atarionline.pl Wykład Krolla o Atari 16/32-bit (UJ, Kraków) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorAdam
    • CommentTime30 Nov 2016
     
    Jutro (w czwartek) w Krakowie o 19:00 w Instytucie Kultury UJ odbędzie się wykład atarowca Krolla pod tytułem "Lata świetności komputerów Atari 16/32-bitowych". Wstęp wolny.

    "Wykład będzie dotyczył historii firmy Atari, jej rozwoju, począwszy od pierwszych automatów do gier poprzez ewolucję ich konsol a skończywszy na komputerach domowych. Zostanie przedstawione pojawienie się pierwszych komputerów 8-bitowych 800 XL, 65 XE i 130 XE poprzez rozwój serii Atari ST (komputery 16-bitowe), skończywszy na ostatnim modelu 32-bitowym Atari Falcon 030. Główny nacisk zostanie położony na komputery 16/32-bitowe z prezentacją ich możliwości.

    Dr inż. Piotr Mietniowski - wykładowca w Katedrze Elektroniki na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH. Regularnie współpracuje z czasopismem "Retrokomp".

    Wstęp wolny

    Instytut Kultury / Łojasiewicza 4
    1 grudnia 2016 (czwartek) / godz. 19:00
    sala konferencyjna"


    Strona wydarzenia na Facebooku:
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Dec 2016
     
    Fajna sprawa, Piotrek przygotował w pewnym sensie prezentację jaka mi chodziła po głowie od wielu lat, aż jestem ciekawy jak podszedł do tematu.
    ...jednak nie przekonam się teraz, bo nie dam rady :(
    • 3: CommentAuthormarekp
    • CommentTime1 Dec 2016
     
    Trochę późno to info :-(
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 Dec 2016
     
    Ciekawe co Kroll powie o Atari...?
    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime1 Dec 2016
     

    marekp:

    Trochę późno to info :-(

    A cóż ja na to mogę poradzić? Napisałem na forum jakiś kwadrans po tym, jak się dowiedziałem.
    • 6: CommentAuthormarekp
    • CommentTime1 Dec 2016
     
    To nie była pretensja do Ciebie. Domyślam się, że gdybyś wiedział wcześniej to byś wcześniej o tym napisał. Po prostu stwierdziłem fakt i szkoda mi, że nie będę miał okazji Krolla posłuchać.
  1.  
    Będzie jakieś video z tego wykładu?
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Dec 2016 zmieniony
     
    @marekp, ja dałem Adamowi info zaraz jak się pojawiło na fb, więc chyba późno się ogólnie pojawiło.


    Właśnie wideo chętnie obejrzę ;)
    • 9: CommentAuthorKroll
    • CommentTime5 Dec 2016
     
    Otoz prezentacja byla zrobiona przeze mnie w powerpoincie i mam zrobionego pdf, Organizowal to UJ, niestety wyklad nie byl nagrywany. Nie bylo duzo osob, ale ogolnie wypadlo bardzo dobrze i bylo zainteresowanie, pytania i itp

    Kroll
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime6 Dec 2016
     
    No to chyba możesz wrzucić tutaj tego PDF-a :) Chyba że jest za duży - najwyżej umieści się na Pigwie.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Dec 2016
     
    @Kroll, gratulacje! Świetnie że się udało i że było zainteresowanie. Czekamy na PDFa;)
    • 12: CommentAuthorKroll
    • CommentTime6 Dec 2016
     
    Witam,

    plik PDF ma 3 MB to nie jest za duzy i moge go wrzucic, na razie wolalbym na haslo :), kazdy zainteresowany niech pisze do mnie e-mail.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Feb 2018 zmieniony
     
    Jest i film z wykładu!