atarionline.pl Co Atari ma do PS2? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime20 Mar 2017 zmieniony
     
    Czytając o PS2 ->link<- natknąłem się na informację, że ma ona sporo wspólnego z Atari...

    Chrno:

    Mało, kto jednak wie, że Pan Goto wzorował się na pewnym niewydanym urządzeniu z lat 90-tych a mianowicie chodzi o Atari Falcon 030 Microbox. Był to ostatni PC-et stworzony przez Atari, zanim firma skupiła się na Jaguarze a którego design jest oficjalnie podany w dokumencie patentowym Sony dotyczącym wyglądu PS2.
    ...i jak się okazuje nasi (już) to znaleźli :) ->link<-

    PS. Przypomina mi to jeszcze obudowę IBM PC 300PL Desktop ;)
  1.  
    to chyba każdy fan Atari wiedział. Niebawem odkryjesz, że Amiga to Atari ;)

    Polecam historię Atari pełną niesamowitych ciekawostek:

    ->link<-
    • 3: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime20 Mar 2017
     
    No nie każdy, bo ja nie wiedziałem ;)

    Napisałem przecież, że nasi już to znaleźli (na AOL nie było), zresztą na stronę retroage.net trafiłem po linku promowanym przez tbxx-a...

    O podobieństwie Amigi do Atari pisałem kilka lat temu, ale wtedy nikt mnie nie słuchał...

    Dzięki, poczytam ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime20 Mar 2017
     
    Ja też nie wiedziałem, że obudowa PS2 to jest totalna zżynka z projektu o którym też teraz się dowiedziałem. Bardzo ciekawa sprawa.

    @qtz: a nie opowiadaj, że nikt nie słuchał bo forum wtedy puchło od komentarzy :)

    @cacodemon666: o ile informacje zawarte na tej stronie lubię czasami poczytać, o tyle klimat ogólny tej strony a w szczególności okresowe upolitycznianie wątków zupełnie mi nie leży.
    • 5: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime20 Mar 2017 zmieniony
     
    PS2 jest jakby odwrócone, ale z tego co można przeczytać, to raczej zrzynka oficjalna :) Ciekawe co na to IBM? ;)

    PS ;) W tej Atari Historii Amiga jest wymieniona wyłącznie jako konkurencja, a o Atari Falcon-ie 030/040 Microbox nie ma nawet wzmianki ;)

    Edit: jest tego trochę, ale trzeba poszukać ->link<-

    Edit: O tym też nie wiedziałem: ->link<-
    • 6: CommentAuthorpgru
    • CommentTime20 Mar 2017
     
    Dodam od siebie, że pad z ułamanym drążkiem, uniwersalny do PSX/PS2 i USB działa z Atari 65 XE (adapter Tom+) :-)