atarionline.pl RetroAge.net - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Aug 2018
     
    Dzięki za odpowiedzi :)
    • 2: CommentAuthortbxx
    • CommentTime20 Aug 2018
     
    W temacie 6 generacji pozostała jeszcze do napisania część 4 - niespodzianka. Niestety 7 generacja to już za wysokie progi jak na mnie :/ Ale możliwe, że wrócę z tematem do prapoczątków.
    • 3: CommentAuthortbxx
    • CommentTime27 Aug 2018
     
    po wpisie o 6 generacji konsol cofamy się w czasie o kilka lat do generacji 5, wraz z recenzją "Mario Kart 64" autorstwa kolegi Jedah'a
    ->link<-

    (ps. portu na małeAtari (niestety) nie stwierdzono)
    • 4: CommentAuthorurborg
    • CommentTime28 Aug 2018
     
    @tbxx

    Na małe Atari nie ma, bo to nie ta generacja sprzętu. Jest za to na Jaguara i nazywa się Atari Karts.
    • 5: CommentAuthortbxx
    • CommentTime28 Aug 2018
     
    Wiem ;) to taki żarcik miał być.

    Atari Karts znam, generacja (5) się zgadza, ale możliwości nadal za małe i gra bardziej przypomina "Street Racer" z SNES'a
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Aug 2018
     
    GAMECUBE -fajna konsolka,Factor5 jako że od samego początku wspierał Gc toteż potrafił z niego sporo wycisnąć, ale dźwięk to Dolby prologic 2 najwyżej takie oszukane 5.1... Ale ta grafika do dziś robi wrażenie.
    • 7: CommentAuthortbxx
    • CommentTime2 Sep 2018
     
    takiego wpisu w temacie Atari a RetroAge jeszcze nie było:
    ->link<-

    mam nadzieję, że nie narobiłem głupich błędów bo wstyd na całe AtariOnline będzie :/
    • 8: CommentAuthortbxx
    • CommentTime8 Sep 2018
     
    Nie wszystko co "ruskie" to "dziadostwo" - recenzja gry "Tetris" na Nintendo Famicom.
    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Sep 2018
     
    Brawo Tomek! :)

    Dla leniwych warto zacytować wstęp tego artka:

    Nie tylko Święci garnki lepią i nie tylko programiści gry piszą. Programista ze mnie żaden, a kilka gier na „małe” Atari już stworzyłem. Dziś pokażę Wam jak taką małą prostą grę można stworzyć sobie samemu, nawet nie posiadając komputera Atari (wystarczy PC).


    Powinieneś ten link wrzucić też do jakiegoś wątku o programowaniu dla początkujących.

    Będzie dalszy ciąg?
    • 10: CommentAuthortbxx
    • CommentTime9 Sep 2018
     
    Jakieś tam pomysły na drugą część w głowie siedzą. Artykuł jak na warunki RetroAge dobrze się "klika", niestety odzew zerowy - więc ciężko mi wywnioskować, czy coś dalej robić i w jakim kierunku. Jak nie będzie innych propozycji, to prawdopodobnie napiszę o "zamianie" cyfr na litery/znaki i coś o edycji znaków.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Sep 2018
     
    Bo to pewnie nie ten target. Chyba nikt nie wchodzi na RetroAge, żeby nauczyć się pisać proste gry na Atari :). Dawaj artek do nas, tutaj po to niektórzy przychodzą :D
    • 12: CommentAuthortbxx
    • CommentTime10 Sep 2018
     
    Niby target nie ten - na RetroAge wchodzi się aby poczytać o grach, a nie jak się tworzy gry. Ale jak już wspomniałem wcześnie - jak na warunki RetroAge artykuł klika się bardzo dobrze.

    Odnośnie "Dawaj artek do nas" - nie ma problemu, jak tam już Wam wygodniej - może być news na Atarionline z linkiem do RetroAge, lub "CTRL+C, CTRL+V" tekstu z RetroAge ;)
    • 13: CommentAuthorpgru
    • CommentTime11 Sep 2018
     
    Moim zdaniem to dobra inicjatywa. Trochę brakuje gier na Atari w stosunku do innych platform, więc być może ktoś coś napisze.

    Innym krokiem, gdzie podobno prace trwają(był wpis tutaj na forum) jest zrobienie nowego odpowiednika AGD na Atari.

    Nie wiem czy ktoś zna Scratcha, ale dość przyszłościowe byłoby, gdyby powstał jakiś kompilator dla Atari. Albo jakiegoś innego w miarę współczesnego języka(wiem, że jest C).
    • 14: CommentAuthortbxx
    • CommentTime8 Oct 2018
     
    Mały przewodnik po konsolach egzotycznych - masa (mam nadzieję, że wartościowego) tekstu:
    ->link<-
    • 15: CommentAuthortbxx
    • CommentTime9 Dec 2018
     
    Prawdopodobnie pierwsza na świecie recenzja gry "Unseen" na Atari Lynx

    ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2018
     




    Recka trochę krótka, bo temat niszowy, małoznany, a dla mnie bardzo ciekawy.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Apr 2019 zmieniony
     
    Koledzy z RETROAGE.NET w czwartek skończyli 13 latek :D
    Gratulacje panowie za wytrwałość, świetne matriały, zarażanie pasją i podziękowania za wieloletnią naszą przyjaźń!!! Oby Wam się serwis dalej rozwijał.

    ->link<-

    • 18: CommentAuthortbxx
    • CommentTime15 Dec 2019
     
    Atari 2600 zaprasza na narty ;)
    ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Dec 2019
     
    Dzięki za reckę Jedah :)
    Chociaż w pierwszym momencie przeczytałem "zaprasza na party", a nie "na narty" :D

    Jedak:

    Z ciekawostek: Skiing był promowany 30 - sekundową reklamą telewizyjną,


    A można gdzieś ją obejrzeć? Link dla leniwych?
    • 20: CommentAuthortbxx
    • CommentTime15 Dec 2019
     
    • 21: CommentAuthorurborg
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Fajna recka. Skiing pamiętam z tych bazarowych klonów Atari 2600 z wbudowanymi grami - Video Computer Console zwane też Rambo. Gra jest też na popularnym kartridżu "32 in 1".
    • 22: CommentAuthortbxx
    • CommentTime29 Dec 2019
     
    Sporty, Klubowe, Marlboro... jakoś nie przypominam sobie z młodości nikogo, kto paliłby "Camele". Ale znam kogoś, co zna kogoś, kto palił - i opowiedział mi to i owo. A "Camele" paliło się albo w toalecie przy mydelniczce, albo w kotłowni przy węglarce. Podobno te palone przy węglarce dawały większego kopa... no ale ja się nie znam...

    ->link<-
    • 23: CommentAuthorVLX
    • CommentTime29 Dec 2019
     
    "Im bardziej wychylimy gałkę joysticka w danym kierunku, tym szybciej lecimy."

    Hmm... to chyba jednak nie tak działa.
    • 24: CommentAuthortbxx
    • CommentTime29 Dec 2019
     
    Jak dobrze pamiętam, każdorazowe wychylenie joysticka w danym kierunku przyspiesza samolocik... fakt, w dobie kontrolerów analogowych trochę niefortunne sformułowanie w recenzji... poprawię z "bardziej wychylimy" na "częściej wychylamy" ;)
    • 25: CommentAuthortbxx
    • CommentTime31 Dec 2019
     
    Dzisiaj "Sylwester", więc będę grał w grę..
    A w jaką?
    W "Tomb Raider"
    Przekopałem wszystkie pudełka z kasetami, dyskietkami oraz kartridżami na Atari - na żadnym z nośników nie znalazłem gry "Tomb Raider". Czyżby to była tak słaba pozycja, że nie zrobili jej na 8bit Atari? Nie szkodzi, zagram w tą najnowszą - "The Rescue Expedition".

    ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    Ha ha, widzę Tomku, że postanowiłeś wskrzesić starą tradycję pisania opisów gier, które nijak się mają do pomysłu autorów gry! :D. Bardzo dobre, uśmiałem się :). To przypomina mi te wszystkie opisy z lat 80/90, które piraci albo dziennikarze pism komputerowych tworzyli bez instrukcji, bez znajomości gry, puszczając wodze fantazji. I to też było czasami bardzo oryginalne albo zabawne.

    Na zachętę dla innych wrzucam fragmenty opisu "The Rescue Expedition" by tbxx:

    tbxx:

    Ambicją pani Livingstone było jednak coś więcej niż rola służącej słynnego męża – gdyż postanowiła nauczyć go przynajmniej podstawowych zasad egzystencji w społeczeństwie, w którym przyszło im żyć. Poranek, dnia w którym to wszystko się zaczęło, mógłby być najzwyklejszym porankiem, najbardziej zwykłego dnia, jakim zazwyczaj przychodzi nam się obudzić. Tą jakże powszechną i przewidywalną zwykłość dnia, miała zakłócić jedynie poranna wizyta „mamusi” na śniadaniu. W związku z czym, pani Livingstone wysłała swojego męża do pobliskiej piekarni celem zakupu siedmiu kajzerek na śniadanie, dla nich oraz „mamusi”.


    tbxx:

    Mniej więcej rok po opisanych wcześniej wydarzeniach, hiszpański rybak, odnalazł na morskiej plaży butelkę z listem o następującej treści: „Wszystkiego dobre, nie szukać. Lingviston”. Ornamenty, którymi ozdobiony został papirus,
    • 27: CommentAuthortbxx
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    Generalnie przy każdej recenzji staram się kultywować tą dającą duże możliwości tradycję polskiego opisywania gier ;)
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    A tutaj Tbxx wrzucił sentymentalny wpis o własnej grze "Noddy" (którą opisywaliśmy na AOL):

    ->link<-
    • 29: CommentAuthortbxx
    • CommentTime25 Apr 2021
     
    Dawno nic nie recenzowałem na Atari...
    ->link<-
    • 30: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Apr 2021
     

    tbxx:

    Oprawa audiowizualna gry jest dość przeciętna – pole gry to standardowe 4 kolory (...)

    To raczej tryb tekstowy z 5 kolorami. Ja tam widzę czerń, biel, czerwień, zieleń i niebieski.
    • 31: CommentAuthortbxx
    • CommentTime25 Apr 2021
     
    Dzięki za zwrócenie uwagi - już poprawiłem.
    (jakoś podświadomie ignorowałem "niebieski" - zwróciłem uwagę dopiero w lokacji z wodą)
    • 32: CommentAuthorurborg
    • CommentTime25 Apr 2021
     
    "Adax to ubogi klon misji" - hmmm a ja zawsze myślałem że Adax to taka lepsza, ciekawsza i bardziej rozbudowana misja. Czyli Misja na sterydach.
    • 33: CommentAuthortbxx
    • CommentTime25 Apr 2021
     
    Być może kwestia gustu - w Misji było sporo strzelania, strzelający przeciwnicy, działka, lasery... większa dynamika gry.
    • 34: CommentAuthortbxx
    • CommentTime22 Jul 2021
     
    Dziś na RetroAge egzotyka w postaci opisu konsoli VTech V.Smile ;)
    ->link<-
    • 35: CommentAuthortbxx
    • CommentTime29 Dec 2022
     
    Dawno niebyło recenzji gry na Atari 8bit :/

    Barbarian:
    ->link<-
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2022
     
    Recenzja dobra, tylko gra kiepska :)
    A masz może gdzieś fałszywego "Barbariana"? Czyli ten plik, który udawał tę grę, ale de facto zawsze powodował błąd?
    • 37: CommentAuthortbxx
    • CommentTime30 Dec 2022
     
    Na szczęście nie miałem "przyjemności" trafić na taką wersję ;)
    • 38: CommentAuthortbxx
    • CommentTime31 Dec 2022
     
    A na koniec roku "Fort Apocalypse"
    ->link<-
    • 39: CommentAuthortbxx
    • CommentTime14 Jul 2023
     
    Taki kronikarski artykuł popełniłem - w temacie "Doom" na małe Atari:
    ->link<-
    • 40: CommentAuthortbxx
    • CommentTime4 Jan 2024
     
    Miałem dłuższą przerwę od pisania, dlatego druga część artykułu o "Doom" na małe Atari może być już niezbyt świeża ;)
    ->link<-