atarionline.pl Boulder Dash ATR z własnymi komnatami - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    20 lat temu zrobiłem zestaw własnych komnat (około 25) opartych na pomyśle "maksymalnej liczby diamentów" do zdobycia (da się około 1400-1500 z komanty) oraz "najdłuższego czasu interesującej gry". Mam je teraz w formacie Boulder Dash Construction Kit - zakupiłem właśnie SIO2SD i mam ich kopię w ATR.
    Jednak odpalanie tego w inny sposób, niż z zapisanego stanu jest męczące:
    DYSK1: odpalenie BDCK, wybranie game, zmiana obrazu dyskietki, odczekanie na możliwość ładowania i załadowanie pakietu "game". Do tego po każdym naciśnięciu START trzeba nacisnąć Return, żeby można było wybierać numer komnaty. Wybierać można tylko w górę, co jeszcze bardziej męczy.
    Zauważyłem jednak, że całkiem sporo powstało klonów w postaci gotowych pakietów do uruchomienia (czy to exe, czy to całodyskowe). Jest gdzieś jakiś tutorial jak się zabrać za integrację moich komnat w gotowy pakiecik? Jakieś wskazówki?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    Jezeli jest to po angielsku, bo nigdy takiego tekstu nie spotkalem po polsku, a kiedys szukalem.

    Jezeli dalej mialbys problem to podeslij kopie, a ktorys z magikow od programowania powinien zrobic wersje samouruchamialna. Ostatnio podobny problem byl z Robbo Konstruktorem i Poklik napisal po prostu wlasny edytor na PC, ktory wyrzuca gotowy kod z komnatami.
    • 3: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    Nie mam żadnych problemów z eng (w zasadzie to pracuję jako tłumacz techniczny ENG i programista :) tylko nie udało mi się wyguglać nic sensownego. Od 1986 (kiedy pojawiła się w domu 800XL) bawiłem się w pisanie i kombinowanie z róznymi rzeczami, ale głównie w językach wyższego poziomu. Ale w edycję obrazów plików, QMEG-OS i Turbo Freezer też się bawiłem. Postaram się teraz przelecieć wszystkie dyski jakie mi się ostały, może coś ciekawego znajdę (mój brat kilka bzdurek napisał, które raczej szeroko się nie rozeszły).
    Na razie szukam jednak info o tym BD, bo przy okazji bym się czeogś nauczył :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    Niedawno zdaje sie, ze TeBe pomagal Tezzowi dolaczyc obrazek do BD i podkolorowana czolowke. Moze bedzie cos wiedzial wiecej na ten temat.