atarionline.pl Wykład o Atari w Krakowie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Dec 2016
     
    Zapraszam na mój wykład o polskich grach tekstowych na Atari w Krakowie, czwartek, godzina 19.00 na Uniwerku Jagielońskim. Szczegóły na plakacie.

    • 2:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime20 Dec 2016 zmieniony
     
    @KAZ, w czwartek przed Świętami, na campusie UJ?;)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Dec 2016
     
    Tak sobie wybralem :P
    • 4:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime21 Dec 2016
     
    Może uda się dotrzeć ale dla mnie to drugi koniec miasta, no chyba że...sam wiesz co;)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Dec 2016 zmieniony
     
    Zapraszam :)
    Kraków to chyba nie Nowy Jork, da sie w miare szybko przejechac?

    Potwierdzone info: bedzie tez Maciek Mendela, wspolautor gry "Dratewka the Shoemaker". On jest nauczycielem informatyki w szkole. I tu ciekawostka... mechanizm gry "Dratewka" jest jednym z cwiczen zaliczeniowym dla uczniow, maja zrobic wersje tej gry na wspolczesnym kompie :). Nawet grafika do tego projektu jest do pobrania, oczywiscie z wersji Atari :D
    • 6:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime22 Dec 2016
     
    To jest ten jeden dzien w miesiacu, kiedy nie moge przyjechac. Szkoda.
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Dec 2016
     
    Jedzie ktos z Łodzi? ...@Nosty wybierasz się?
    • 8: CommentAuthornosty
    • CommentTime22 Dec 2016
     
    Na wykład? Bez przesady.
    Tzn Kaz bez urazy, wierzę, że będzie ciekawy, ale żeby z Łodzi jechać w tygodniu do Krakowa specjalnie na wykład, to musiałby mieć tytuł: "Jak na Atari 130XE stworzyłem pierwszą na świecie świadomą SI" ;)
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime22 Dec 2016
     
    Kaz, no i jak poszło?
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Dec 2016
     
    Właśnie...
    • 11:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime23 Dec 2016
     
    @nosty, myślisz że się nie da? Spróbuj na GRAwitacji!:)
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Dec 2016
     
    @Nosty - nie wiem, komu odpowiadasz, ale chyba nie mnie :)

    @Adam - wyszlo bardzo dobrze. Przybyło kilkanascie osób, w tym z Instytutu Kultury UJ. Był Yerzmyey, był Kroll, był też współautor "Dratewka the Shoemaker" Maciej Mendela (Scalak), którego zaprosiłem. Był też z ojcem 13-letni chlopak, programista :).

    Fajna atmosfera, luźna, ale pytania i rozmowy sensowne i merytoryczne. Do tego było na stole Atari 65XE z kolorowym telewizorem i SIO2SD, na którym można było pograć w gry tekstowe, o których był wykład. Całosc trwała 2h 15 minut, potem Yerzmyey, Piotr, Kroll i ja poszlismy na piwo :)








    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime26 Dec 2016
     
    @ Kaz dawaj znać wcześniej, Kroll też był i paru jeszcze innych!
    • 14:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Dec 2016
     
    Fajnie, szkoda że nie mogłem być...
    Na UJ jest fajna atmosfera, a ludzie kompetentni.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jan 2018 zmieniony
     
    Tym razem daję znać dużo wcześniej :)

    Za 3 tygodnie, 25 stycznia będę miał wykład "Papier jako nośnik danych lat 80/90" w Krakowie, ponownie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie znam jeszcze godziny, ale pewnie jak ostatnio, około 18-19 się zacznie.

    Odnośnie wykładu: będzie dotyczył wszelakich "papierów", które towarzyszyły zjawisku komputeryzacji lat 80/90. Będzie przegląd twórczości domowej młodych wówczas komputerowców (np. notatki z zeszytów szkolnych), scenowe ziny, votki do głosowania na zlotach, amatorskie i półamatorskie gazetki, amatorskie opisy gier, ale także te ze studiów komputerowych, cenniki i reklamy polskich firm lat 80/90. Króko mówiąc - specyficzna dla Polski kultura papierowa.

    Dwa dni później ten wykład odbędzie się też w Warszawie, ale o tym w innym wątku.

    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jan 2018
     
    Update: w Krakowie, ul. Łojasiewicza 4, zacznie się o godzinie 19.00.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Feb 2018 zmieniony
     
    Dostępne już są slajdy i zdjęcia źródłowe (linki w nowince o wykładzie). A dodatkowo przedstawiam bonus - materiał o papierowej grze komputerowej, o której wspominałem w czasie wykładu. Tutaj sam jej współautor Sachy (znany m.in. z organizacji zlotu Load Error) opowiada jak w to grać i ujawnia parę wspominek.

    Mój opis filmiku z YT: "W latach 80-tych nie wszyscy mieli komputery, chociaż bardzo chcieli. Z braku sprzętu programowało się "na sucho", projektowało oprogramowanie w zeszytach, studiowało komputerowe gazetki i samemu je tworzyło. Piotr "Sachy" Sachanowicz i Michał Wiśniewski stworzyli analogową grę na kartkach papieru, która naśladowała rozgrywkę z komputerowej gry "Cobra". W czasie rozmowy obecni byli Piter oraz Kasia Sachanowicz. Filmik nagrał Kaz w Sopocie 10/02/2018, zmontowany we Wrocławiu 17/02/2018 roku."

  1.  
    Xiaomi lepszy ;-)
    • 19: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Feb 2018
     
    Super