atarionline.pl Aliens from WAVES - gra - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Jan 2017 zmieniony
     
    Aliens from WAVES

    Kilka lat temu wszystko uległo zmianie, dziś już prawie nikt nie pamięta, co się stało i kto zawinił...

    Gdy ziemska cywilizacja kwitła, nikt nie spodziewał się powrotu niemal do epoki ognia...

    Tego dnia zaobserwowano w kosmosie dziwne anomalie, jakiś czas później silny strumień nieznanych fal dokonał ogromnych zniszczeń, komputery i urządzenia elektroniczne uległy spaleniu. Nie wystartowało nic co miało elektronikę, nawet zwykły samochód...

    Wszyscy zastanawiali się, czy był to udany atak, czy też może jakaś cywilizacja próbuje się z nami skontaktować, a coś poszło nie tak?

    Emocje opadły, dlatego ustalono, że jednak warto założyć pokojowe zamiary i należy dokonać próby porozumienia.

    Po kilku miesiącach ziemska cywilizacja powoli stawała na nogi, lecz w oddali poruszały się ku nam obce formy życia. Wysłali sygnał, teraz chcą nas odwiedzić?
    ...a może eksterminować?

    Wysłano w kosmos nasze siły, ale w szyku sugerującym brak wrogich zamiarów.

    Jak przebiegła ta epokowa chwila?



    Niestety jeden z naszych pojazdów przeszedł do frontalnego ataku!

    Jakiś narwaniec, nerwus do kwadratu??

    Po co do nich strzelać? Przecież, może mieli pokojowe zamiary? a może to jedynie uchodźcy z innej galaktyki? Od razu strzelać?

    Tak wybuchł międzygalaktyczny konflikt, który trwa już latami...
    Dziś właściwie mało kto pamięta co się wtedy wydarzyło... o co właściwe poszło?
    A może to jednak oni pierwsi strzelili??
    Kto to wie...
    Czy to istotne skoro żyjemy w stanie permanentnej wojny, biedy i przygnębienia?

    Tymczasem pojawiła się odpowiedź. Samotny i smutny geek, nudził się straszliwie, rozmyślając o tym czy kiedykolwiek znajdzie swoją wybrankę, która również będzie mówić i myśleć o równie niezrozumiałych rzeczach jak on. Jego samotność przyniosła odpowiedź, z racji tego, że nie tracił czasu na imprezowanie udało mu się odczytać wiadomość, która jednak faktycznie znajdowała się w strumieniu fal sprzed paru lat.

    Oto odczytany materiał.

    Konflikt trwa nadal, obie strony ślą swoje siły, by w kosmosie rozgrywać bitwy. Lata upływają, a bezsensowne walki nie mają końca.
    Jedyną nadzieją jesteś Ty! Zasiadając za sterami najnowocześniejszego pojazdu, masz szansę zakończyć konflikt oraz ocalić Ziemię!


    ----
    Aliens from WAVES to gra na Global Game Jam 2017 - PolyJam (tu oddzielny wątek). Tegoroczny temat to WAVES.

    Music: V0yager (brak)

    Graphics: Tdc

    Graphics: Kaz (niebawem...)

    Alien: Zela


    Grę zacząłem kodować w sobotę od 18:00, w sumie jakieś 7h kodowania. Ponieważ mieliśmy problemy techniczne, nie otrzymałem grafiki od Kaza, wiec grafikę na szybko narysowałem na 10 minut przed deadlinem.
  1.  
    Brawo TDC, nareszcie jakaś kosmiczna strzelanka! :)
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Jan 2017
     
    ... ta linia na górze jest super ,dodaje dramatyzmu .
    • 4:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime23 Jan 2017
     
    Czyli to byłeś Ty :)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Jan 2017
     
    Tak to ja;)
    Nie wiem jak to się stało, zawsze robiłem dziwne, niegrywalne i nudne przygodówki, a teraz mimo wszystko zrobiłem strzelankę :D
    • 6:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime23 Jan 2017
     
    ci kurka powiem, że jakby to wypolerować.... :)


    (nie żebym ja miał chęć polerowania swojego....)