
    • 35:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime16 Nov 2021
     
    To pograłem w Moon Patrol, widzę trzeba poćwiczyć. Ale muzyczka w tej wersji trochę męcząca :)
    • 36:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime17 Nov 2021
     
    To graj w wersję na 5200 - w nią właśnie grałem za młodu ^_^
    • 37:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime24 Nov 2021
     
    High Score Cafe AtasciiArt Generator jest już zrobiony, a nawet gotowy.

    Do dyspozycji przekazuję dokumentację, którą opracowałem ( ->link<- )
    Na chwilę obecną, skupia się ona na dwóch aspektach:
    Jak tworzyć pliki konfiguracyjne dla HSC AAG?
    Jak to działa? Czyli coś dla deweloperów.

    XXL jest właśnie w fazie wdrażania rozwiązań po swojej stronie i niebawem będzie już można obejrzeć na małym Atari, ekrany z wynikami gier :P
    Jest też opcja, że tak wygenerowany ekran, będzie można wyświetlić w przeglądarce. Ale o tym, kiedy indziej.

    Przede mną jeszcze parę "drobiazgów" do ogarnięcia:
    - prezentacja na KWASa
    - samouczki, w tym przykłady implementacji w swoich produkcjach
    - program do przeglądania HSC AAG na ATARI
    - artykuł na AOL

    Ostatnie trzy punkty, będę szykował po KWASie, gdzie będę chciał zebrać informacje tak, by przygotować samouczki na tyle sprawne, by nie było problemów z ich zrozumieniem.

    Więcej info po KWASie. Teraz czasu mam nie wiele :(
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Nov 2021
     
    Brawo! Keep going and smiling :)
    • 39:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime25 Nov 2021 zmieniony
     
    Mały duży smaczek. Wygenerowane przez HSC AAG dla WWW :)

    ->link<-

    PS. Szkoda, że nie pokazał się obrazek tutaj, tylko jako link :(

    Tytuł gry, jest generowany z użyciem AtasciiFont. Linia w inwersie, wyglądająca jak nieco wulgarny separator :P tak naprawdę jest linią w której prezentowany jest rodzaj rozgrywki.

    Wracając do tytułu. Pewnie niektórzy zapytają, lub nawet zauważą, że nie każdy tytuł się zmieści w jednej linii, co wtedy?
    Nic :P Choć miejsca jest na tyle w defaultowym screenie to napis zostanie ucięty. Tak jest i tak będzie.
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Nov 2021
     
    Żeby pojawił się obrazek, musi mieć końcówkę nazwy jako PNG, GIF, JPG, etc.
    • 41:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime26 Nov 2021
     
    Tak, jednak chciałem, aby ten obrazek by wygenerowany przez HSC AAG (na żywo), a z tego co widzę, jest on zapisany i wrzucony tutaj.
    Tego chyba już to forum nie umie :(
    • 42:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime28 Nov 2021
     
    Dla chętnych, dostarczam linki do prezentacji, która odbyła się na KWASie #24 (dn. 27.11.2021)

    Prezentacja na Gugle ->link<-

    Prezentacja w formacie PDF ->link<-

    Linki z prezentacji
    Hi Score Cafe ->link<-

    GitHub Projektu: ->link<-
    • 43:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime28 Nov 2021 zmieniony
     
    Jak najbardziej można pokazać od razu wynik z hsc tutaj, tylko trzeba troszkę to nasze biedne forum oszukać:


    • 44:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime28 Nov 2021
     
    @pirx: hehe. Ty "oszukałeś" biedne forum, a ja, nadal nie wiem, jak to zrobiłeś :D

    Właśnie zaktualizowałem AtasciArt Generator. Dodałem obsługę definicji kolorów (rejestry od 708-712 ATARI) Opisuje go atrybut `colors`, który musi być umieszczony w definicji layoutu (lub sub layoutu)
    Obecnie skrypt potrafi wygenerować obraz PNG z użyciem atrybutu `colors`. Działa zacnie.
    W generowany PNGu rejestry 709 i 710 nie są ze sobą "powiązane", jak to ma miejsce w ATARI, tzn. kolor tła nie determinuje koloru liter.

    Jeszcze tylko poinformować XXLa o wprowadzonych zmianach i będzie gitara.

    Już niebawem przygotuję artykuł o tym "Jak korzystać z HSC AAG we własnych produkcjach"

    Postaram się nie zawieść :)
    • 45:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime28 Nov 2021
     
    Tylko moim zdaniem powinno być więcej miejsc do wpisów np. 100 pozycji, bo jak kilku dobrych graczy wykręci wysokie wyniki, to reszta graczy nie będzie miała już takiej możliwości.
    • 46:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime28 Nov 2021
     
    Będę rozmawiał z XXL na temat stronicowania wyników. Wtedy ograniczeń raczej nie będzie (no, może do 1k wyników :D)
    • 47:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime28 Nov 2021
     
    @pebe - na końcu URLa trzeba dopisać "&.jpg"
    pehap oleje taką zmienną a forum "myszli", że to obrazek. "&.png" pewnie by było bardziej koszerne.
    • 48:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime29 Nov 2021 zmieniony
     
    a to Ci spryciule. Nie wpadłbym :D
    Zdecydowanie, opcja PNG bardziej koszerna XD
    • 49:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime7 Dec 2021
     
    • 50:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime8 Dec 2021
     
    "Game doesn't exist"
    or
    "No such game" <-- krótsze i się zmieści na ekranie