atarionline.pl Mp3 jako magnetofon turbo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime19 Jan 2017
     
    Dawno, dawno temu :) Miałem w rękach interfejs Atari na
    magnetofon, taki zwykły nie dedykowany Atari, na TURBO. Wczytywało to się średnio ale działało!. Czy ktoś może posiada takie coś w oryginale?. A może ktoś rozwiną temat i stworzył taki interfejs? Wiem, wiem, poszukaj sobie w necie :( No właśnie nie do końca jest to prawda. Pełno jest przeróbek i interfejsów ale nie do transmisji turbo. Chciałbym móc wgrać do Atari plik,grę w systemie turbo AST UM ATT takie pod SIO z pliku MP3 lub WAV. Oczywiście loadery posiadam :). Wiem że jest to możliwe, ale sam nie poradzę. Pomożecie ???
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Jan 2017 zmieniony
     
    nikt nie pomoże , ja do tej pory nie wiem jak się Atari włącza ...
    od lat nieśmiało proszę o Kung Fu Mastera i też nikt nie napisał ... a mówią że prosta gra i można ;-).
    Mam nadzieję że pomogłem ->link<-

    Założę się że jak niektórzy widzą mój nick pod postem to "uciekają" :-P... a ja jestem wszędzie jak szatan albo ten na górze
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Jan 2017
     
    SIOCart.

    1. wlaczasz komputer, bootuje sie menu w ktorym wybierasz "obraz kasety" i naciskasz START (+OPTION)

    przetestowane? nie.
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime20 Jan 2017 zmieniony
     
    Najprostsze rzeczy najtrudniej znaleźć... z 15 lat temu próbowałem w necie znaleźć jak wczytać program w turbo (lub chociaż w normal-u) na C64 i nie mogłem znaleźć takiej informacji... C64 znajomego trafiło na szafę na kilka lat... i w końcu w 2010 trafiło do mnie - tutaj przeczytasz jak mając magnetofon do Atari z turbo wczytywać z mp3, CD-playera, etc..

    @IRATA4 Mi kiedyś radzili żebym na AOL pytał o interface SIO2PC i też nikt na proste pytania do dziś nie odpowiedział...

    Ciekawe te zdjęcia, szkoda, że opisy ucięte...

    Schemat interface-u do podłączenia zwykłego magnetofonu jako Turbo K.S.O. publikował Zenon w plikowym magazynie Serious - o czym pisałem tutaj.
    • 5: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    ->link<-

    To jest zewnętrzny dekoder turbo pro czytanie turbo s dowolnym magnetofonem, odtwarzaczem MP3 lub CD.

    Zgodność z: AST, ATT, UM, Dolnośląskie T2000, Hard Turbo, Turbo 2000F, czeskie T2000.
    • 6: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    Wielkie dzięki za zainteresowanie panowie. Widać nie tylko ja mam szalone pomysły na Atari :)). IRATA4 pomogłeś bardzo swoim linkiem. Muszę to dokładnie przejrzeć ale znalazłem w nim wzmianki o obsłudze turbo. XXL wiem że takie urządzenie istnieje. Nie testowałem ale poczytałem i uważam że jest super. Tyle że wolałbym wczytywać pliki z dowolnego ustrojstwa z wyjściem audio, tablet, telefon, mp3. QTZ walczyłem kiedyś ostro z kaseta-adapterem, działa i to dobrze. Problem w tym że MUSISZ posiadać fabryczny magnetofon Atari z jakimś wlutowanym turbo inaczej chodzi tylko transmisja normal. A ja chciałbym pominąć fabryczny magnetofon i połączyć płytkę turbo z firmowego XC/XCA12 z interfejsem do zwykłego magnetofonu. Mam taki interfejs firmy AtraX. Pamiętam ;) kupowałem go w Warszawie. Czarne pudełko z czerwoną diodą na środku. Działa do dziś;) Brakuje mu tylko obsługi transmisji turbo. Cholera, miałem taki interfejs w rękach tyle że 20 lat temu :( Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi postaram się wygrzebać ten interfejs z czeluści internetu :)) Wszelkie wskazówki, linki, podpowiedzi mile widziane. Jeszcze raz Dzięki.
    • 7: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    IRATA4 o co chodzi z tym KungFuMaster ? Możesz coś więcej napisać ?
    • 8: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    baktra

    Jesteś Wielki.

    Tylko jak ja to sem roskminiem :))

    Dzięki dam radę. Żartowałem :)
    • 9: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    baktra

    Moją uwagę po analizie twojego linku zwrócił taki tekst. przepraszam za tłumaczenie "automat"


    << 01_2014 Blog Notatki.
    |
    TURBO 2000 - Jiří Richter.
    >>
    Sprzęt CD-LINK.
    Przez Administrator w dniu 1 stycznia 2014 06:39
    Filed Under: Atari

    Czym dokładnie jest link do urządzenia płycie CD?


    Link Hardware CD przeznaczony jest do odtwarzania programu z płyty CD, ale oczywiście, jeśli mamy coś (jak Atari) zapisane w formacie WAV (z turbo 2000) na komputerze i podłączyć linię out (lub, jeśli nie na wyjściu głośnikowym - należy badać, ktoś działa jako drugi inaczej). Cóż, można być naprawdę z nim zrobić wszelkiego rodzaju eksperymentów. Przełącznik służy do podłączenia lewy lub prawy kanał audio. Ponadto może być używany do odtwarzania i rejestrator kaseta nieleczona - znów linii wyjściowej lub głośnik zamiast. ==>> Oryginalne nagrania kasetowe oczywiście nie działają, ponieważ potrzebują filtrów częstotliwościowych magnetofon odróżnić od 0 do 1, dzięki czemu urządzenie to nie jest przeznaczone.<<==

    Chodzi o tekst między strzałkami. Mam to olać czy mam problem z wczytaniem loadera w normalu??? Mogę użyć cartridża. Ale zanim to polutuję dobrze by było wiedzieć.
    • 10: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    I will switch to english for absolute clarity (forgive me, please).

    Under normal circumstances, CD-Link will not work with standard tape records, because obviously, it is not a FSK demodulator.

    There is a possibility (untested with real hardware).

    1. Reconnect one of the wires from COMMAND to GROUND (therefore the CD-LINK will be always in the turbo mode, not only when COMMAND is set to 0. Remember, COMMAND is set to 1 by default). This will also make CD-LINK compatible with Turbo Blizzard.

    2. Convert cassette version of your turbo loader to *non-modulated* standard records. Turgen can do this if you set it in the Preferences dialog ("Do not modulate standard tape records").

    The idea here is to feed the SIO directly with signal that is to be there after FSK demodulation. With a8cas-atari800, it works (if turbo is set to YES), and it should also work with the real hardware.
    • 11: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    Dzięki baktra że śledzisz mój wątek. Jestem po nocnej zmianie nie śpię tylko klikam :) A tu jeszcze do pracy dzisiaj:(( Ogarnę dam znać bo temat mnie interesuje.
    • 12: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    I believe that greater challenge will be dealing with the MOTOR CTRL signal (if you even decide to try).
    • 13: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    Że niby transmisja się przez moment zatrzymuje a atari wyłącza silnik magnetofonu na moment? Tak to może być problem. Ale zobaczymy. Może dlatego 20-lat temu wczytywało mi się tak 5 na 20 gier z tego Turbo pod normalny magnet.
    • 14: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    Spróbuj Ridiculous Reality :-)
    • 15: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    A spróbuję. Draconus to jedna z moich ulubionych gier.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    @ atariki50
    ...tak zażartowałem ,po prostu brakuje tego tytułu na Atari a to Arcade pełną gębą i to takie które mogło by z powodzeniem zagościć na maluszku ,jedyny problem to w sumie sterowanie bo dwa fajery by się zdały ...ale przecież można mieć pod ręką klawiaturę joystick przyssać obok i pykać jak na Automacie ,na Atari gry są krótkie a jako maszyna Arcade mam niezła bazę "salonowych gier"które są dobrze :"Gyrus","Popeye","Arcanoid" lub bardzo dobrze wykonane: "PAC-MAN","MR.DOO","DONKEY KONG".Gdyby udało się przenieść dynamikę tej gry bo w pamięci bez problemu by się zmieściła bez cięć to mieli byśmy jeden z najgrywalniejszych tytułów jakie powstały.

    nie wiem jak z prawami .... ale można by cuś poradzić .
    • 17:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime21 Jan 2017
     
    bo w pamięci bez problemu by się zmieściła bez cięć

    Skąd ta pewność?
    • 18: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime22 Jan 2017
     
    KungFuMaster jest na Atari. Może grafika nie ta. Ale jest.


    ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime22 Jan 2017
     
    Robocop, Batman i Platoon też są na Atari.

    No... są. :)
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Jan 2017
     
    @ dely
    Występują tutaj podobne elementy , każde piętro jest praktycznie takie samo z nielicznymi różnicami ,proste animacje postaci myślę że jedynym problemem to duża liczba postaci na ekranie występujących jednocześnie aczkolwiek chyba można by wykorzystać ich powtarzalność ,np w Ninja jakoś sobie poradzono ...
    @ atariki50
    ... z nazwy jest do momentu włączenia .

    Faktycznie Atari tego nie uciągnie :-(.
    Padaka.
    Komoda ledwo daje radę :


    ...Co innego NES





    Przypomniało mi o pewnym demku
    • 21: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime27 Jan 2017 zmieniony
     
    IRATA4
    Atari faktycznie nie da rady. Tego co pan zamawiał nie ma. Może być czysta. Niech będzie. Taki cytat z filmu :)). Ale może poszedłbyś w kierunku emulatorów???. Tutaj ograniczenia są tylko teorytyczne. Wiem, namów kogoś na konwersję pod emulator. Ale szansa jest :)
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Jan 2017
     
    na 1 mega by poszło,kuźwa właśnie do mnie dotarło iż dla tej jednej gry był bym w stanie zainwestować w VBXE ale musiał to by być arcade perfekt ,na emulatorach staram się nie grać .
    • 23:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    @IRATA4: jakby dobrze pomknimić, to Atarka uciągnie Kung Fu Mastera. Np. na 2600 jest, o: ->link<-
    • 24: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    miker
    Chyba o lepszą grafikę mu chodziło :(
    IRATA4
    Czemu na emulatorze nie?
    Jak się znajdzie ktoś chętny do konwersji to 98% sukcesu.
    A sprzęt trzeba i tak mocno rozbudować. Jak by poszło pod emulatorem to możesz prawie w ciemno zamawiać VBXE.
    Tak przy okazji. Emulator to niestety przyszłość. Ile jeszcze wytrzyma nasz sprzęt? Mnie poszedł zasilacz:( a magnetofon mam w fazie powiedzmy "przeróbki" Emulator mnie ratuje. Może spróbuj, na próbę ;).
    • 25:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    Ojtam, grafikę można podrasować, chodzi o bazę kodową, żeby już się nie zabija od nowa (choć może i można, kto wie).
    • 26: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    miker
    :))