atarionline.pl The best of.. scena.pl - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortbxx
    • CommentTime3 Dec 2018
     
    Mam w głowie pewien projekt, o którym napiszę coś więcej jak już będę miał większą pewność, że coś z tego będzie ;)

    takie pytanie do was - kolegów miłośników "sceny" najlepiej 8 bitowej multi-platformowej...

    Wasze typy odnośnie 3 najlepszych POLSKICH! produkcji w kategoriach demo/grafika/muzyka na 8bitowe Atari, Commodore, Spectrum

    (ps. na Atari wystarczą 2 dema, ponieważ z pewnych względów jedno miejsce jest już zajęte przez Zelax - Endless Dream)
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Dec 2018 zmieniony
     
    "Scene.pl" już było i działało z 10 lat prawie. Niestety obecnie Slaves (ojciec założyciel) nie ma na to czasu i nawet magazyn online ENERGY tam nie działa (energy.scene.pl). :(



    Demo na C64: z polskich pamiętam tylko LOVE z Agony.

    Demo na Atari: Endless Dream (zgadzam się), N****n (nie będzie autoreklamy, hehe ;)) no i Asskicker (za innowacyjność)

    Demka na ZX-a: chyba mam za małe rozeznanie... Czy chodzi o zwykły ZX czy modyfikacje rosyjskie sprzętu, np. Pentagon?
    • 3: CommentAuthortbxx
    • CommentTime4 Dec 2018
     
    W ogóle nie pomyślałem, że kiedyś było Scene.pl ;) No ale, mój projekt na pewno nie będzie stroną internetową.

    Odnośnie ZX Spectrum to chodzi mi o takie zwykłe ;)

    ps. w Polsce, tworzy/tworzyło się też coś na inne platformy 8bit? te 3 wydają mi się najpopularniejsze...
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Dec 2018
     
    @tbxx:
    Jakby co, zawsze możesz coś zobaczyć, np. takie szczątki tego zacnego onegdaj portalu (z roku 2004):
    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime4 Dec 2018 zmieniony
     
    jeśli tylko polskie i z wszech czasów (a nie tylko ostatnie) to na c64 wymieniłbym:
    - illmatic by elysium
    - Biba 3 by Arise (albo Biba 2)
    - Altered States by Taboo

    w zasadzie w dowolnej kolejności bo wszystkie są w jakiś sposób przełomowe.

    A może dodać z 10 propozycji wtedy można by wybrać bo te 3 powyżej to mocno subiektywny wybór.

    [edit]
    teraz doczytałem że grafik + muzyka... muszę się więc zastanowić ;) zanim napiszę.
    • 6: CommentAuthortbxx
    • CommentTime4 Dec 2018
     
    dokładnie chodzi mi o wypisanie:
    po 3 dema
    po 3 grafiki
    po 3 muzyki
    na Atari, Commodore i Spectrum

    Za to co wypisaliście dziękuję i sobie już sprawdzam ;)
    • 7: CommentAuthorzyga64
    • CommentTime5 Dec 2018
     
    C64 dema polskie ?
    - Altered States / Taboo
    - Opium / Samar
    - Love / Agony
    - Eiger / Nipson

    i wiele wiele innych

    Niekoniecznie pod względem kodu. Raczej efekt 'WOW' w momencie kiedy powstały.

    Grafika i muzyka (produkcja) będzie ciężko. Raczej konkretny artysta.