atarionline.pl Mad Age & This Guy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormac
    • CommentTime27 Oct 2017
     
    Cześć,

    z góry przepraszam za offtop - jeśli zbyt wielki to niech admin skasuje wątek ;) A chciałem napisać o grze Mad Age & This Guy (która niestety nie jest dostępna na Atari, jeszcze?) ale ma trochę wspólnego z tym forum. Głownie to, że dzięki niemu w ogóle powstała, bo tu poznali się dawno temu jej autorzy, czyli Nosty - programista gry, Insert - odpowiedzialny za oprawę graficzną oraz ja - w sumie nie wiem za co odpowiedzialny ;) Sama gra też czerpie garściami z klasycznych gier z Atari, między innymi Boulder Dash, Robbo czy oczywiście Bomberman - i to głównie dlatego chciałem o niej tu napisać, bo jestem ciekaw Waszej opinii o niej.

    Gra jest dostępna na steamie pod adresem: ->link<-

    I aby nie było, że tylko spam reklamowy, to zostawiam też dwa kody na grę do aktywacji na platformie Steamie

    H3N7T-X2**W-JGGEH
    GAG88-4*N44-*I87W

    I aby za łatwo kody nie trafiły do przypadkowych osób, to z kodów usunięto po dwa znaki i zastąpiono znakami *. Oczywiście trzeba je wstawić.
    - pierwszy kod - pierwsza i ostatnia cyfra z tytułu gry nawiązującej do pewnej komedii Juliusza Machulskiego
    - drogi kod - pierwsza i ostatnia litera tytuły polskiej gry na Atari z jaskiniowcem w roli głównej
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime27 Oct 2017
     
    Wykorzystałem kod 2, dzięki :D
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 May 2018 zmieniony
     
    Przegapiłem wcześniej ten wątek, ale dzięki wizycie u Atomowego Wilka już zapoznałem się z grą i faktycznie, widać tam nawiązania do Sokobana, Robbo, a nawet wydaje mi się, że i Lasermanii :)
    Great job people :)



    Fajnie, że Mac, Nosty i Insert tworzą to. Szkoda, że w czasie mojej wizyty zabrakło Nostego, ale co się odwlecze... :P

    Tak wygląda rozgrywka:

    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 May 2018
     
    Mimo najszczerszych chęci i bez urazy ale nie potrafię ustosunkować się do takich pozycji ,chyba dlatego że nie jestem targetem dla takich produkcji , nie gram na smartfonie ani na PC, a jak coś podobnego widzę na PS4 do pobrania -a obok taki Hell's Blade to sami rozumiecie , no ni to Atari ni Ps4 ,na przenośnym sprzęcie bym pograł ale ni ma :-( (na smartfonie nie gram gdyż służy mi jako ekran do Drona) poza tym nie lubię grać na dotyku ,a konsole przenośne są świetne (PSP,VITA,DS,3DS a nawet Dingoo ) .
    Nie wiem nawet po co napisałem tego posta ...

    Fajnie że tworzycie i bardzo fajnie wam to wychodzi, spróbujcie coś zrobić w 3D albo dla VR/a coś na czasie ;-) a będę grał i kupię egzemplarz ,albo na sprzęt z rodziny Atari :-) .
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 May 2018
     
    Chłopaki robią coś większego więc kto wie, może niebawem będziesz miał okazję pograć na wspomnianym sprzęcie;)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2018
     
    Irata - nie ma to jak komentarz na forum retro, że gra w klimatach retro to kicha, a najlepsze są gry na PS4. Sorry, ale pomyliłeś miejsce :P.

    Akurat gry na współczesne konsole to straszna kicha. Każda prawie taka sama, a żeby się w nie wciągnąć to potrzebujesz głębokiej immersji, świetnego sterowania, ultrarealistycznej grafiki, itd. Gdyby obedrzeć te gry z "ułatwień" i "techniczności" to zostałaby kupka nieciekawego byle czego. Hell's Blade? Weź idź na jakieś warsztaty pomachać prawdziwym mieczem, bo ta żenada w grze daje Ci tylko pozory machania :P ;)
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 May 2018
     
    Nie marudź Kaz, IRATA4 teraz uczy się kodować i lada moment zobaczymy jego super grę i będzie ona bardzo retro bo będzie na retro komputerze;)
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2018
     
    Nie marudź TDC, Irata nie zrobi żadnej gry, bo gra na PS4 i nie ma czasu :P
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018 zmieniony
     
    Nie gram na PS4 bo piksluje na Wap Niaka ,kto ma PS4 może sprawdzić aktywność :-) np.Marek Siewior (gramy razem).
    Grę zrobię za 200lat jak się nauczę kodować , a w edytorze się liczą ;-)... w game makerze zrobiłem na PC jakieś 10 lat temu :-p.

    Jakie "Retro" ? jak nie wygląda jak "RETRO" i robią to teraz ... .Ale rozumiem uwagę :-)

    Gry na PS4 są najlepsze i nic tego nie zmieni ,ocierają się o artyzm ,mają to coś ,to coś co ma np :Draconus tyle że w oprawie PS4.



    :-p.
    Wy oglądacie filmy i seriale a ja gram na Atari,Playstation i Nintendo,nic tego nie zmieni ,to moje filmy .
    Najdziwniejsze dla niektórych jest to że nie mam problemu po sesji na Ps4 przesiąść się na Atari i mówić że ładna grafika i fajna gra ...
    Tarkus i tak jest brzydki :-p.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2018
     
    No właśnie widać na tych filmikach, że niczym się nie różnią od bazyliona innych gier tego typu, a grafika i pomysły wtórne do bólu :)
    • 11:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 May 2018
     
    OO Shadow of The Colossus jedna z moich ulubionych gier wszechczasów. Obok Montezumy czy River Raida i wielu innych ofcourse! Ja SOTC to ogrywałem namiętnie na PS2! Na kolejne soniacze też mama w pudle tego klimatycznego ponadczasowego hiciora!

    IRATA4 - ja tez nie mam problemu z przesiadką z PS4 na Atari i zachwycanie się atarowską grafiką. Na razie to ja PS4 używam głównie do indyków (no i Wiesiek 3 i Wolfensteiny)

    Pozdro.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018
     
    @kaz bez urazy ale gadasz bzdury ,akurat te gry są zrobione przez IKONY BRANŻY takie jak Yoko Taro,Fumito Ueda i Ninja Theory gdzie przy Hells Blade mieli wolną rękę ,dzieła wybitne o których świat nigdy nie zapomni :-) .
    @RetroBorsuk
    Polecam nowego Shadow/a ,powinien być przykładem dla innych jak powinien być poprawnie zrobiony REMASTER.

    Ja gram teraz głównie na PS3 gdyż swego czasu bardzo czekałem na ten sprzęt a później dosłownie całą generację przechlałem łącznie z pierwszą PS3 którą nabyłem rok po premierze wraz z LCD jednym z pierwszych Full HD ,jednak nie nacieszyłem się tym zbyt długo gdyż wóda wygrała ,teraz po kolei przechodzę wszystko co chciałem przejść na Ps3 a nie dane mi było ,można by rzec że raj na ziemi :-) ,gier cała masa i w dobrych cenach gdzie moja kolekcja dobija do setki :-) ,do tego ogrywam hiciory z Wii a i o Ps4 nie zapominam tak samo jak PS Vr ...
    Na Atari ograłem praktycznie wszystko , teraz sam chciałbym coś stworzyć ,na początek graficzki , później zabawa z dźwiękiem a w międzyczasie uczę się kodować i może kiedyś ...
    ... nie to żebym nie grał na A8 ,co to to nie ,ale lubię mieć czasem jakąś przerwę tym bardziej że dopracowanych gier z gatunków które lubię jest jak na lekarstwo ... a ile można grac w te same tytuły ,całe moje picie grałem na Atari bo prócz DS/a to jedyny sprzęt który się uchował i katowałem go namiętnie np zagrajcie kiedyś w YOOMPA tak jak ja -gdzie każdy zaliczony etap równał się wypiciem kielicha żołądkowej ...
    Fajnie było ...
    ale czas wytrzeźwieć ,zdjąć klapki z oczu gdyż ..."nie samym Atari człowiek żyje ".
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018 zmieniony
     


    Nieziemski Soundtrack .


    A teraz ogrywam jedynkę na PS3 , ponad 100 godzin i mało .



    Muzyka rozwala tak samo jak i cała gra ... która bawi się graczem ... chciałbym by coś choć w ułamku tak dobrego powstało kiedyś na ATARI i będę do tego dążył ,na Atari można zrobić grę bijącą wszystko co wyszło do tej pory i ja w to wierze,będę próbował gdyż dobrych gier na ten komputer jest tak naprawdę niewiele .

    Nier Automata (PS4) ,gdy uszkodzi się system/złapie wira bądź hakuje muzyka zmienia się w ośmiobitowy odpowiednik -KAŻDA - ciekaw jestem jak by zabrzmiały te kawałki na A8 - no tak prawa autorskie , ale spróbować można
    • 14:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 May 2018
     
    IRATA4 - ja też ogrywam zaległości na PS3 (w przerwach od retro) - teraz Shadow of The Damned. Na WII/WiiU także mam duże zaległości choćby Bayo 2 czy najnowszą Zeldę lub MEtroid Prime 2 i 3 wypadałoby przejść. Metroid Prime 1 to gra kompletna dla mne.

    U mnie jest tak:

    KOCHAM ATARI
    ŚPIĘ Z PRZYJACIÓŁKĄ
    KUMPLUJE SIĘ Z KOMODĄ
    RAZEM CHODZIMY NA AUTOMATY
    I GRAMY NA KONSOLACH :-)
    A KIEDYŚ GRALIŚMY NA PC

    Mam w planach w przyszłości zrobić bloga o najlepszych grach w jakie grałem i zrobiłem sobie wstępną listę bo mnie pytają ludzie nieraz na zlotach. Najlepsza gra w historii? W którą najwięcej grałeś. Bla, bla bla. Wiesz, ciężko określić najlepszą jeżeli grało się na tak wielu platformach od początku branży i przez tyle gatunków... Co lepsze? Gears of War, Herosi 3, Sensible World of Soccer czy Moon Patrol lub Turrican II albo Baldur's Gate 2?. Takie wybory nie do wybrania....

    Chociaż jak przejrzałem moją listę TOP GIER to jedno jest pewne dwa pierwsze miejsca:

    1. Montezuma's Revenge / Preliminary Monty
    2. River Raid

    Obie na Atari - bo to po prostu mój pierwszy, najukochańszy komputer. Cieszę się, jak dziecko jak to na niego dostanę świetny kawałek kodu ale docenię świetny tytuł na każdą inna platformę. Pozdrawiam i miłego giercowania życzę.
  1.  

    RetroBorsuk:

    Chociaż jak przejrzałem moją listę TOP GIER to jedno jest pewne dwa pierwsze miejsca:

    1. Montezuma's Revenge / Preliminary Monty
    2. River Raid

    Obie na Atari


    A grałeś w "Zwęglaj Olimpijczyka"? ;-)
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018 zmieniony
     
    ... Metroid powiadasz ;-)




    Zaliczony :-).
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2018
     
    @kaz bez urazy ale gadasz bzdury ,akurat te gry są zrobione przez IKONY BRANŻY


    Spoko, możesz mieć takie zdanie jak chcesz :D. Nie uraża mnie to, bo co mi przeszkadza, że ktoś poświęca czas na takie badziewia, które robią ikony branży? :D

    DLA MNIE te gry nie wnoszą niczego nowego, ani do rozgrywki, ani narracji, ani do wizualizacji. Rzemiosło dobrze i ładnie wykonane, ale nic ponadto. Zachwyty magazynów żyjących z reklamy tego mnie nie przekonują :) To moje zdanie i nikt nie musi go podzielać :D
    • 18:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 May 2018
     
    IRATA4 - klawo jak cholera!

    Magistrze inżynierze Rafale - nie grałem w Zwęglij Olimpijczyka ale czytałem o tym i myślę, że do TOP TEN wskoczy!

    A co do dwóch Twoich innych gier to jak najbardziej ogrywałem Tensora Trzaskowskiego - dobra gra, kiedyś będzie recka na Retro Na Gazie,

    a co do Duszpasterza Jana Rzygonia to chciałem Ci podziękować za tą grę!

    Możesz zapytać się Larka, że przymierzałem się do recenzji Duszpasterza i gra BARDZO MI SIĘ PODOBA! Szczególnie humor w niej zawarty bardzo pomógł mi jak byłem w szpitalu. Tekstowy wstęp zrobił furrorę wśród pacjentów (miałem ja na PSP na emulcu), a DEFEKACJA weszła na stałe do słownika większości pacjentów. Twoje hobby - Defekacja! Jak minął dzień? Na defekacji! Co dzisiaj Pan porabiał? - Defekowałem! Buhaahaha. Gra przywróciła wielu pacjentów do życia!

    Sama gra jest klimatyczna, śmieszna, trochę hardkorowa z ciekawym interfejsem i ocena spokojnie byłaby jako zielone światło w Retrometrze! Jednak bardzo wielka! W pewnym momencie gdzieś się jednak zaciąłem i nie skończyłem :-( . Może kiedyś wrócę! A może jakiś wywiadzik byśmy trzepnęli Panie Magistrze dla RnG?

    Pozdrawiam
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2018 zmieniony
     
    O! I to jest historia! Dzięki RetroBorsuk za podzielenie się. Żaden magazyn o PS4 tego nie napisze :P, a takie właśnie prawdziwe historie są czymś godnym uwagi, co podkręca! Super!
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018
     
    @Kaz
    ... zagraj a zobaczysz :-)
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2018
     
    Musiałbyś się zemścić na mnie za filmik z Tarkusem, przymusić do grania na PS4, może wtedy ;)
    • 22:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime22 May 2018 zmieniony
     
    @RetroBorsuk



    A wywiadzik to jak już będę sławny ;-)