atarionline.pl Poszukiwany programista - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Mar 2010
     
    W starszej wersji wygaszacz mi się włączył – to komplement ;)

    Ja bym sobie życzył aby spadające elementy były animowane płynnie (to nie jest trudne), mogą być zrobione na duszkach jak w Warsaw tetris. To istotne bo czasami dzieją się takie rzeczy jakich gracz nie chce.
    W starej wersji też czasami nie opadały wszystkie kulki.

    Też się przyłączam do tego aby wprowadzić przyspieszenie spadania zamiast natychmiastowego.

    Gierka prosta i bardzo grywalna.
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Mar 2010 zmieniony
     
    Skończyłem grę!

    Tylko że nic się nie stało - przydał by się jakiś ekran z napisem;)

    Do tego w ostatnich etapach bardzo wolno pojawiają się wirusy, warto zobaczyć co się dzieje w tej procedurze.
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Mar 2010
     
    Tu jest wcześniejszy level.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Mar 2010
     
    Poniewaz dzieki uprzejmosci Pawla mam wglad w najnowsze wersje gry to wiem, ze prace trwaja i jest to dobry moment, zeby zglaszac ewentualne poprawki.

    Jest nowa plansza tytulowa, dodana juz zostala muzyka (RMT Mikera), ja od siebie poprosilem o wiecej muzyczek, jak w NES - i Miker bedzie szykowal. Autor czyli Pawel Gugala w wolnych chwilach stara sie poprawic rozne drobiazgi.
    • 5:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime13 Mar 2010 zmieniony
     
    Heh, pytanie czy gra ma w oryginale koniec. Na Youtube są filmiki, gdzie łebki zaczynają od 20-go poziomu i sobie grają tak dalej.

    Np ten tu:


    Ilość wirusów zaczyna się wciąż od 84, pytanie czy coś się innego zmienia.

    Edit: wybaczcie, nie będę robić aż tak "plastikowej" muzy. ;D
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Mar 2010 zmieniony
     
    Nie zostałem poproszony o rady, ale może nie zostanę źle zrozumiany jeśli coś napiszę. Chodzi o optymalizację wydajności tej pętli losującej wirusy. Twój kod może być zrealizowany na wiele sposobów i nie wiem co tam się dzieje. Postaram się jednak dać kilka rad, które będą proste w implementacji a wiele poprawią.
    - zastosuj losowanie oparte o $D20A (nie wiem jak teraz to robisz), pisałem o tym ostatnio odnośnie Action!
    ->link<-

    Warto przebudować tę pętlę w celu optymalizacji:
    - Jeśli stosujesz tam jakieś nieudane biblioteki mnożenia aby ustawić znak w wylosowanym miejscu to wyeliminuj to mnożenie 16 bitowe. Jeśli lubisz matmę to zrób np. tak aby iść po kolejnych adresach i przesuwaj się dodawaniem po x o 1 i po 8 do następnej linii też dodawaniem. Za każdym razem losuj, ale zrób to z rozwagą bo takim sposobem nie będzie to rozkład równomierny (w ramach tego prostokąta), a musisz go zapewnić.
    - jeśli spowolnienie jest związane z trafianiem wylosowanych x i y w zajęte pola to powyższy sposób również to wyeliminuje.
    - jeśli nie lubisz matmy dodawaj sobie puste x i y np. na stos (aby zaoszczędzić pojemność dawaj głównie x a kiedy trzeba y) lub do tablicy (nie trzeba oszczędzać). Potem zrób jeszcze jeden (lub kilka) przebiegów pętli ale tylko po współrzędnych na stosie. Znów przemyśl to aby rozkład był zapewniony (co łatwo zrobić heurystycznie). To rozwiązanie jest szybkie i łatwe do zakodowania, da dobre rezultaty.
    • 7: CommentAuthorpaw
    • CommentTime26 Apr 2010
     
    Chciałbym zaprezentować najnowszą wersję klona gry Dr Mario.
    W porównaniu z poprzednią wersją jest:
    - muzyka od Miker-a
    - poprawiona grafika
    - plus większość zmian postulowanych na forum
    oraz doskonała muzyka od Miker-a.

    Zakładam, że gra osiągnęła już fazę "RELEASE CANDIDATE", niemniej wciąż jestem otwarty uwagi a zwłaszcza na wskazanie ewentualnych błędów.

    i garść odpowiedzi:
    tdc:dobre rady zawsze w cenie :),
    losowanie jest oparte na $D20A, nie ma skomplikowanego algorytmu, ale trochę go podrasowałem powinno być lepiej
    tdc,miker: w tej wersji po 20 poziomie są kolejne, ilość wirusów już się nie zmienia, ekrany z gratulacjami podobnie jak w oryginale są po 5,10,15 i 20 poziomie w MED i HI
    xxl: jest 1 klik jedna zmiana i wolniejsze spadanie
    MaW: jest 1 kolor więcej na ekranie
    jhusak: tak, jestem dumny i cieszę się, że twoje skojarzenia nie poszły w kierunku innego znaczenia tego słowa
    • 8:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime27 Apr 2010
     
    Jeszcze więcej kolorów! Jeszcze więcej kolorów! :D

    Gra zaczyna wyglądać coraz ładniej, ale co mnie wkurzyło: zmuszasz gracza do oderwania ręki od dżojstika - np. wybieram grę jednoosobową i klnę, bo fire nie działa - jak się okazuje, bo muszę ruszyć tyłka by nacisnąć start. Potem kolejne okienko - "latam po wyborach" i intuicyjnie szukam ostaniej opcji, na które bym mógł nacisnąć fire, by rozpocząć grę - a tu znowu ZONK! - rusz d*** do startu (dosłownie).

    Nie no, ja rozumiem, że jest wiosna i wszystkim zależy na tym, by utrzymać zdrową sylwetkę, ale ja chcę wygody, nooo ;-)

    I czy mi się wydaje, czy gra nabrała płynności ??

    Paw, pomyśl o tym wyeliminowaniu start-u.
    • 9:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime27 Apr 2010
     
    bardzo ładna gra:) no i fajna muza.
    mi się podoba, chociaż przyłączam się do postulatu MaW'a.
    ale to nie jest temat na kontunuacje wątku, tylko na newsa (nowa gra zawsze cieszy) - moje zdanie :D

    popykam sobie troszeczkę, dzięki
    • 10: CommentAuthorpustak
    • CommentTime27 Apr 2010
     
    Gratulacje paw świetna gierka.
    Gratulacje miker - elegancka muza bardzo pasuje do gry

    Sprawa opisana przez MaW-a - włączanie przez FIRE przydało by się to wprowadzić i to bardzo. Ewentualnie w menu sterowanie SELECT lub OPTION i wtedy uruchamianie START.

    Zobaczyłem błąd (chyba błąd) na mojej 800XL podczas gratulacji ładnie leża wirusy na drzewie ale idzie z lewa do prawa niewiadomo co kwadrat zmieniajacy sie w cos tam, a chyba ma isc MARIO.

    To tyle gram dalej!!
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 May 2010
     
    @paw - tu są kulturalne dyskusje i kulturalne skojarzenia :) Dlatego lubię AOL.
    • 12: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime1 May 2010
     
    paw - końgratulejszynz za udaną konwersję!
    Moje gratulacje Miker - twoja muzyczka bardzo dobrze pasuje do rozgrywki, aż się chce grać! Widać, jakie znaczenie ma oprawa.
    Przychylam się także do komentarzy o sterowaniu fire/start.
    • 13: CommentAuthorpaw
    • CommentTime4 Oct 2010
     
    aby już zakończyć temat najnowsza, powiedzmy finalna wersja uwzględniająca postulaty dotyczące sterowania także przez fire,
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Oct 2010
     
    Brawo! Czy mozna to uznac za koniec projektu? Bo ja tu z nowinka czekam juz od paru miesiecy :DDD
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Nov 2010
     
    Kolega anonymus napisal:

    Rysunek w newsie natchnął mnie do zrobienia okładki do dr. mario, Nie uważam tego za arcydzieło, zwłaszcza że grafika nie była moja, ale pomyślałem, że może ktoś, kiedyś sobie to wydrukuje i będzie mógł postawić dr. mario na półce ku radości swojej i przyszłych pokoleń:)


    A to rzeczona okladka (2MB, 1800x1800 pikseli):

  1.  
    Te tabletki już się na scenie pojawiały, nawet demo o nich było.

    ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/atari_forever/Varia%20Gfx/doxepin.jpg
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Nov 2010
     
    LOL :)
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Nov 2010
     
    Paw, na Atari Age therealbountybob zglosil konstruktywne uwagi do gry:

    ->link<-

    (Played on 130XE 1050 Mydos/mypicodos PAL)

    On one go the screen went blank apart from a Ghostly Mario, the game played on in the background and then returned to the menu! [Edit played on medium, after level 5 the squarish red outline of a character appeared and scrolled across a black screen, level 10 screen worked ok.]

    The game needs a delay adding between pressing fire on the menu and starting a new go, it's too easy to skip the game options screen by accident.

    I found the Low mode way to easy, and retired after a much too long play, also tried Medium and think this may also be a bit too easy but will play again soon. Fast seemed maybe a bit too hard but managed to get to level 4. I'd suggest make Medium a tad harder and default to this level?! [Edit played again on Medium played through to level 11 may be difficulty is ok, but takes ages to play!]

    If possbile it would be nice if there was a simple sound effect when you completed a line of pieces. Definitely need sound effects when you choose the 'Music Off' option.

    Also the 'flash' between levels is noticable. And what about a pause key


    A Mr.Fish zaproponowal ulepszenia w grafice:

    ->link<-

    ->link<-

    Jak wiec widzisz - Twoj program inspiruje :)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Nov 2010
     
    Miker - padlo pytanie, czy te muzyczki sa gdzies dostepne. Sa?
    • 20:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime28 Nov 2010
     
    Nie, Sp. z o.o. ;)

    W załączniku zzipowane pliki SAP i RMT rzeczonej muzyczki.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2010
     
    Dzieki Miker.
    • 22: CommentAuthorpaw
    • CommentTime11 Mar 2011
     
    po niespodziewanie dobrym wyniku w kazkompo uznałem, że warto upublicznić lekko zmodyfikowaną wersję, która prócz usunięcia kilku błędów i dostosowania prędkości dla komputerów ntsc reaguje na naciskanie klawiszy:
    p - pauza
    n - zmiana muzyki w czasie gry
    m - wyłączenie/włączenie dźwięku
    q - opuszczenie gry
    k - wyłączenie/włączenie "klikania" czyli nie do końca udana próba wydobycia dźwięku z gtia
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Mar 2011
     
    Polubilem ta gre - wrzucam info na glowna.