atarionline.pl Gry tekstowe Level 9 Computing - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormono
    • CommentTime24 Nov 2009 zmieniony
     
    Chciałem sobie zawsze skompletować wszystkie gry tej firmy. Sprawdzając kolejne tytuły wg listy ze strony w Wikipedii okazuje się, że w zbiorach AtariOnline jest PRAWIE WSZYSTKO aż do roku 1989! Brakuje tylko:
    - The Growing Pains of Adrian Mole (for Virgin Games, 1987) - AO zawiera część 1 i 3 tylko, ale chyba komplet jest na Atarimanii,
    - The Saga of Erik the Viking (for Mosaic, 1985) - nigdzie tego nie znalazłem :(
    - Scapeghost (1989) - tego też, choć Atarimania pokazuje, że ten tytuł był w materiałach reklamowych na Atari (!).
    Nowe rzeczy - możliwe, że nigdy na Atari się nie pokazały:
    - The Legend of Billy The Kid (for Ocean Software, 1990; never released) - no ale tu się nie ma co dziwić :)
    - Champion of the Raj (1991)
    - It Came from the Desert (PC port for Cinemaware, 1991)
    Może ktoś coś wie na temat tych tytułów?
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime24 Nov 2009
     
    It Came from the Desert na atari jest - ale st :)
    btw .port PC to żenada, polecam wersję na amigę
    na steka nie widziałem
    zagrywałem się na początku lat 90 w to
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Nov 2009
     
    The Growing Pains jest u nas taki jak na Atarimanii, a OPROCZ tego XEX-i z czescia 1 i 3 :)

    Scapeghost (1989) - rok wydania tej gry sugeruje, ze nigdy sie pewnie nie ukazala, a moze nawet nie powstala. Przypomina mi to moje poszukiwania "Jackal". Byla nawet reklama w Atari User - ze gra jest takze w wersji Atari XL/XE. A potem cisza...

    ->link<-
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime24 Nov 2009 zmieniony
     
    Ha! Na planetemu.net jest Champion of the Raj dla ST, ale dyski 1 i 2 z 3. I Scapeghost też jest.
    Ale w wersji na Amigę są pełne za to chyba po francusku (It came from the desert też jest!)...

    Edit: http://snesorama.us - It came from the desert na Amigę
    Edit 2: http://snesorama.us - Champion of the Raj na Amigę
    Edit 3: http://snesorama.us - Scapeghost na Amigę
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Dec 2009
     
    Tutaj znajduje się archiwum z grami l9c na Atari XL/XE/ST i Amigę (30925226 B). Nie jest jeszcze sprawdzone - są różne wersje programów.
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Feb 2010
     
    Fajne archiwum dotyczące Level9 Computing jest tutaj. Warto poczytać o historii i języku A-Code oraz KAOS i HUGE tutaj.
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Nov 2011
     
    A komodorowcy mają wszystkie części (łącznie ze Scapeghost, ale bez 3 ostatnich, które ukazały się chyba tylko na 16-bit) tutaj.
    • 8:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime11 Nov 2011 zmieniony
     

    Xeen:

    btw .port PC to żenada, polecam wersję na amigę

    Obadaj sobie w wolnej chwili wersję na PC Engine. Jest taka cokolwiek ciekawa... ;)
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime2 Sep 2017
     
    Gra "Scapeghost" zgodnie z informacją na AtariAge została jednak wydana (tyle że nie są tam znane działające egzemplarze), tak wyglądała dyskietka:



    Mike Langer, czyli Homesoft, chyba stracił cierpliwość i niedawno po prostu przekonwertował tę grę z ZX Spectrum:

    Scepeghost - Part I: ->link<-

    Part II: ->link<-

    Part III: ->link<-



    Przypomnę jeszcze tylko, że w 2015 roku Homesoft przeniósł też na Atari "The Saga of Erik the Viking", o którym mowa we wpisie rozpoczynającym ten wątek.
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime3 Sep 2017 zmieniony
     
    Na AtariAge zapytałem Homesofta, ile tekstówek Level 9 Computing przeniósł na małe Atari - lista jest taka:

    - Emerald Isle (with graphics)
    - Growing Pains of Adrian Mole (Part 2 and 4 undumped, Part 3 - fixed graphic problems)
    - The Worm in Paradise (Text Only)
    - Lords of Time (Text Only)
    - Red Moon (Text Only)
    - Price of Magik (Text Only)
    - The Saga of Erik the Viking
    - Scapeghost

    Jego zdaniem Scapeghost był ostatnią brakującą grą i teraz mamy komplet: ->link<-
    • 11: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Sep 2017
     
    Rewelacja! Dzięki za informacje.
    • 12: CommentAuthornosty
    • CommentTime4 Sep 2017
     
    Przyłączam się do podziękowań! Też jestem fanem Level 9 i kolekcjonuję ich gry w formie fizycznej.

    Ciekaw jestem czemu Homesoft konwertował z ZX gry, które ukazały się oficjalnie na Atari (np trylogia Time and Magik). Czyżby się różniły treścią?
    • 13: CommentAuthorAdam
    • CommentTime4 Sep 2017
     

    nosty:

    Ciekaw jestem czemu Homesoft konwertował z ZX gry, które ukazały się oficjalnie na Atari (np trylogia Time and Magik). Czyżby się różniły treścią?

    Dopisałem jeszcze "Emerald Isle (with graphics)", jakoś mi się nie przekleiło za pierwszym razem. W tym przypadku Homesoft przeniósł na Atari wersję z grafiką.
    Przyznaję - nie wiem, czy istnieją jakieś różnice w fabule.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jun 2020 zmieniony
     
    Wpadł mi w ręcę skan "Świata Młodych" z 24 maja 1988 roku, w którym opisywano serial o Adrianie Molu z 1985 roku. U nas też był to hit. Może się komuś przyda do przypomnienia sobie dwóch tekstówek, które mamy na Atari:

    Secret Diary of Adrian Mole: ->link<-

    Growing Pains of Adrian Mole: ->link<-