atarionline.pl Edytor Tekstu do ST z PL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorokult
    • CommentTime20 May 2018
     
    Hej,
    planuję postawić pokazowe stanowisko biurowe z drukarką na ST i szukam edytora tekstu z polskimi znakami diakrytycznymi. Wiem, że są u Paskuda na Pigwie, ale nie ogarniam plików .DIM
    Gdyby ktoś miał obraz spolszczonego 1ST Worda albo inny edytor z polskimi znakami diakrytycznymi to bardzo proszę o podlinkowanie.
    Najlepiej w jakimś łopatologicznym formacie typu .ST lub .MSA
    Programy do DTP też mile widziane.
    • 2: CommentAuthorpiter
    • CommentTime20 May 2018
     
    cześć,

    tu masz odpowiedź: ->link<-

    edytor tekstu Tempus Word, chyba do ściągnięcia jest pełna wersja: ->link<-

    tu masz trochę prostszych:
    ->link<-

    polecam Everest lub UDO lub Qed

    lub podaj adres email to wyślę Tobie Papyrusa jakiegoś

    Jaki masz zestaw? jest monitor mono ? SM124 czy coś takiego ?

    zaraz poproszę Kroll'a aby wszedł tu, on ma wszystko pod ręką i jak coś to podeśle
    • 3: CommentAuthorKroll
    • CommentTime20 May 2018
     
    Czesc,

    Tak dokladnie jak pisze Piter :), jaki masz zestaw ile pamieci ram, drukarka iglowa czy jakas atramentowka. Chcesz to zrobic w oparciu o zwykle fonty rastrowe (tutaj 1St Word bedzie pewnie najlepszy), czy z fontow wektorowych (wspoamniany Tempus Word i Papyrus). Do DTP Calamus wersja 1.09. W razie czego pisz na priv.
    • 4: CommentAuthorokult
    • CommentTime20 May 2018 zmieniony
     
    Jutro ogarnę te linki. Sprzęt to STE 4mega na Genevie i drukarka igłowa.
    NAjlepiej jeśli będzie to program z "epoki". Z okresu świetności ST.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 May 2018
     

    okult:

    planuję postawić pokazowe stanowisko biurowe


    O! A gdzie to ma być i od kiedy?

    Jeżeli chodzi o program z okresu świetności Atari to zdecydowanie tak jak napisał Kroll i Piter - 1st Word. Polskie znaki instaluje się banalnie, jako akcesorium - i wtedy są dostępne nie tylko dla 1st Worda.
    • 6: CommentAuthorKroll
    • CommentTime20 May 2018 zmieniony
     
    Okult:

    piszez ze program z epoki to 1ST Word, mam nawet polskie wersje tego programu, chociaz o konfiguracji piszesz ze masz pstawiona Geneve ladujesz ja z dyskietki, ponadto rozumiem ze monitor mono. Sam uzywalem tego programu jak i drukarki iglowej Star LC-20 (sterownik FX80 jesli dobrze pamietam) na poczatku lat 90-tych i pracowalem na dyskietkach, nie tylko w trybie tekstowym ale i graficznym tutaj mozna by pomyslec o edytorze Signum albo Script, mozliwosci jest sporo.
    Polskie znaki jak pisze KAZ to odpowiednie akcesorium, jest ich kilka :).
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2018
     
    Kroll - ja mam tylko dwa. Jeżeli masz możliwość to podziel się tymi kilkoma.
    • 8: CommentAuthorKroll
    • CommentTime21 May 2018
     
    KAZ: A jakie masz, ja najwyzej cenie sobie i uzywam POL_FONT (odpowiedni plik a Auto oraz CPX), o takiej samej nazwie istnieje jeszcze bodajze inna wersja jako ACC,jest jeszcze Mikolaj Rej Instalator, poszukac musze w swoich archiwach :)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2018
     
    No właśnie te dwa mam. Akurat Mikołaj Rej mi nie odpowiadał, więc używam Pol_Fonta startującego oczywiście z XBoota III :D
    • 10: CommentAuthorokult
    • CommentTime23 May 2018 zmieniony
     
    Kaz, na Pixelu chcę postawić. Gier jest tam od chusteczki, a takiego stanowiska nie widziałem. Przychodzi dużo zgredków ;) z dziećmi to może być ciekawostka.
    No i jeszcze raz poproszę o łopatologiczne rozwiązanie w postaci linka do obrazu .st albo .msa
    Ew będę na Wapniaku to wezmę trochę flopków może ktoś podratuje na miejscu ;)
    • 11: CommentAuthorKroll
    • CommentTime23 May 2018
     
    Na 99% bede na Wapniaku, do tego czasu przygotuje jakies dyskietki, danwno nic nie robilem bez uzycia jakiegokolwiek twartdziela :), czasami trzeba wrocic do podstaw :).
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 May 2018
     
    Okult - super pomysł, a że chyba będę na PH to z chęcią popatrzę na atariDTP w akcji! :)
    • 13: CommentAuthorKroll
    • CommentTime27 May 2018
     
    Okult - na poczatek chcialem sie dowiedziec, jak tam przygotowania sprzetu i softu, masz programik do polskich znakow, o ktorym pisalismy razem z KAZem we wczesniejszych postach, moge Ci taki podeslac w dwoch roznych kodowaniach ktore ja uzywam, albo Polonica czyli standard Calamusa albo ISO. Potrzebujesz obrazy np plikow *.st bo potem nagrywasz je na dyskietce na PC ?
    Ja na 100% bede na wapniaku to sluze swoja pomoca i wiedza, w razie czego pisz na priv.
    • 14: CommentAuthorokult
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    Sprzęt gotowyz softu brak. Za godzinę jestem z Voyem w Warszawie. Do zoby.
    • 15: CommentAuthorKroll
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    spoko, jakis soft wezme ze soba na dyskietkach, wyjezdzamy jutro rano z Krakowa, ogarniemy to :)
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    My już na miejscu :)
    • 17: CommentAuthormartinez
    • CommentTime10 Jun 2018 zmieniony
     
    Byłem wczoraj na PH... "Stanowisko DTP" na Atari powstało i wygląda tak:



    [foto by Mithril/YouTube]
    • 18:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime10 Jun 2018
     
    O to: