atarionline.pl LK Avalon, Roland Pantoła i inni - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGeodeta
    • CommentTime6 Jun 2018 zmieniony
     
    Czy to Panowie czytali...?

    ->link<-

    ->link<-

    Zawsze myślałem ,że LK Avalon to tylko Atari, że nie da się połączyć Atari i C64 aby coś przegrać i że Roland P. jest taki łebski....
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    A czemu uważasz, że Roland Pantoła nie jest łebski?
    • 3: CommentAuthorsis101
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    W latach 90 dość powszechne było przenoszenie w dwie strony danych, głównie grafiki. Nawet na scenie wychodziły te same grafy tworzone na jednym z kompów. Tak więc to żadna nowość. Prawda tez jest taka co tam pisze, żże gdyby ekipa sceny c64 co była wtedy na całym świecie zajęła sie bardziej grami jak to było na atari, to sądzę, że kosmiczne tytuły by były na c64.
    • 4: CommentAuthorGeodeta
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    Kaz - źle zrozumiałeś.. Ja go podziwiam, że sam to wszystko ogarniał... i to przenoszenie grafiki.. dla mnie to news..
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    A tak a propos gierek LK Avalon, to kolega PeriNoid zrobił mi dzisiaj fantastyczną niespodziankę. Przekazał za darmo gry na C64, wydane przez LK Avalon, które zakupił. Sprawdzone, działające. To kawałek historii naszego rodzimego gamedevu, gry spolszczone na polski rynek. Pewnie ode mnie i tak trafią do UBU lab, żeby więcej osób mogło z nich skorzystać. Dzięki PeriNoid!
    • 6: CommentAuthorhubowski
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    @Kaz - piekne okazy! Tak ladnie zachowane wydania dyskowe z LK to juz rzadkosc.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Najpierw idą do Carriona, żeby koledzy ze sceny C64 sobie zdumpowali i zeskanowali, a potem powędrują do Ubu labu.
    • 8: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Feb 2020
     
    Pierwszy link z pierwszego posta już ubity wiec wrzucam z wiki. Może można wywiad opublikować na AOL aby ostatecznie nie wyparował?

    ->link<-

    @Kaz może masz kontakt do autora artykułu i gość da pozwoleństwo na to?
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Feb 2020 zmieniony
     
    Z Łukaszem Saneckim nie mam kontaktu, ale z rozmówcą Januszem Dąbrowskim parę miesięcy temu rozmawiałem w Rzeszowie i nie sądzę, żeby był problem. Janusz to bardzo rozmowny i przyjazny człowiek, który dużo mi opowiedział o Avalonie.



    A przy okazji, rozmowa w Polskim Radio z Maćkiem Miąsikiem, który w XLand zrobił grę "Electro Body", jest też troszkę o Avalonie i Januszu Pelcu:

    ->link<-

    W lutym mija 28 lat od premiery "Electro Body". To jedna z pierwszych polskich gier, które trafiły do światowej dystrybucji. To także kultowy tytuł wspominany jako pierwsza rodzima produkcja wydana w profesjonalny sposób - w pudełku, zawierającym poza grą instrukcję i ścieżkę dźwiękową. Dzieło studia xLand ustępowało zagranicznym grom i nie było pozbawione wad, ale wspominane jest do dziś jako jedna z gier, które otwarły polskim projektantom etap ambitnych gier na komputery PC.

    Z Maciejem Miąsikiem, współautorem "Electro Body", aktualnie produkującym gry w ramach studia Pixel Crow, rozmawiał Przemysław Pawełek.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Mar 2020
     

    Zbyti:

    Może można wywiad opublikować na AOL aby ostatecznie nie wyparował?


    Okazuje się, że wywiad jest też tutaj, nie tylko w archiwum:

    ->link<-
    • 11: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Mar 2020
     
    @Kaz dzięki. Ja już od dawna nie chodzę po polskich stronach C64, myślałem że wszystkie umarły ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Mar 2020
     
    Ja też nie mam czasu, ale link podesłał Carrion.
    • 13: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Mar 2020
     
    No, w Carrionie nadzieja jeżeli chodzi o Commodore a sprawa Polska ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Feb 2021 zmieniony
     
    Usłyszałem ciekawostkę, którą sprzedał mi dzisiaj Mono, przy okazji porównań palet PAL i NTSC. Z kolei Mono słyszał ją od Jad-a (Janusz Dąbrowski z LK Avalon).

    Kiedy LK Avalon wyjechał do USA podpisać umowy na dystrybucję i wydawanie gier, zaprezentował ze swojej strony grę "Misja". Amerykanom się nie spodobała, była "brzydka". Zonk polega na tym, że LK Avalon nie wpadł na to, że gra zrobiona w PAL będzie źle wyglądać na komputerach NTSC...

    No to lecimy porównanko, na trzech pierwszych obrazkach PAL, na trzech ostatnich NTSC:
    • 15: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Feb 2021
     
    Jad nie potwierdza jednak. Musiałem to słyszeć skądinąd, albo w ogóle pamięć mnie zawodzi.
    Pamiętam jednak, że nie jechali podpisywać umów, ale rozmawiać :) To trochę różnica. Chyba, żeby jechali do Chin...
    • 16:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime26 Feb 2021 zmieniony
     
    @Kaz jakiej palety użyłeś do skrinszotów NTSC? Ludzik na tych obrazkach bardzo "odstaje" od reszty tła.

    A wiadomo z którym to dystrybutorem oni tam w USA negocjowali? Według TA 6/91 miałby to być lokalny oddział monachijskiego klubu MAPDA, czy to o nich chodzi?
    • 17: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Feb 2021
     
    Nic więcej nie pamiętam. A i tego co pamiętam nie jestem pewny :/
    • 18:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime26 Feb 2021
     
    N ever
    T his
    S ame
    C olor

    tak mi mówili jak zaczynałem pracę w serwisie RTV 20 lat temu.
    • 19:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime26 Feb 2021
     
    W zasadzie to szkoda, że chcą wydać na rynek amerykański, nie sprawili sobie jakiegoś sprzęta w NTSC (no chyba że). Poza tym player CMC bez przeróbek na wywołanie playera co 60Hz ramkę, też nie gra dobrze.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2021
     

    Krótki:

    @Kaz jakiej palety użyłeś do skrinszotów NTSC? Ludzik na tych obrazkach bardzo "odstaje" od reszty tła.


    Akurat zrzuty zrobiłem z Altirry 3.9, własnej palety nie wczytywałem, zmieniałem tylko w ustawieniach PAL/NTSC.

    Mono - takie historie, które ledwo pamiętamy, są po to, by je weryfikować. Lepiej opowiedzieć coś, co się pamięta jak przez mgłę, żeby potem ludzie mogli podpytać u źródeł i potwierdzić, lub zaprzeczyć, niż żeby ciekawostka miała przepaść na zawsze :D
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jan 2022
     
    W najbliższą niedzielę o 20:00 zapraszamy na spotkanie na zoomie z Januszem "Jad" Dąbrowskim.
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 May 2022
     
    Dla porządku dorzucę tu wywiad z Januszem:

    ->link<-



    oraz pojawiło się jeszcze pytanie od Mono:

    Mono:

    A teraz pytanko - jak była przenoszona muzyka z Atari na Commodore w grach Hans Klos, Klątwa i Władcy Ciemnoty? Zawsze Roland Pantoła podsyłał karteczki i mówił, że przyjdzie za 2 tygodnie? I na czym? Na Voice Trackerze 4 wszystko?


    oraz odpowiedź Jad-a do mnie, więc przeklejam tutaj:

    Jad:

    Muzyka była przenoszona ręcznie z z CMC do Voicetrackera. Roland podsyłał karteczki i ja to przepisywałem, ale nie pamiętam jak było z Klossem. Albo było to tak, że miałem uruchomione obok siebie Atari i C64, patrzyłem na ekran Atari (CMC) i wpisywałem tracki w Voicetrackerze, albo druga możliwość taka, ze Daniel Kleczyński na(prze)pisał muzykę na C64. Ale nie sadzę, on by pewnie jakoś dorobił instrumenty. Ja użyłem takich jakie były domyślne.
    • 23: CommentAuthordhor
    • CommentTime30 May 2022
     
    O matko z córką i innymi świętymi..Muzyka na karteczkach. A młodym teraz bieda, bo facebook nie chodzi... Wiem, bo sam to tak przeżywałem :)