atarionline.pl Jeśli ktoś szuka nowego kabla z wtyczką od joysticka. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpgru
    • CommentTime4 Jul 2017
     
    Jako, że podobno nasz rodzimy sprzedawca nie ma już w ofercie, a można gdzieś było przeczytać, że ludzie potrzebują. To taki kabelek można kupić. Np. trzeba szukać 8FT 9 Pin Replacement Cable Cord Wire to Repair Atari FlashBack Controller
    Co prawda nie jest to tanie i chyba taniej kupić po prostu pada(są takie opisane jako zamienniki Segi), ale nie wiadomo czy one mają tyle obsadzonych kabelków.

    Swoją drogą to Atari Flashback sprawiło, że nawet w supermarkecie można kupić coś z logo Atari. Szkoda, że kiepskie wykonanie bo nie ma portu kartridża. Teraz czekam na gry na dyskietkach, kartridżach, kasetach w sklepach :-). Wiem, że może być problem ze wstawieniem, ale możliwe, że gdyby np. seria retro miała dodatkowo wersję na karcie SD(trzeba wreszcie opracować format zabezpieczonych dyskietek) czy była choćby L. z wersją plikową to możliwe, żeby się sprzedała...
    • 2:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime4 Jul 2017
     
    • 3: CommentAuthorpgru
    • CommentTime4 Jul 2017
     
    Tak, ale ktoś mi jakiś czas temu odpisał(jak podałem tą firmę), że podobno nie mają na stanie(jak wielu innych przedmiotów retro w sklepie). Może to się zmieniło? Zresztą takie przedłużacze(jakby w Polsce nie mieli) można też tanio zamówić tylko chyba minimum tysiąc sztuk :-) .
    • 4:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Jul 2017
     
    Jak nie ma u nas przedłużaczy, to na aliexpress są dostępne bez problemu. Trzeba szukać wpisując "przedłużacz sega".

    A jak ktoś ma ochotę na pady, to polecam moje rozwiązanie z padami SNES. Opis na sąsiednim forum:
    ->link<-
    Nie wiem dlaczego, ale wśród Atarowców jest małe zainteresowanie, choć jestem Atarowcem od lat '80-tych i projekt zbudowałem w oparciu o własne doświadczenia właśnie z małego Atari głównie.
    Za to Amigowcy wykupili mi prawie wszystkie zapasy, a wątek na ichnim forum rozwija się bez końca tu:
    ->link<-
    Jak ktoś chętny, to pisać, mam kilka ostatnich sztuk dostępnych od ręki, ale jak by co, to mam też już części do wyprodukowania kolejnej partii, która będzie dostępna po 20 lipca.
    • 5: CommentAuthorpgru
    • CommentTime4 Jul 2017 zmieniony
     
    Twój projekt jest bardzo ciekawy, ale jeśli chodzi o te pady ja bym potrzebował:
    - takiego jak Twój ale z obsługą padów od Term.. kilkunastopinowych(tej "szerokiej" a nie takiej jak Atari)
    - kogoś kto wykonałby mi przelotkę(a w zasadzie dwie lub dwie na jednym kablu z wtyczką wyjściową "szeroką") - właśnie z tego "wąskiego" na "szeroki"(Term.), oraz org. "szerokiego" Famicoma(np. kontroler do Pachicoma) na "szeroki"(Term.)

    Poza tym chyba w świecie Amigi szybciej przyjmują się nowinki. Zobacz, że ja np. nie mogę dostać Dragon Carta(Ethernet na Atari), a na Amigę takie karty jak Ethernet na Zorro czy port drukarki to norma. Zresztą nawet mam opory przed zakupem kolejnego Atari i dodania np. Rapidusa, a z Amigi czekam na Vampire...
    • 6:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Jul 2017
     
    pgru: chodzi Ci jak rozumiem o standard wtyku DB15? Nie ma problemu z taką przelotką do mojego interfejsu, bo we wszystkich tych padach protokół transmisji jest taki sam, różnica to tylko wtyk/gniazdo. Ja tam opisałem jak robić takie przelotki pod inne standardy, więc można zrobić samemu. Ja ewentualnie też mogę wykonać taką przelotkę do zakupionego u mnie interfejsu -kwestia indywidualnego dogadania, wtedy zapraszam już na priv.
    Z wtykami DB15 jest jednak ten kłopot, że tam z tego co się już zdążyłem zorientować niestety nie ma jednego standardu pinout-u. Każdy pad/klon trzeba sprawdzić na jakich pinach co on tam ma i wtedy zrobić odpowiedni kabelek. Z tego powodu nie opisałem tego w podstawowej instrukcji i nie dałem rysunków.
    • 7: CommentAuthorpgru
    • CommentTime4 Jul 2017
     
    Dziękuję za chęci. Osobiście wolałbym żeby ktoś mi to zlutował "od A do Z".

    Co do sprawdzania sygnałów pada - czy nie mógłbym po prostu kupić nowego(albo przesłać pieniądze i pokazać gdzie kupić), sprawdzić w ten sposób, że po prostu rozebrać.

    Acha nie obraź się proszę i dziękuję za chęci - nie wiem czy teraz czy po wakacjach(tak w okolicach połowy października ;-) ), po prostu czasem mogę być w rozjazdach, na plaży etc. Z drugiej strony czasem siadam i coś kupuję zdalnie nawet w wakacje tylko, że nieregularnie.
    • 8:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime5 Jul 2017
     
    Ja te interfejsy produkuję, sprzedaję i będę miał cały czas w ofercie, tak, że jeśli będziesz miał chęć, to zapraszam w dowolnym momencie, z resztą innych zainteresowanych też. Namiary na mnie są tu i na innych forach, wystawiam też na allegro dość regularnie.

    Sam interfejs, to płytka, która załatwia logikę, czyli z jednej strony komunikuje się z padem, a z drugiej strony wystawia sygnały ruchów joysticka. Po drodze są różne tryby pracy dające dodatkowe funkcje typu autofire, skoki na ukos, lewo-prawo do Decathlonu itp.

    W interfejsie jest złącze, do którego podpina się kabelek-przejściówkę pozwalającą podpiąć pod interfejs pady NES/SNES/klony DB9/DB15 i inne niestandardowe.

    Założenie było takie, że najlepsze są pady SNES -są wygodne, fajne, mają najwięcej przycisków możliwych do wykorzystania niezależnie.
    Dlatego wersja podstawowa, którą sprzedaję ma w zestawie interfejs+kabelek do SNES i gratisowo dorzucony chiński klon pada SNES, żeby był komplet i można było odebrać paczkę, podłączyć i od razu grać.

    Jak ktoś ma ochotę posiadać interfejs, ale nie chce chińskiego pada, lub kabelka do SNES, lub chce inny kabelek, lub coś niestandardowego itp, to może się też ze mną skontaktować i mogę zrobić niestandardowy zestaw wedle potrzeb. Wszystko do omówienia i jest tak jak piszesz, że tak czy owak może być "od A do Z".
    Z padami na DB15 jest jednak tak, że nie da się zrobić kabelka w ciemno, dlatego albo można samemu, albo ewentualnie można np. tak, że podesłać do mnie swojego pada, a ja zrobię odpowiedni kabelek, tylko koszty wysyłek się mnożą.

    Tak czy siak, opcji jest wiele, wszystko do dogadania, jak by co to zapraszam na PM.
    • 9: CommentAuthorpgru
    • CommentTime5 Jul 2017 zmieniony
     
    Proszę skontaktuj się ze mną na podany niżej adres e-mail . Chętnie wyślij po prostu numer konta i dane, a ja jak się zdecyduję po prostu wpłacę. Może z padem zrobimy po prostu tak, że ja Ci pokażę gdzie kupić ten co powinien pasować (na znanym portalu aukcyjnym) i dzięki temu oszczędzę na wysyłce(zakup pada u nich a potem dodatkowo wysyłka ode mnie do Ciebie).
    • 10:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime6 Jul 2017
     
    Adres mailowy do mnie masz w moim profilu. Teraz w weekend wyjeżdżam na wakacje, więc temat musi zaczekać. Jak by co to pisz do mnie maila co Cię interesuje, z tym że przeczytam dopiero po 20 lipca. Ewentualnie do soboty jeszcze jestem, ale już zrobić nic nie zdążę.