atarionline.pl Pamięć SIMM - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime11 Nov 2017 zmieniony
     
    Witam. Kupię SIMMY do STe moje odmówiły posłuszeństwa. Kontakt barf811031@gmail.com lub tutaj. Pozdrawiam.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Nov 2017
     
    Gdzies jeszcze mam zapasowe. Tylko gdzie? :)
    • 3:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Nov 2017
     
    Nie chciał bym, żeby w razie niepowodzenia było na mnie, ale ja już kilka razy kupowałem do STE a także do małego Atari SIMMy od gościa z Wrocławia, który na portalu aukcyjnym ma nazwę w postaci numeru telefonu. Wszystkie SIMMy, które u niego kupiłem były w pełni sprawne. On nie wie które zadziałają w STE, więc tu jest może i jakieś ryzyko, nie wiem. Wysyła tak, żeby były równe po prostu i twierdzi, że wszystkie testuje na starym pececie. W każdym razie u mnie bez problemu wszystko śmigało. SIMM 1MB u niego kosztuje 5zł, więc to nie majątek i można zaryzykować wg mnie. Na portalu trzeba wpisać simm 1MB i się znajdzie łatwo.

    Swoją drogą czy każdy SIMM zadziała w STE? Bo czytałem czasem, że ludzie tam coś dobierają, że specjalnie do STE itd. Ja u siebie wkładałem wiele różnych SIMMów od starych pecetów i nie trafiłem na takie które by nie zadziałały. Nawet robiłem eksperyment i wsadziłem cztery SIMMy, każdy inny, wymieszane z 9 kościami i z trzema kościami i wymieszane z różnymi czasami dostępów i też wszystko śmigało. A używałem do testów polecany przez Exxosa program yyart, który zapuszczałem wtedy na kilka godzin i nie było błędów. Odpaliłem też inne programy testujące, odpaliłem kilka dem na 4MB na STE, jakieś gry - tak że wszystko mocno pomęczyłem i nie było żadnych problemów. Ktoś się wypowie jak to jest? Czy to jakieś mity że do Atari muszą być "specjalne" SIMMy? Bo z moich - co prawda niedużych - doświadczeń wynika, że to mity.
    • 4: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime16 Nov 2017
     
    Ja mam gdzieś całe pudełko, ale dopiero w weekend będę mógł poszukać (ach ten czas "wolny") ...