atarionline.pl pytanie o konsole atari 2600 junior - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime8 May 2018
     
    witam po długiej przerwie.
    Mam pytanie, naszło mnie na sentymenty.
    Mianowicie w 1992 r dostałem od rodziców na komunie klon konsoli atari 2600 junior w którym było wgrane 160 gier .
    chciałbym wrócić do tamtych czasów ze swoimi dziećmi i grac z nimi w 8 bitowe gry.
    Rozglądam się za kupnem oryginalnego Atari 2600 junior i tu moje pytanie czy oryginalne miały w sobie wgrane gry? jeśli tak to czy gdzieś jest lista wgranych gier?
    Może ktoś z Was ma do sprzedania zestawik atari 2600 lub klon juniora .

    Pozdrawiam
    • 2: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime8 May 2018
     
    O ile się nie mylę to tylko klony miały wgrane gry.
    Pamiętaj jednak że podłączanie oryginalnych starych konsol do współczesnych TV jest dość kłopotliwe. By zapoznać dzieciaki z klasycznymi grami polecałbym RetroPi...
    • 3: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime8 May 2018
     
    tzn ze nie da rady podłaczyć konsoli pod kabel antenowy ?
    • 4: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime8 May 2018
     
    2600 jr. nie miał wbudowanych gier, a po kablu antenowym oczywiście będziesz miał obraz i dźwięk.
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 May 2018
     
    da radę,tyle ze kontrast i ostrośc na minimum i nie kazdy tv zaakceptuje sygnał.
    • 6: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime9 May 2018
     
    Jeszcze mam pytanie. Atari 2600 jaki powinien mieć zasilacz- wiem że 9 v 500 mA wtyk mono mini Jack jednak jaki zasilacz ma być transformatorowy czy impulsowy? stabilizowany czy nie
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2018 zmieniony
     



    mam nadzieje że to pomoże :-)
    • 8: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime9 May 2018
     
    Dziekuje
    • 9: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime13 Jun 2018 zmieniony
     
    Jeszcze jedno pytanko. Czy dzojstiki z pegasusa podejdź do konsoli atari 2600
    • 10: CommentAuthortakron27
    • CommentTime13 Jun 2018
     
    wprost - nie, i nawet nie ma co przerabiać w samych padach bo jest za mało żył w przewodzie.
    nie-wprost - da się, poprzez interfejs (S)NESctrl (informacje znajdziesz tu na forum)
    • 11: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime14 Jun 2018
     
    dziekuje
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Jun 2018
     
    W środku A2600 jest stabilizator 7805, który przyjmie do 25V. Można użyć dowolnego zasilacza stabilizowanego 7.5V-12V, min. 0.5A. W przypadku transformatorowego niestabilizowanego to 9-15V. Niemniej napięcie nie może być przemienne.